81 yıllık şampiyonluk listesi

Anasayfa  \  Forumlar  \  Spor  \  81 yıllık şampiyonluk listesi

_uur_ demiş ki:

okan,hakan..bilmem kimler öyle abarttigin kadar çuvalla para almadilar bence..yani su anda diger sizin fenerin oyunculariniza verdiginizin bi kaç kati paralara oynamadilar..

ekonomik faktörleri küçümsemiyorum.ama galatasarayin bunun altindan rahatça kalkabileceginden eminim..sadece vizyonu genis,ekonomiden ve elindeki markayi kullanabilen bi yönetm kurulu gerek..

elbette ne kupalar alip sonra kendi ülkelerinin ikinci liglerinde oynayan çok takim var..geçmis demek hersey degil tabi..ama daha sunun surasinda 5sene geçmis ve türkiye'nin uluslararasi alanda ki en büyük hatta tek basarisi diyebilcegimiz bi olayi da konusmamiz bence çok dogal..

ben gelecekten umutsuz degilim..bu anlami nerden çikarttin anlamadim ama..galatasaray türkiye'de batmicak kurumlarin basinda gelir..bunlarinda üstesinden gelicektir..

sandigin kadar da dusuk para almadiklarini biliyorum, ozellikle belli bir donemden sonra...

ben olayi konusmaniza bir sey demiyorum zaten, ama bu olaylari konusuyor olmaniz mevcut gercekleri degistirmez diyorum; su anki sartlarda da tek buyuk olmaktan acik ara uzaktasiniz diyorum; gecmise bakarak kendinizi tek buyuk sanmaniz ve mevcut durumunuzu gozardi etmeniz sizi daha da dibe ceker diyorum; su anda almaniz gereken onlemleri bu buyukluk takintisindan dolayi almakta geciktiniz zamaninda diyorum; bu tur durumlardan biri gelir kurtarir beklentisine girerek degil, onlem alarak, gerekirse kuculerek cikabilirsiniz ancak diyorum...

galatasaray batmaz da, bu durumun ustesinden gelmesi de sandiginiz kadar kolay bir sihirli degnekle olmaz. su anda galatasaray'in ihtiyaci sportif basari degilken, siz hala gelmesi garanti olmayan sportif basarilarin pesinde cuvalla para vereceginiz adamlarin pesinde kosuyorsunuz, her an kaypaklik yapacak adamlarin zam taleplerini yerine getiriyorsunuz...  

joker

01 Eyl 2005 19:11

Mesaj Gönder

_uur_ demiş ki:

bu dedigine bende katiliyorum..sadece taraftari hosnut tutmak için hala transfer yapmaya ugrastilar..sonunda da aldilar birini..ben bi iki sene belki biraz daha uzun süre ekonomik anlamda küçülmeye raziyim..en azindan bundan sonra eldeki kadroyla devam etsinler..saece borç ödesinler baska bisi istemiyorum..
sihirli degnek pesinde degilim zaten..ekonomik yapinin düzelmesi bir ayda ya da yeni bi yönetim gelir gelmez olmayacaginin da farkindayim ne yazik ki..gerekirse 3 4 sene beklicez..belki daha fazla belki daha az..bu demek olmasin bütün hedeflerden uzaklscaz..galatasaray elindeki kadroylaihatta burdan bir iki kisi gitse bile alyapidan gelenlerle bile üst siralara oynayacak bi takim çikartir..

ust siralara oynar tabi ki, oynasin da zaten. ama sampiyon olacagim veya sampiyonlar ligi'ne kalacagim diye cebindeki son kuruslari harcayip, sonra bir de kalamazsan, her gecen sezon daha da geriye gidersin...

ama bu kadrodan para eden 2-3 kisiyi satip, hem para kazanirsin, hem takimin maliyetini dusurursun, hem de altyapidan yeni birkac genci parlatmis olursun. bu onlemleri geciktirip, basarili da olamadigin surece taraftar gozunde bu onlemleri alman daha da zorlasir...

hadi uefa'yi aldiktan sonra yapmadin, eski yonetimler ucuyordu. lucescu ile sampiyon olduktan sonra, finansal tablo ortadayken fatih terim'i getirip, ustune bir de cuvalla para harcayacagina kuculmeye o zaman gidilseydi; cl'de ceyrek final ve sampiyonlugun hatrina taraftar sabir gosterirdi, artik cok zor...

simdi diger takimlar kadrolarini fazlasiyla guclendirirken, mali anlamda eli kolu bagli bir takimin bugunden sonra hem maliyetlerini dusurmesi, hem de ayni zamanda kafaya oynamasi cok zor, her gecen sezon da biraz daha zor olacak...  

joker

01 Eyl 2005 20:36

Mesaj Gönder

_uur_ demiş ki:

keske o zaman yapilsaydi tabi..ama yapilmadi iste..artik yapicak baska bisi de yok..ya bildikleri baska bisi var..ya da hiç bisi bilmediklerinden böyle yapmaya devam ediyolar..

nese beyin firtinasi yeter ya bu kadar Kahkaha

durumun vahametini gorunce icini bir huzun kapladi galiba... Kahkaha

neyse ben de kacar zaten...  

joker

01 Eyl 2005 20:43

Mesaj Gönder

crystalship demiş ki:
en çok fener şampiyon oldu demek için böyle yormayın kendinizi bilen bilir zaten.

uefa+super kupası ekleyin ozaman listeye onlar zaten 20 sampiyonluk yerine geçer.. Kahkaha  

console-master

01 Eyl 2005 22:05

Mesaj Gönder

console-master demiş ki:

uefa+super kupası ekleyin ozaman listeye onlar zaten 20 sampiyonluk yerine geçer.. Kahkaha

şampiyonlara şapiyonlar ligi kupası yakısır
ne işimis olur uefa yla Kahkaha Kahkaha  

MSeN

02 Eyl 2005 16:56

Mesaj Gönder

_uur_ demiş ki:

bu da yilin lafi oldu Kahkaha
Hi Kahkaha  

MSeN

02 Eyl 2005 17:00

Mesaj Gönder

hımmmm