sevdiğiniz sözler

Anasayfa  \  Forumlar  \  Okuma  \  sevdiğiniz sözler

intikam iyi birşey değil matilda .. inan unutmak daha iyi!  

Plum

22 Mar 2019 10:07

Mesaj Gönder

serendipity. amazing word.  
fotoğrafı yok

Ciciop

25 Şub 2020 03:51

Mesaj Gönder

terazisi olmayan bir yolda ,
verdiğim değerin karşılığını beklerim . .
karşılık verebilen yanımda,
karşılık bulamadığım ise ardımda kalıyor Wink  

Qenan

13 May 2020 23:03

Mesaj Gönder

insan her şeye alışıyor diyorlar ya,
öyle değil aslında. başka çaren olmadığı için katlanıyorsun ama alışmıyorsun..  

EdaN

12 Tem 2020 13:27

Mesaj Gönder

ozanlar benden, –erkek– kahramanın karşısında diz çöküp merhamet dilenen bir kadın olarak bahsetti hep; ilaç katarmışım tatlı şaraplarına, büyüleyip domuza çevirirmişim hızlı giden gemilerin tayfasını, babaevini unutturur, sılaya kavuşmalarına müsaade etmezmişim. ne demeli, kadınlara haddini bildirmek ozanların en sevdiği vakit geçirme biçimidir; yerlerde sürünüp ağlamazsak gerçek bir hikâye olmazmış gibi.

ama yanılıyorlar, yanılıyorsunuz: cadılık illa nefret, kıskançlık ya da başka türlü bir kötülükten doğmaz; ben ilk büyümü aşkımdan yapmıştım.

ben, helios’un kızı, aiaie cadısı kirke. hayatım boyunca trajedinin beni bulmasını bekledim. bulacağından hiç kuşkum yoktu çünkü başkalarının hak ettiğimi düşündüğünden daha fazla arzum, isyanım ve gücüm vardı, yıldırımları üstüne çekecek şeylerdi bunlar. ve bir gün, artık bu dünyaya dayanamayacağım, diye düşündüm.

bunun üzerine denizin derinliklerindeki kadim bir tanrı seslendi: öyleyse çocuğum, başka bir dünya yap.

M o o n

07 Ağu 2020 11:03

Mesaj Gönder

yara izlerini yok etmeyi önerdim. başını iki yana salladı.
"kendimi nasıl tanıyacağım?"

M o o n

07 Ağu 2020 14:35

Mesaj Gönder

eğer sevgiye kapılmışsanız ve tutkularınız olsun istiyorsanız şunları kendinize seçin derim;
tutkunuz, sevginin içinde erimek olsun. tıpkı geceye şarkılar söyleyen bir akarsu gibi akıp gidin.
tutkunuz, aşırı duygusal davranışların getireceği acıları tanımak olsun.
tutkunuz, kendi sevgi anlayışınızla kendini burmak olsun, varsın istekle ve coşkuyla aksın kanınız.
tutkunuz, kanatlanmış bir yürekle sabaha gözlerinizi açıp sevgi dolu bir güne başlayabiliyor oluşa teşekkür etmek olsun.
tutkunuz, gün öğleye eriştiğinde oturup sevginin yüce heyecanını düşünmek olsun.
tutkunuz, gün akşama erdiğinde evinize minnet dolu bir yürekle dönebilmek olsun.
ve yüreğinize gömdüğünüz sevgili için iyi bir şeyler dileyip yatın; dudaklarınızda onu yücelten bir şarkı olsun… / ermiş

M o o n

08 Ağu 2020 11:28

Mesaj Gönder

insan insana iyi gelmeli,
gelmeyecekse hiç gelmemeli.
n. h. ran  

meyyy

21 Ağu 2020 23:57

Mesaj Gönder

biz neleri atlatamadik, bunu mu atlaticaz. yildiz tilbe : )  

Laphroaig

29 Ağu 2020 08:02

Mesaj Gönder

eğer bir kötülük ile
diğer bir kötülük arasında seçim yapacaksam

o zaman hiç seçmemeyi tercih ederim Wink  

Qenan

06 Eyl 2020 18:33

Mesaj Gönder

demir olsam cururdum, toprak oldum da dayandim.
yasar kemal.  

Laphroaig

10 Eyl 2020 21:52

Mesaj Gönder

kotu kader yoktur,
21.yy vardir.  

Laphroaig

17 Eyl 2020 16:01

Mesaj Gönder

Sayfa:   Önceki  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17