fia'dan mclaren mercedese tarihi ceza

Anasayfa  \  Forumlar  \  Spor  \  fia'dan mclaren mercedese tarihi ceza
 
çekemiyorlar. çatlıyorlar.üzüntü sinir öfke sonucu Smile  

pamukk

17 Eyl 2007 10:38

Mesaj Gönder

takımın patronu bile itiraf edio be daha ne olsun Kahkaha  

pamukk

17 Eyl 2007 10:40

Mesaj Gönder

pamukk demiş ki:
dennis'ten "ilginç" itiraf

dennis, fia'ya son kanıtları kendisinin verdiğini açıkladımclaren patronu ron dennis, fia'nın eline geçen ve 13 eylül'deki temyiz mahkemesini, max mosley'nin temyiz başvurusunu geri çekerek, dünya motor spor konseyi toplantısı olarak değiştirmesine yol açan "önemli kanıtın kaynağının" kendisi olduğunu açıkladı.

dün spa-francorchamps padok'unda yaptığı bir açıklamada, fernando alonso ile pedro de la rosa arasındaki e-posta trafiğinden haberdar olur olmaz fia'ya başvurduğunu söyledi. dennis açıklamasında; "5 ağustos'ta, macaristan gp'si sabahında bazı yeni önemli kanıtların olabileceğini anladığımda, derhal fia'yı telefonla aradım ve konuyu aktardım" dedi.

mclaren olarak, perşembe günkü dmsk kararını temyize götürmeyi de düşündüklerini de açıklamasında belirten dennis, "önümüzde temyiz başvurusu için 7 gün süre bulunuyor ve şirketin durumunu da dikkate alarak bu konuyu ciddi olarak değerlendiriyoruz. fia'nın gerekçeleri ayrıntılı olarak açıklamasından sonra kesin kararımızı vereceğiz" dedi.


dennis neden kanıtları kendisi verdi?

perşembe günü paris'te yapılan fia dünya motor spor konseyinin uzun toplantısı sırasında, fia'nın önümüzdeki günlerde yayınlayacağı toplantı tutanağında gün ışığına çıkacak bazı önemli bilgiler de artışma konusu oldu. fia'nın temyiz'den vazgeçip dmsk'ni toplantıya çağırmasına neden olan son kanıtların kaynağının bizzat ron dennis olduğu da bu bilgiler arasındaydı, ancak bu konuda kesin bir teyit alınamadı.

adının açıklanmasını istemeyen mclaren'e yakın bir kaynağın, olayların akışını değiştiren ve dennis'in fia'ya kanıtları vermesine neden olan gelişmenin, alonso ile dennis arasında ispanyol pilotun kontratıyla ilgili bir görüşmeye bağlı olduğu fransa medyasında yer aldı. l'equipe gazetesi söz konusu kaynağa dayanarak verdiği dünkü haberinde, dennis ile alonso'nun bazı kontrat maddeleri konusunda tartıştıklarını ve bu tartışma sırasında elini güçlendirmek isteyen alonso'nun patronuna, elinde casusluk skandali ile ilgili çok önemli kanıtlar olduğunu ve fia'nın çok ilgi duyacağını söylediğini bildiriyor. haberde alonso'nun elinden bu pazarlık kozunu almak isteyen ve başkalarının bu verileri mclaren aleyhine daha karmaşık boyutta kullanmalarına engel olmak amacıyla dennis'in fia'ya yöneldiği yer alıyor. l'equipe ayrıca bu konuların tüm ayrıntılarıyla yayınlanacak olan fia'nın toplantı tutanaklarında yer alacağını da bildiriyor.
 

pamukk

17 Eyl 2007 10:50

Mesaj Gönder

line backer#50 demiş ki:
bugunku yarsta mclarenler sadece pıt stoplarda dıkız aynalarında kırmızı gorduler Kahkahaalonso ferrari’nin gücünü kabul etti

spa’da podyumun son basamağına çıkan fernando alonso, ferrari’nin belçika gp’de çok hızlı olduğunu kabul etti. alonso, “bugün bizim için çok hızlıydılar. belki pit stopda pozisyon kazanabilir ümidiyle, ilk bölümde felipe ile hızı korumak çok çaba sarfettim. fakat yavaş yavaş gözden kayboldular. ilk pit stopun ardından artık bir daha onları göremedim” dedi.  

Arkhe

17 Eyl 2007 14:53

Mesaj Gönder

Kahkaha  

pamukk

17 Eyl 2007 14:58

Mesaj Gönder
Sayfa:   Önceki  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17