fia'dan mclaren mercedese tarihi ceza

Anasayfa  \  Forumlar  \  Spor  \  fia'dan mclaren mercedese tarihi ceza
 
no pasaran demiş ki:


kağnıyla bile geçtiler ferrari'yi öyle deme Kahkaha


hadii leen
sen çal bilgileri ona göre arabanı ayarla sonra kazan yarışı pilot kazandı de.  

Obi-wan

15 Eyl 2007 15:48

Mesaj Gönder

obi-wan demiş ki:


hadii leen
sen çal bilgileri ona göre arabanı ayarla sonra kazan yarışı pilot kazandı de.


ben tifosiyim sakin ol Kahkaha  

No PaSaRaN

15 Eyl 2007 15:54

Mesaj Gönder

mosley, dennis'in dürüstlüğünü sorguladı

fia başkanı max mosley, mclaren takım patronu ron dennis'in casusluk davası boyunca fia ile işbirliğindeki dürüstlüğünü sorguladı. mosley, dennis'in skandalla ilgili olarak kendisine doğruları söylemediğine inanıyor. itv'ye konuşan mosley, "macaristan gp sabahı ron beni arayarak, 'motorhome'da sadece alonso var. bazı bilgilere sahip olduğunu söylüyor. bunları federasyona verme tehdidinde bulunuyor' dedi" diye konuştu.

"peki dedim, sen ne dedin ron?, hadi git teslim et öyleyse dedim, dedi"

"ron, kesinlikle doğru şeyi yapmışsın dedim"

"ardından ron, fakat aslında böyle bir bilgi yokmuş dedi"

"yani boş bir tehdit miymiş?"

"evet kesinlikle öyle. ifşa edeceği bir bilgisi yokmuş. seni temin ederim eğer bu konuda bildiği birşey varsa max, sana bildireceğim dedi"

mosley "şimdi bu hafta, dünya konseyi'nde gözlerimin içine bakarak yanlış hiçbir şey yapmadıklarını söyledi. ben ise ona inanmıştım" dedi.

mosley, "40 yıldır ron'u tanıyorum. bu benim için çok zor oldu. 40 yıldır tanıdığınız bir insan gözlerinize bakarak 'max, sana tüm samimiyetimle gerçeği söylüyorum' derse siz de olsa inanırsınız" dedi.

mosley, "italyan polisinden coughlan ve stepney arasında üç aylık bir süre içinde karşılıklı gönderilen kısa mesajların listesini aldığımda bunun daha fazlası olmalı diye düşündüm" dedi.

fia başkanı, "honda ziyaretini organize etmek için 300'den fazla mesaj almazsınız. bu daha ciddi bir durumdu. oturup pilotlara bir mektup yazdım. gerisini biliyorsunuz" diye konuştu.

--  

pamukk

15 Eyl 2007 17:41

Mesaj Gönder

ceza çok ama çok çok az
pilotların puanı silinmeliydi
ama pardon konuşmaları karşılığında dokunulmazlık almışlar ya.

mclaren mercedes hırsızlığıyla ferrarinin pilotlar şampiyonluğunu çalmıştır.

yürüyerek şampiyon olacağımız bir sezonmuş yoksa.  

pamukk

15 Eyl 2007 18:01

Mesaj Gönder

obi-wan demiş ki:
a.q koyim takım puanı siliyorsun pilotlar koşarak mı kazandı o puanları.
Kahkaha  

pamukk

15 Eyl 2007 18:05

Mesaj Gönder

no pasaran demiş ki:


için yanıyor di mi teco itiraf et, konduramıyosun mclaren'ine böyle bi olayı ama işte naparsın, olur böyle takma kafana, hagi de gs taraftarına hırsız demişti ama gs tarftarı hala yerinde duruyor, unutulur mclaren'in hırsızlığı da boşver Kahkaha Kahkahasenin de agzinin sulari akiyo di mi volkan bu postu yazarken...gecen hafta sen diyodun hakaret etmeyin...sevincekseniz adam gibi sevinin diye...bu ne simdi o zaman???  

Ayrton Senna

15 Eyl 2007 23:05

Mesaj Gönder

no pasaran demiş ki:


teco senden de böyle itiraflar bekliyoruz, objektif ol lütfen Kahkahadikkat et sende bir teco hastaligi olmus...bu bugun gordugum 5.teco lu post falan...daha gormediklerim de var mi bilmiyorum...  

Ayrton Senna

15 Eyl 2007 23:07

Mesaj Gönder

no pasaran demiş ki:
ben böyle yazmışım:sonra hala yok podyumda başımız dik, yok hakedilmiş şampiyonluğumuz, yok mahkemede kazandığınız şampiyonluğunuz hayırlı olsun, bıdı bıdı ....evet evet...kesinlikle sende teco hastaligi olmus...ya da yazdiklarim cuk diye yerine oturmus,debelenip duruyosun volkan...  

Ayrton Senna

15 Eyl 2007 23:08

Mesaj Gönder

altinci_vites demiş ki:aga ne sakatı sezon boyunca arkamızdaydınız ... tık yokki sizde Kahkaha Kahkaha kuş ölmüş heralde Very HappyKahkaha Kahkaha Kahkaha


dikiz aynasinda ne guzel duruyo o arabalar kirmizi kirmizi Kahkaha Kahkaha  

Ayrton Senna

15 Eyl 2007 23:09

Mesaj Gönder

cliff burton demiş ki:Kahkaha Kahkaha Kahkaha


dikiz aynasinda ne guzel duruyo o arabalar kirmizi kirmizi Kahkaha Kahkahagerci bu sezon genelde hep teke dustuler...pek birarada goremedik kirmizilari Kahkaha  

Ayrton Senna

15 Eyl 2007 23:22

Mesaj Gönder

cliff burton demiş ki:Kahkaha Kahkaha Kahkaha


dikiz aynasinda ne guzel duruyo o arabalar kirmizi kirmizi Kahkaha Kahkaha


Kahkaha kırmızılım sana yandı canım Kahkaha  

ALTINCI_VİTES

16 Eyl 2007 01:04

Mesaj Gönder

cliff burton demiş ki:

senin de agzinin sulari akiyo di mi volkan bu postu yazarken...gecen hafta sen diyodun hakaret etmeyin...sevincekseniz adam gibi sevinin diye...bu ne simdi o zaman???


cliff burton demiş ki:

dikkat et sende bir teco hastaligi olmus...bu bugun gordugum 5.teco lu post falan...daha gormediklerim de var mi bilmiyorum...cliff burton demiş ki:

evet evet...kesinlikle sende teco hastaligi olmus...ya da yazdiklarim cuk diye yerine oturmus,debelenip duruyosun volkan...evet için yanmış biraz, ceza kararı cuk diye oturmuş içine Smile  

No PaSaRaN

16 Eyl 2007 01:27

Mesaj Gönder

mosley cezayı hafif buldu

fia başkanı max mosley, mclaren'a verilen 100 milyon dolarlık cezanın çok hafif olarak değerlendirilebileceğini ifade etti. spor tarihinin en büyük cezası olduğu belirtilen kararla ilgili olarak mosley, mclaren'ın iki yıl şampiyonadan ihraç edilmediği için şanslı olduğunu söyledi. mosley, spa-francorchamps'da gazetecilere yaptığı açıklamada, "100 milyon dolar, mclaren'ın; frank williams, renault ve diğer birçok takımın bütçesiyle arasındaki farktan daha azdır" şeklinde konuştu.


mosley, "dolayısıyla bu çok az bir ceza. bu paranın kabaca yarısı diğer takımlara gidecek. diğer yarısı ise, eğer dünya konseyi ile mutabık kalırsak, genç sürücülerimizin yetiştirilmesi amacıyla asn'ye aktarılacak" dedi.

fia başkanı, "yaptığınız şeyle (mclaren'ın) bütçesini padoktaki diğer üst düzey bazı takımların seviyesine getiriyorsunuz. bunun adil olmadığını veya uygunsuz olduğunu söylemek saçma" ifadelerini kullandı.

pazarlama değeri olarak değerlendirildiğinde, zirveye oynayan bir takımın 780 sayfalık bilgisini sahip olmak için bir takımın 100 milyon doları seve seve vereceğini vurgulayan mosley, "o yüzden bu oldukça ılımlı bir ceza. gerçekten, 'sizi 2007'de şampiyonadan çekiyoruz ve bu bilgiyi gelecek yıl için de kullanmanızı engellemek için 2008'den de ihraç edilebilirsiniz, 2009'a kadar şampiyona dışında kalmanız daha iyi olur' demediğimiz için çok çok şanslılar" dedi.

bu arada formula 1 patronu bernie ecclestone, dün bbc'ye yaptığı açıklamada, mclaren'ın perşembe günkü duruşmada 2007 ve 2008 sezonlarından ihraç edilmenin eşiğine geldiğini ifade ederek, son dakika kararıyla sözkonusu cezanın çıktığını belirtti.

ecclestone, nihai kararın verilmesinden önce ihraç sözkonusu iken birilerinin toplantıyı terk ettiğini söyleyerek, "her zamanki gibi insanlar konuşmadan duramıyor. gidip basına ihraç kararı olduğunu söylemiş" dedi.

son dakika değişikliğinin sebebi hakkındaki bir soruya ecclestone, "sanırım insanlar, iki yıl ihraç kararının çok kötü bir haber olacağını düşündüler. açıkçası çok daha fazlasını kaybedeceklerdi. bu karar onları yeniden hayata döndürdü" dedi.  

Arkhe

16 Eyl 2007 11:02

Mesaj Gönder

mclaren f1 hatrına temyize gitmeyebilir

mclaren takım patronu ron dennis, fia'nın verdiği cezanın ardından formula 1'in çıkarlarını göz önünde bulundurarak temyize gitmemeye karar verebileceklerini belirtti. ennis, "eğer bu karara itiraz etmezsek, konunun kapanmasını istediğimiz için temyize gitmeyeceğiz" dedi.

belçika grand prix'de gazetecilere konuşan dennis, formula 1'i düşündükleri için verilen cezaya katlanabileceklerini ifade etti. temyize gitmek için altı günü olan dennis, bununla birlikte temyize gitmemenin suçlamaların kabul edildiği şeklinde yorumlanmamasını istedi.

dennis, "bu meseleyi uzatmak istemiyorum. eğer konuyu kapatırsak, bunu formula 1 için yapacağız. mesele tümüyle kapatılmalı" dedi.  

Arkhe

16 Eyl 2007 11:03

Mesaj Gönder

f1 hatrınaymış. Neutral  

Arkhe

16 Eyl 2007 11:04

Mesaj Gönder
Sayfa:   Önceki  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17   Sonraki