aydın örs'ten ahlak dersi....

Anasayfa  \  Forumlar  \  Spor  \  aydın örs'ten ahlak dersi....

bugün fanatik gazetesinden hamit turhanın yazısından alıntıdır....

nasıl bir bilge insana kötülük yapıldığını daha iyi anlamanız için basketbol editörümüz ümit avcı’dan bir anekdot aktararak yazımı noktalamak istiyorum:

aydın örs fenerbahçe’den ayrılır ayrılmaz istanbul dışına çıkar. bir iki gün sonra telefonu çalar. arayan galatasaraylı yöneticidir. görüşmek istemez. telefon bir kaç kez daha çalar. açmak zorunda kalır ve şöyle der: “biliyorum beni neden aradığınızı. sizden gelecek hiç bir teklifi kabul etmiyorum. etmem de mümkün değil. çünkü etik bulmuyorum. değil mi ki, bu fenerbahçe taraftarı beni bağrına bastı, benim için yürüyüş düzenledi. onların gönlünde bu kadar özel bir yere sahip olmuşum. buna ihanet edemem. onları hayal kırıklığına uğratamam. ayrıca sizin başınızda çok yetenekli genç bir antrenör var. onun önünü kesmiş olurum, ki bu bana yakışmaz. ilginize teşekkür ediyorum.”
yaa, işte böyle sevgili dostlar...

yazının tamamı için
http://fanatik.ekolay.net/fanatik/default.aspx?atype=column&catid=28&articleid=2260&authorid=56  

almighty

12 Eyl 2007 12:46

Mesaj Gönder

profosyonellıgı algılayamamıs aydın örs  

gokhan

12 Eyl 2007 12:47

Mesaj Gönder

napıcam nen sızde paramı da veremessınıs dıyememıs de bahane uretmıs Razz  

gokhan

12 Eyl 2007 12:48

Mesaj Gönder

sankı cok fenerle ozdeslesmıs bı adam da olmaz fılan dıo kımler kluplerını bırakıp da rakıp takımlarda oynadı bu zamana kadar bundan dogal bısey de yok zaten.  

gokhan

12 Eyl 2007 12:50

Mesaj Gönder

cannavarro demiş ki:
ahlakla ne alaksi var bunun
iki kat parayi verrseydi gs görürüdüm ön kesmeyi
hep yiyoruz böel seleri üzülüyorum

gokhan demiş ki:
napıcam nen sızde paramı da veremessınıs dıyememıs de bahane uretmıs Razz

aydın örs'ü hiç tanımadığınız yorumlarınızdan belli oluyor...

bunca yıl efes'te milli takımda antrenörlük yapmış bir aydın örs'ün parayla işi olmadığını anlamanız gerekirdi....  

almighty

12 Eyl 2007 12:50

Mesaj Gönder

almighty demiş ki:

aydın örs'ü hiç tanımadığınız yorumlarınızdan belli oluyor...

bunca yıl efes'te milli takımda antrenörlük yapmış bir aydın örs'ün parayla işi olmadığını anlamanız gerekirdi....
o zaman neden eesten sonra rakıbı olan fenere gıttı efeslı taraftarları dusunmuoda fenerlılerımı dusunuo..

sızlerde bunları yıosunuz ya bravo  

gokhan

12 Eyl 2007 12:52

Mesaj Gönder

gokhan demiş ki:
sankı cok fenerle ozdeslesmıs bı adam da olmaz fılan dıo kımler kluplerını bırakıp da rakıp takımlarda oynadı bu zamana kadar bundan dogal bısey de yok zaten.

aydın örs çok sıkı bir fb taraftarıdır çeşitli mecralarda en büyük hayalinin fb yi basketbolda şampiyonluğa taşımak olduğunu da söylemiştir......

özdeşleşmesi için illa 10 yıl antrenörlük yapması gerekmiyor , ya da onun 10 yıllık antrenörlük yapmasını engelleyen içimzideki gs li yöneticilere lanet okuyalım biz...  

almighty

12 Eyl 2007 12:52

Mesaj Gönder

bedavaya calısmıs sankı efeste ole bı konustunkı  

gokhan

12 Eyl 2007 12:53

Mesaj Gönder

gokhan demiş ki:
o zaman neden eesten sonra rakıbı olan fenere gıttı efeslı taraftarları dusunmuoda fenerlılerımı dusunuo..

sızlerde bunları yıosunuz ya bravo

efes taraftarı derken sağdan soldan toplanan beleş biletle içeri sokulan adamları mı diyorsun...

hani hafta içi euroleague maçında efes diye bağıran hafta sonu fb tribününe gelip efese saydıranları diyorsun di mi....

efes taraftarıymış komediye bak....  

almighty

12 Eyl 2007 12:53

Mesaj Gönder

bir iki gün sonra telefonu çalar. arayan galatasaraylı yöneticidir. görüşmek istemez. telefon bir kaç kez daha çalar. açmak zorunda kalır ve şöyle der:
-biliyorum beni neden aradığınızı. sizden gelecek hiç bir teklifi kabul etmiyorum. etmem de mümkün değil. çünkü etik bulmuyorum. değil mi ki, bu fenerbahçe taraftarı beni bağrına bastı, benim için yürüyüş düzenledi. onların gönlünde bu kadar özel bir yere sahip olmuşum. buna ihanet edemem. onları hayal kırıklığına uğratamam. ayrıca sizin başınızda çok yetenekli genç bir antrenör var. onun önünü kesmiş olurum, ki bu bana yakışmaz. ilginize teşekkür ediyorum.
-hayır kardesim ne alakası var..ben kandilinizi kutlamak ıcın aramistim..bi konusma firsati vermiyosun ki insana..deli midir nedir??  

Bitli Salman

12 Eyl 2007 12:54

Mesaj Gönder

gokhan demiş ki:
bedavaya calısmıs sankı efeste ole bı konustunkı

anlamamışsın bunca yıl oradan kazanacağı kadar para kazandı zaten anlamında söyledim üstelik fb de de fena para kazanmadı aydın hoca....

ama ülker grubu basketbol desteği adı altında demirel denen uğursuzun elini rahatlatmak adına tanjevici fb ye getirdi, böylece sayı dahi başkanımız beyefendinin ücretinin yarısından kurtuldu...  

almighty

12 Eyl 2007 12:55

Mesaj Gönder

sen daha baska takımın taraftarlarına saygı duymayı bılmıosun gelmıs ahlak dersı dıe topc acıosun

aydın hocan sana da versın bıras o dersten madem ole  

gokhan

12 Eyl 2007 12:56

Mesaj Gönder

ruff demiş ki:
yazılan herşeye inanmayın arkadaşlar

hakkında en ufak bir şaibenin olmadığı dürüsüt bir spor adamı hakkında yazılan bir şeylere inanılır.....

şimdi bu lafı mirsad için yazmış olsalar inanmazdım ya da damir mrsiç için.....  

almighty

12 Eyl 2007 12:57

Mesaj Gönder

gokhan demiş ki:
sen daha baska takımın taraftarlarına saygı duymayı bılmıosun gelmıs ahlak dersı dıe topc acıosun

aydın hocan sana da versın bıras o dersten madem ole

yalansa yalan de efest taraftarı dediğin kitle nedir ????

yazdıklarımı yalanlayacak biri çıkamaz buradan.... senelerce fb gs bjk baskette yokken bu takımın taraftarları efesi ülkeri domine etti..... şimdi elde kalan çok küçük bir azınlık var efes taraftarı olarak geçen yıl final serisinde gördük efes taraftarını....  

almighty

12 Eyl 2007 12:58

Mesaj Gönder

almighty demiş ki:

anlamamışsın bunca yıl oradan kazanacağı kadar para kazandı zaten anlamında söyledim üstelik fb de de fena para kazanmadı aydın hoca....

ama ülker grubu basketbol desteği adı altında demirel denen uğursuzun elini rahatlatmak adına tanjevici fb ye getirdi, böylece sayı dahi başkanımız beyefendinin ücretinin yarısından kurtuldu...

profesyonellik ve kurumsallasma boyle bir sey iste... Kahkaha  

joker

12 Eyl 2007 12:58

Mesaj Gönder

Sayfa:  1 2 3   Sonraki