buyuksehir belediye futbol takimlari.?

Anasayfa  \  Forumlar  \  Spor  \  buyuksehir belediye futbol takimlari.?

bi eskişehir göztepe karşıyaka adana süper ligde yokken belediye takımları benim de canımı sıkmakta.. ama iş parada değil yönetimlerde bitiyor.. gencecik çocuklarla süper lige çıkarlarken bu saydığımız takımlar kaşar topçularla uğraşıyor.. sorun bence yönetememekten geçiyor..  

KlaN

17 Ağu 2007 22:07

Mesaj Gönder

belediyeler illa spora destek vermek istiyorsa bir dolu malzeme, stad, idman sahası eksik olan amatör ve alt lig takımları var, gitsin ona yardım etsinler, ilgi duyulmayan spor alanlarını ilgi çekecek hale getirmeye çalışsınlar..  
fotoğrafı yok

thur

18 Ağu 2007 02:46

Mesaj Gönder

victory demiş ki:

fener-gs muhabbeti midir ya da besiktas sidik yarışı bu mudur " spor.." afferin.

merak etme benim spor bilgim dusundugunden fazla.ayrıca futbola da spor gozuyle bakamıorum zaten. demek istedigimi anlamıyorsunuz neyse  

Matias Raikkonen

18 Ağu 2007 09:07

Mesaj Gönder

spacemonkey demiş ki:

bu konusmalardan "feneri yendi diye boyle diyorsunuz" sonucunu cikarman kadar sacma bir olay yok. belediye feneri yensin, ne farkeder koskoca fenerbahce icin? yine alir maclarini, yine sampiyon olur tarihinde hep oldugu gibi.
insanlarin demek istedigi, bizim vergilerimizle hizmet verilecegine bu tur niteliksiz, taraftarsiz takimlar kurulmasi. amaci nedir bu takimlarin?

sana sole diim o zaman bu belediye spor 2 gun once kurulmadı.

madem o kdr duyarlısınız bu takım feneri yenmeden oncede cıkıp deseydiniz bunları.

bu bi tesadüf mü yani

bırakın yaa Kahkaha Kahkaha  

Matias Raikkonen

18 Ağu 2007 09:08

Mesaj Gönder

ankara veya istanbulda oturmuyorum okul icin izmirde oturuorum bi tek buyuk sehir olarak. o yuzden istanbul ve ankaradaki belediye sorunları hakkında cok bi bilgim yok.

bodrumdan ornek verim adam gider cevre yoluna rofuj yapar icine cicek eker dunya paralar verim 1 hafta sonra asfalt calısmasına girer o cicekler yalan olur asflt biter gene cicek sonra bi sey olur onlar gene yalan olur bu boyle gider. sehir icindeki asfalttı kaldırır kaldırım tası yapar sıcak cok fazla vurmasın die hepsi delik desik olur sonra fln.

ey duyarlı topluluk belediye bunlarada para sacıo cıkıp futbol takımı yapmıs cok mu. ayrıca gecen hafta bi programda baskanla ropartaj yaptılar mac cıkısı dediler ki baskanım bütceniz ne kdr?

baskan, sponsorlarla fln 12 13 trilyon kadar dedi. yani aslına bakarsan bi futbol takımı icin cok da yüksek bi para diil ozellikle 1. ligdeki takımlarla kıyasladığında hatta az bile neyse.

ben ayrıca sunuda dusunuorum belediyelerden biraz uzaklascamda buyuk klupler gs fb bjk fln basta milyon dolarla oynuolar ayağında top tutmaktan baska bi ise yaramayan adamlar icin para akıtıolar. biraz onlarda duyarlı olsunda gidip bi okul bi kütüphane fln acsınlar ben de ayakta alkıslayım.

belediyeleri gecin vergilerimiz cope gidio dioruz daa nerelerden nerelere para verioruz bu yuzden sehit haberleri alıyoruz birazda buna duyarlı olun.  

Matias Raikkonen

18 Ağu 2007 09:18

Mesaj Gönder

çankayaspor... - yılmaz özdil
anlaşilan o ki, spor yazarlarının yazmaya niyeti yok... ben yazayım bari.
*
kadir topbaş’ın takımı, önde, 6’ncı sırada...
melih gökçek’in takımı 16’ncı sırada...
tayyip erdoğan’ın takımı, sonda, 17’nci sırada.
*
bu sıralama, "demokratik hiyerarşi"ye uygun mudur?
bir belediye başkanı, nasıl olur da, haşa, koskoca başbakan’ın üstünde yer alır?
*
şimdi diyeceksiniz ki:
"futbola siyaseti karıştırma, ayıp..."
*
e ben de sorarım o halde:
"siyaset niye futbola karışıyor?"
*
dünyanın hangi demokratik ülkesinde belediye başkanının takımı var? londra belediyespor diye bir şey duydunuz mu siz hiç bugüne kadar? washington belediyespor?
*
şu denilebilir tabii...
"milan berlusconi’nin!"
güzel de...
san siro stadı yapılırken, berlusconi’nin partisi forza italia daha kurulmamıştı bile... nasıl oldu da, kasımpaşa stadı’nın dikilişi tam akp’ye denk geldi?
üstelik, kasımpaşa stadı diyoruz ama, o stadın adı, "tayyip erdoğan stadı..."
guiseppe meazza siyasetçi midir?
*
hani karıştırmıyorduk siyaseti futbola?
*
1970, kasımpaşa yok.
1980, kasımpaşa yok.
1990, kasımpaşa yok.
2000, kasımpaşa yok.
2002, kasımpaşalı iktidar...
2004, 3’üncü ligde.
2005, 2’nci ligde.
2006, 1’inci ligde.
2007, süper lig’de.
*
fair play bunun neresinde?
*
ankara desen...
taaaa rio de janerio’dan dos santos’u getirmeyi akıl ediyor ama, burnunun dibinden iki damla su getirmeyi beceremiyor...
"ayran-tahtırevalli" meselesi değil midir bu?
*
bakın "ayran-tahtırevalli" dedim, aklıma geldi... iki üç satır geriye dönüp, soralım...
"kaka", milano halkının vergileriyle mi alındı milan’a?
dos santos’un parasını niye biz ödüyoruz?
*
ankara belediyesi’nin futbol takımı için, iki yılda 150 milyon dolar harcadığı söyleniyor...
niye?
futbol kulübü mü yok başkentin?
mesela, malatya olsa, diyarbakır olsa, samsun olsa, anlarım... dara düşse, belediye sahip çıksa, amenna... çünkü malatya halkının, diyarbakır halkının sosyal yaşamı için son derece önemlidir futbol... tektir... malatyalı malatyasporlu, samsunlu samsunsporludur.
taraftarı bile olmayan ankara belediyespor’un kime, ne faydası var? istanbul belediyespor’un taraftarını toplasan, bir vapuru bile doldurabilir mi?
niye var?
*
bence şundan...
*
meclis başkanlığını da istiyorlar, başbakanlığı da, cumhurbaşkanlığını da, belediyeleri de, muhtarlıkları da, bürokrasiyi de, medyayı da, futbolu da, futbol federasyonu başkanlığını da...
hepsini!
*
ya ondansın... ya rakip.
çok parti, çok iktidar gördük ama... böyle bir hırs, ilk defa.  

pamukk

27 Ağu 2007 15:17

Mesaj Gönder

güzel yazı...  

Ayrton Senna

27 Ağu 2007 15:38

Mesaj Gönder

guzel tespit.
simdi biri cikip yilmaz ozdil fenerbahceli simdiye kadar neden yazmamis akli nerdeymis der mi der...  
fotoğrafı yok

hahol

27 Ağu 2007 15:41

Mesaj Gönder

su futbola gosterdiğiniz duyarlılığı baska seye gosterseniz guzel olucak ama  

Matias Raikkonen

27 Ağu 2007 16:27

Mesaj Gönder

verdiğimiz çöp vergilerini vs. başka kaynaklarda kulansalar daha mantıklı olur bencede

bir çorum bir bolu bir van bir mersin takımı görmek isteriz  

nitrojen

27 Ağu 2007 16:55

Mesaj Gönder

burdakı pamugun yazdıklarında cogu yere katılıorum ama orda ve burda yazılan bazı postlarda bı celıskı goruorum.

anadoluda olsa beledıye takımlarına olur dıeceksınız gıbı sankı Confused bn mı yanlıs anlıorum  

Matias Raikkonen

27 Ağu 2007 22:52

Mesaj Gönder

bir tane izmir'den çıksa fena olmaz.  

Sentimental Jury

29 Ağu 2007 00:47

Mesaj Gönder

yilmaz ozdil pamukmuymus?  
fotoğrafı yok

hahol

29 Ağu 2007 00:52

Mesaj Gönder