roger federer

Anasayfa  \  Forumlar  \  Spor  \  roger federer

hurriyetten:

ve federer rekoru kırdı

a.a.

teniste tek erkeklerde dünya klasmanının 1 numaralı ismi isviçreli roger federer, başarıya doymuyor. son olarak geçen ay avustralya'nın melbourne kentinde yapılan avustralya açık tenis turnuvası'nı kazanmayı başaran federer, kariyerinde yeni bir rekora daha imza attı.

2 şubat 2004 tarihinden itibaren tek erkeklerde dünya klasmanının 1 numaralı ismi olan federer, son 30 yıldır kırılamayan abd'li jimmy connors'ın 160 haftalık dünya klasmanı liderliği serisini kırarak, tenis tarihine adını bir kez daha yazdırdı.

atp tarafından bugün açıklanan dünya klasmanında 8 bin 120 puan toplamayı başaran federer, klasmandaki en yakın rakipleri ispanyol rafael nadal'ın 4 bin 705, 3 numaralı abd'li andy roddick'in ise 2 bin 830 puanda kalması nedeniyle daha uzun süre dünyanın 1 numarası olarak kalabilecek.

temmuz 1974'ten 1977'nin ağustos ayına kadar dünyanın 1 numarası olarak adını tarihe yazdıran ve 30 yıldır kırılamayan connors'ın rekorunu geçen hafta egale eden isviçreli tenisçi, bu hafta seriyi 161 haftaya çıkarırken, çok mutlu olduğunu söyledi.

turnuva nedeniyle dubai'de bulunan federer, klasmanın açıklanmasının ardından yaptığı açıklamada, “çok uzun zamandır bu günü sabırsızlıkla bekliyordum. çok heyecanlıyım. bu benim kariyerimde kırdığım en büyük rekorlardan birisi” dedi.

avustralya açık'ta set kaybetmeden şampiyonluğa ulaşarak son 27 yılda ilk kez rakiplerine set vermeden şampiyonluğa ulaşma başarısı gösteren federer, ”bugün sadece rakiplerimle değil, tarihle de yarış içinde olduğum için çok büyük bir gurur duyuyorum. 161 hafta çok uzun bir süre ve bu süre içinde böyle bir istatistik yakalamak inanılmaz bir duygu. bu kadar uzağa gidebilmek sizin de tahmin edebileceğiniz gibi çok zaman alıyor” diye konuştu.

melbourne park'ta ocak ayı içinde kariyerinin 10. “grand slam” zaferine imza atan federer, “sanırım dünyanın en iyi tenisçisi benim. eğer ben başka bir oyuncu olsaydım her zaman aynı kişinin kazanıyor olmasından biraz şaşkınlık duyardım” ifadelerini kullandı.  

Catcher in the Rye

26 Şub 2007 14:32

Mesaj Gönder

Bravo Bravo Bravo
darısı türklerin başına Hi  
fotoğrafı yok

cumbuldak

26 Şub 2007 14:33

Mesaj Gönder

drvenom demiş ki:
isviçreliyi sevmem. bir tane ispanyol muydu neydi pire gibi koşuyordu. federer'in ilacı bu adam. onu daha çok severim.

nadal mı  

HAVANA..

26 Şub 2007 14:38

Mesaj Gönder

nadal sadece solak olmasi ve backhand passing shot larinin federere ters gelmesi sebebiyle arada bir kafa tutabiliyor ona.

zaten federerin 2.ile arasindaki 4bin puan herseyi gosteriyor. sharapova nin dedigi gibi mr perfect, daha uzun sure 1 numarada kalacak gibi.  

Catcher in the Rye

26 Şub 2007 14:42

Mesaj Gönder

drvenom demiş ki:
isviçreliyi sevmem. bir tane ispanyol muydu neydi pire gibi koşuyordu. federer'in ilacı bu adam. onu daha çok severim.

arjantinli kafasına bant takıyo  

skipper

26 Şub 2007 14:44

Mesaj Gönder

nadal pire gibi kosar  

steam

26 Şub 2007 14:45

Mesaj Gönder

drvenom demiş ki:
öyle cümleler kurdun ki alkışlayasım geldi adamı Bravo Bravo Bravo

Kahkaha e hakediyor
ben de sıkılıyorum bu kdr rakipsiz olmasi sebebiyle ama...

aklima ivan lendl in donemleri geliyor. o da onune geleni dagitiyoddu o yillarda. ama arada bir yenilirdi.  

Catcher in the Rye

26 Şub 2007 14:46

Mesaj Gönder

drvenom demiş ki:
bant takmasının yanı sıra raket de tutuyor sayın ribbon Kahkaha hani farklarını yazmanıza yardımcı olur.

ahah o bilindik bişi sana raket tutuyo desem nasıl farkı anlaşılıcak hepsi tutuyo o meredi zaten Kahkaha

inaycı ayrıca çok geriden maç çevirebiliyo Hick  

skipper

26 Şub 2007 14:48

Mesaj Gönder

bi zengin çocuğu olupta tenis oynayamadım.
gariban sporu futbola gönül verdim Surprised  

HAVANA..

26 Şub 2007 14:49

Mesaj Gönder

Kahkaha  

Catcher in the Rye

26 Şub 2007 14:52

Mesaj Gönder

drvenom demiş ki:
bant takmayan tenisçileri sıralar mısınız sayın ribbon?

agassi ki haşa taparım kendilerine Cool

bide amerikalı biri vardı çok sert servis kullanan adını hatırlayamadım 3-4 sendir popüler olan Rolling Eyes

kadınlardan bant kulanmayan hingis ,williams kardeşlr (kullanmadıkları bişi yok gerçi) ve lezbiyen bi htun vardı mouriesmo ve devinport onlardan hoşlaşıyom Kahkaha  

skipper

26 Şub 2007 14:54

Mesaj Gönder

drvenom demiş ki:
ufak bir espri daha:

federer'in babası counter strike oynadığından ve "roger that" butonuna basmayı pek sevdiğinden "roger federer" ismini uygun bulmuştur. federer 5 yaşındadır sulak yerde büyümüştür.

saygılar.

evet "roger" ve "mr over", bir donemin kült komedisi airplane de de kullanilmisti Kahkaha  

Catcher in the Rye

26 Şub 2007 14:55

Mesaj Gönder

pink ribbon demiş ki:

agassi ki haşa taparım kendilerine Cool

bide amerikalı biri vardı çok sert servis kullanan adını hatırlayamadım 3-4 sendir popüler olan Rolling Eyes

kadınlardan bant kulanmayan hingis ,williams kardeşlr (kullanmadıkları bişi yok gerçi) ve lezbiyen bi htun vardı mouriesmo ve devinport onlardan hoşlaşıyom Kahkaha

agassi nin kel basina bant taktigini gormedinmi hic
cok ayip Very Happy  

Catcher in the Rye

26 Şub 2007 14:56

Mesaj Gönder

strobe demiş ki:

agassi nin kel basina bant taktigini gormedinmi hic
cok ayip Very Happy

genelde şapka takardı son dönemlerde hariç =)

ayrıca tenise ilk başladığı yıllarda senden bende gür şaçlıydı a zamanlar taktı ama son olarak kel haliyle hafızalarda malum tenisi yeni yeni takip etmeye başlayanlrda özellikle  

skipper

26 Şub 2007 14:57

Mesaj Gönder

pink ribbon demiş ki:

genelde şapka takardı son dönemlerde hariç =)

ayrıca tenise ilk başladığı yıllarda senden bende gür şaçlıydı a zamanlar taktı ama son olarak kel haliyle hafızalarda malum tenisi yeni yeni takip etmeye başlayanlrda özellikle

valla neydi o saclar eskiden Very Happy  

Catcher in the Rye

26 Şub 2007 15:00

Mesaj Gönder

Sayfa:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13   Sonraki