avrupa basketbol şamp. türkiye - fransa

Anasayfa  \  Forumlar  \  Spor  \  avrupa basketbol şamp. türkiye - fransa

sonuç tahmini
  türkiye
  fransa
| Sonuçlar

son maçımız en azından gururunuz için oynayın
20:00 ntv naklen.  

almighty

12 Eyl 2007 10:11

Mesaj Gönder

oynamasinlar
cikmasinlar sahaya  

Sn Sensilay

12 Eyl 2007 10:12

Mesaj Gönder

belki kaybedecek bir sey olmadiginda guzel bir mucadele cikarirlar  

RayJay

12 Eyl 2007 10:12

Mesaj Gönder

bugün yedek ağırlıklı bir kadro çıkabilir sahaya.....

bu arada milli takım hakkında çıkanlar yenilir yutulur şeyler değil

cidden hükümetin bu olaya el koyması lazım....  

almighty

12 Eyl 2007 10:13

Mesaj Gönder

müthiş başlayan italya maçını kaybettikten sonra ne önemi var ki bu maçın.  

m u j u

12 Eyl 2007 10:13

Mesaj Gönder

m u j u demiş ki:
müthiş başlayan italya maçını kaybettikten sonra ne önemi var ki bu maçın.

o maci nasil kaybettiler hala aklim almio  

Sn Sensilay

12 Eyl 2007 10:15

Mesaj Gönder

parker: türkiye'yi hiç tanıyamadım

fransa milli takımı'nın yıldızı tony parker "japonya'da altıncı olan türkiye, ispanya'da tanınmayacak kadar kötüydü" dedi..
avrupa şampiyonası'nda birçok yıldız basketbolcu ülkelerinin başarısı için ter döküyor. bu yıldızlar arasında kariyerlerini nba'de sürdürenler doğal olarak daha öne çıkıyor. basketbolseverlerin ve medyanın ilgisi bu oyuncuların üzerinde oluyor. bu isimlerden biri de tony parker. 2001-02'den beri oynadığı san antonio spurs'te 3 nba şampiyonluğu yaşayan 25 yaşındaki basketbolcu, 2 kez all-star oldu; bu yılki şampiyonluğun final serisinde de mvp seçildi. fransa milli takımı'nın idmanında yakaladığımız parker, türkiye'den geldiğimizi duyunca "takımınızı burada tanıyamıyorum" diyerek söze başladı. parker, "geçen yıl dünya şampiyonası'nda çok istekli bir türkiye vardı. buradaki performansınıza ise inanamıyorum. ispanya'da tanınmayacak kadar kötü oynuyorsunuz" dedi. avrupa şampiyonası'na kürsü hedefiyle geldiklerini belirten yıldız basketbolcu, "2005'te bronz madalya almıştık. bu kez de madalyasız dönmek istemiyoruz. ikinci turda litvanya karşısında aldığımız yenilgi nedeniyle üçüncülükten yukarı çıkamayacağız. aslında ikinci turdaki stratejimiz hiç yenilmemek ve en azından ilk ikiye girmekti. ama olmadı. son maçımız türkiye ile. kazansak da, kaybetsek de gruptaki yerimiz değişmeyecek. türkiye de turnuvaya kazanarak veda etmek isteyecektir. ama bizim adımıza kazanma alışkanlığını yeniden elde etmemiz için çok önemli bir karşılaşma diye düşünüyorum. çeyrek finale galibiyetle yükselmek istiyoruz" ifadesini kullandı.
haberin fotoğrafları  

almighty

12 Eyl 2007 10:16

Mesaj Gönder

ul@sh demiş ki:

o maci nasil kaybettiler hala aklim almio

maçın en kötü oyuncusu memoyu oynatıp maçta hido ya sayı anlamında yardım eden tek adam olan kayayı ken arda oturtursan kaybedersin

hido olmasa 3 çeyrekte bitmişti o maç sonuna kadar iyi dayandık gene....  

almighty

12 Eyl 2007 10:16

Mesaj Gönder

yensek ne olur yenmesek ne olur  

Barkan

12 Eyl 2007 10:17

Mesaj Gönder

galibiyet beklemiyorum ama biraz isirsinlar adamlari foul blok topl calma, ne biliyim...  

RayJay

12 Eyl 2007 10:18

Mesaj Gönder

hepsi 5 faulle oyun dışında kalsın, hükmen mağlup olalım Hick  

m u j u

12 Eyl 2007 10:20

Mesaj Gönder

sonuçlar arasına beraber seçeneğinin ilave edilmesini istiyorum Hick  

m u j u

12 Eyl 2007 10:21

Mesaj Gönder

bogdan tanjeviç, milli takımın şampiyona yaşadığı hezimet için, "sorumluluk bana ait, omuzlarımda" dedi. dün akşam ispanya'da bazı açıklamalarda bulunan tanjeviç, "eğer federasyon isterse devam ederim. bana güveniyorlarsa, oyuncu seçimime, oynatma sistemime güveniyorlarsa... bırakmak kolaya kaçmak olur. bunu yapmam" ifadelerini kullandı. kadroda büyük bir revizyon olmayacağını söyleyen tanjeviç, kaya peker'i yeterince oynatmadığı eleştirilerine de, "haklısınız. italya maçında mehmet'i dinlendirip, kaya'yı daha fazla oynatmalıydım" derken serkan erdoğan için de, "eksikliğini burada çok hissettiğim" dedi.  

almighty

12 Eyl 2007 10:27

Mesaj Gönder

takımla ilgili eleştirilerde odak noktası coach bogdan tanjevic olurken camiada basketbol federasyonu başkanı turgay demirel'in de kritik tercihlerde büyük rol oynadığı konuşuluyor. işte söz konusu iddialar:

1 nba'lileri demirel istedi
kariyerlerini nba'de sürdüren mehmet okur ve hidayet türkoğlu, geçen yılki dünya şampiyonası'nda kadroda yoklardı. o turnuvada, çok savaşan bir milli takım vardı. coach tanjevic avrupa şampiyonası için mehmet ve hidayet'i kadroda yine düşünmüyordu ama turgay demirel bastırdı, teknik ekibe "ikisi de ispanya'da oynayacak" direktifini verdi.

2 kerem'e veto başkandan
turnuva öncesi tanjevic'in tercihlerine yönelik en büyük eleştiri kerem tunçeri hakkındaydı. real madrid'de ispanya ligi ile kupası'nı, ayrıca da uleb cup'ı kazanan ve müthiş bir pefromans sergileyen kerem, hem takıma büyük katkı yapabilir hem de madrid'deki ikinci turda ciddi bir seyirci desteği sağlayabilirdi. bu konuda son iddia, "tanjevic'e kalsa kerem takımdaydı. coach onu istiyordu. hatta menajer harun erdenay bunu telaffuz da etti. ama başkan, 'kerem'i milli takım'ın kapısından sokmam' diyerek noktayı koydu" şeklinde.

3 örs demirel'den kaçmıştı
tanjevic'ten önce milli takım'ın başında bulunan coach aydın örs'ün de turgay demirel'in 'tavsiyelerinden' bunalarak bu görevden ayrıldığı zamanında iddia edilmişti. bir başka iddia ise şöyle: örs'ün yerine gelen tanjevic'in sözleşmesinin mali boyutları demirel'i son dönemde çok düşündürüyordu. bu sorun, tanjevic'in maddi faturası fenerbahçe ile paylaşılarak çözüldü ve tanjevic milli takım'ın başındayken fenerbahçe'ye de coach oldu.  

almighty

12 Eyl 2007 10:28

Mesaj Gönder

futbol maçıyla çakışıo Confused

aman nasıl olsa 2 si de yenilir Neutral  

pamukk

12 Eyl 2007 10:35

Mesaj Gönder

Sayfa:  1 2 3   Sonraki