çaykur rizespor 1953

Anasayfa  \  Forumlar  \  Spor  \  çaykur rizespor 1953
 
Süper lige çıkar mıyız ?
  her türlü
  playoff'tan basar geçeriz
  seneye artık
| Sonuçlar
eski bir haber paylaşayım..

Alıntı:
operasyona 'rize' demeyecektiniz!

londra'da yapılan organize suçla mücadele operasyonuna rize ismi verilmesine tepki gösteren rizeliler istanbul'da britanya konsolosluğu önünde eylem yaptı. scotland yard'dan isim nedeniyle özür geldi.

britanya polisinin kısa süre önce düzenlendiği ve 39 milyon sterline yakın nakit parayla çok sayıda uyuşturucu ele geçirdiği organize suçla mücadele operasyonuna ‘rize' adını vermesi rizelileri kızrdırdı.

britanya büyükelçiliği önünde kemençeli eylem yapan rize dernekleri, verilen isimden dolayı scotland yard'ı kınadı.

eylemin yapıldığı saatlerde scotland yard, rizeliler'den özür diledi. verdiği için rizeliler'den özür diledi. scotland yard’ın her operasyona bir isim verdiğini ve bu isimlerin yıllar önce hazırlanmış olan listelerden seçildiğini belirten sözcü, operasyon ‘rize'nin hiçbir kelimenin açılımı olmadığını bu ismin türkiye’de bir şehre ait olduğunu bile bilmediklerini belirtti. “ancak herhangi bir sebepten dolayı rizeliler'in tepkisini aldıysak bundan büyük üzüntü duyarız” diyen sözcü, tüm rize halkından özür dileyerek şöyle konuştu: “rizeliler lütfen alınmasın. bu tesadüfen listeden seçilmiş bir isimdir. operasyonun arkasında türkler veya rizeliler'le ilgili herhangi bir bağlantı yoktur. bu sebeple rize şehrinin de varlığından haberdar olduk. lütfen rizeliler özrümüzü kabul etsinler.”

‘rize' operasyonunda, londra'nın merkezindeki park lane, hamstead ve edfware bölgesinde üç farklı kasa merkezine baskında bulundu. aramada, 6 valiz dolusu altın tozu ve 39 milyon sterline yakın nakit para ele geçirildi. kasalarda eroin ve kokain gibi uyuşturucu maddelerin yanı sıra çocuk pornosu içeren kayıtlar, sahte pasaportlar ve çalıntı kredi kartları da bulunmuştu.


ulan ne gülmüştüm buna Kahkaha Kahkaha  
fotoğrafı yok

MeTaSTaTiC

25 Haz 2011 11:31

Mesaj Gönder

Alıntı:


hair zeqri imzalayacak..
çaykur rizespor, arnavutluk süper lig ekiplerinden flamurtiri vlore takımından hair zeqiri ile prensipte anlaştı.

rize'ye gelen arnavut oyuncu zeqiri, mehmet cengiz tesislerine gelerek yeşil-mavili ekibin sezon hazırlıklarına katıldı. zeqiri ilk çalışmasında düz koşu yaptı.

arnavut oyuncunun yarın arnavutluk federasyonundan gelecek resmi yazının ardından üç yıllık sözleşme imzalayacağı öğrenildi.

23 yaşındaki arnavut oyuncunun defansta görev yaptığı, flamurtiri takımında 91, arnavutluk u-21 milli takımında ise 6 kez forma giydiği öğrenildi.


içimden bu adam için 2 ayağınıda raket gibi kullanıyor, oyun içersinde bir maestro gibi sanki, arnavut zidane demek istiyorum.. Surprised  
fotoğrafı yok

MeTaSTaTiC

26 Haz 2011 19:45

Mesaj Gönder

mhk'ya rizeli başkan..
29 haziran'da yapılacak olan tff kongresi öncesinde mehmet ali aydınlar ismi üzerinde uzlaşı sağlanırken..merkez hakem komitesi (mhk)'nın başına rizeli eski hakem yusuf namoğlu'nun getirileceği öğrenildi..

ufuk özertem başta olmak üzere bir çok ismin gündeme geldiği merkez hakem kurulu başkanlığı için yusuf namoğlu ismi üzerinde uzlaşma sağlandığı ortaya çıktı.

daha önceki dönemlerde de adı sık sık merkez hakem kurulu başkanlığı için geçen ancak bu teklifleri kabul etmeyen namaoğlu'nun mehmet ali aydınlar'a "evet" dediği öğrenildi.

yusuf namoğlu kimdir ?

yusuf namoğlu, 08.02. 1947 tarihinde rize’de doğdu.ilkokulu ortaköy kılıç ali paşa ,ortaokulu gaziosmanpaşa, liseyi maçka lisesinde tamamlandıktan sonra üniversite eğitimine yıldız teknik üniversitesi inşaat bölümünde devam etti ve inşaat mühendisi olarak mezun oldu. üniversite eğitimi aşamasında, talebe cemiyetinin yönetim kurulunda,1974-1978 yılları arasında ise inşaat mühendisleri odasında 4 yıl oda yönetiminde ve sivil toplum örgütleri ile demokratik kitle örgütlerinde yönetici olarak görev yapmıştır. evli ve bir kız çocuğu babasıdır.

sporcu kimliği:

spor yaşamına 15 yaşında feriköy spor kulübü genç takımında oynayarak başlayan yusuf namoğlu ,kısa bir süre sonra a takımına yükseldi. 1. mahalli lig’in de beşiktaş yıldız amatör takımı’nda top koşturduğu yıllarda eğitimine de devam ederek milli türk talebe fedarasyonunun açtığı hakem kurslarına katılmıştır.

12 yıl süre ile ülkemizdeki sayısı oldukça sınırlı olan fifa kokartlı hakem ünvanını alarak adı uluslar arası sahalarda geçmeye başlayan yusuf namoğlu yine bu süreç içinde asya ve akdeniz oyunlarının final turnuvalarının yönetiminde görev almış, milletvekili seçildikten sonra bu görevini bırakmıştır. halen fifa ve uefa gözlemcisi olarak yeşil sahalardaki görevine devam etmekte olan yusuf namoğlu, aynı zamanda 1 yılda en fazla derby maçı yöneten hakem ünvanına da sahiptir.

yaşamı boyunca birlik, beraberlik, hoşgörü, sevgi ve sağduyuyu ilke edinerek bu yaklaşımla türkiye genelinde bulunan 18 hakem derneğini tek çatı altında toplamış "türkiye faal futbol hakemleri ve gözlemcileri derneği’ni kurarak 2 dönem genel başkanlığını ve türk futbol vakfı kurucu yönetim kurulu üyeliği yapmıştır.

mehmet ali aydınlar'ın yönetim listesi:

"göksel gümüşdağ, lütfi arıboğan, önder karaduman, hüsnü güreli, erhan kamışlı, kemal olgaç, cüneyt tanman, servet yardımcı, yunus egemenoğlu, mehmet akif üstündağ, mehmet baykan, ergün tekin, arif koşar, hakan kanık..."  
fotoğrafı yok

MeTaSTaTiC

28 Haz 2011 18:45

Mesaj Gönder

kesin küme düştük  

Irriducibili

28 Haz 2011 20:57

Mesaj Gönder

bu arada clemente yol vermişiz ..
herif oynamadan gitti..
bir tek transfer edildiği gün görmüştüm, başka zaman da görmedim adamı :\  
fotoğrafı yok

MeTaSTaTiC

29 Haz 2011 10:02

Mesaj Gönder

burada işler böyle mi_lan Confused

Kahkaha  

YedekteBekleyenMelek

29 Haz 2011 10:07

Mesaj Gönder

burası rize hacı Kahkaha  
fotoğrafı yok

MeTaSTaTiC

29 Haz 2011 10:09

Mesaj Gönder

burası rize beyler burda herşey gerçekk Surprised  

Irriducibili

29 Haz 2011 10:11

Mesaj Gönder

5 sene içindeki rakibiniz olacak ac milana uyarı babında attım o postu Kahkaha

artık, clde mi karşılaşırsınız; avrupa liginde mi, özel maçta mı bilmem ama 5 vakte kadar size milan görüktü Confused

Kahkaha  

YedekteBekleyenMelek

29 Haz 2011 10:14

Mesaj Gönder

5 yıl mı?
çok kötümsersin hacı Kahkaha  
fotoğrafı yok

MeTaSTaTiC

29 Haz 2011 10:19

Mesaj Gönder

rize olunca konu öyle oluyor maalesef Kahkaha  

YedekteBekleyenMelek

29 Haz 2011 12:49

Mesaj Gönder

biliyor musun, senin rizeli olduğundan acayip şüpheleniyorum hacı.. Kahkaha  
fotoğrafı yok

MeTaSTaTiC

29 Haz 2011 18:29

Mesaj Gönder

ya bu rizeliyse vala ben gidim sivastopola kaydımı aldırım Kahkaha  

Irriducibili

29 Haz 2011 18:29

Mesaj Gönder

hacı öyle deme, adam rizeliyse dışlamayak onu Kahkaha  
fotoğrafı yok

MeTaSTaTiC

29 Haz 2011 18:33

Mesaj Gönder

değil abicim değil kandırmayalım kendimizi

olsa olsa kırklareli vizelidir Kahkaha  

Irriducibili

29 Haz 2011 18:33

Mesaj Gönder