24 nisan cumartesi .. göknil gökmen @ the hall

Anasayfa  \  Forumlar  \  Müzik  \  24 nisan cumartesi .. göknil gökmen @ the hall
 
24 nisan cumartesi .. göknil gökmen @ the hall , istanbul !!
jazzy house müziğinin ülkemizdeki en önemli ismi olan göknil gökmen , 24 nisan cumartesi gecesi the hall'un dj kabininde dinleyicilerle buluşuyor .

göknil gökmen
-------------------------------------------------------------------------------------------------------
mettle music , deepxperience

90’lı yılların ortalarında dj'lik kariyerine başlayan göknil gökmen, kısa bir süre içerisinde istanbul'un en önemli gece kulüplerinde çalmaya başladı. twenty (20), fourteen, milk gibi kentin önemli mekanlarında resident dj olan göknil, o dönemde türkiye’nin ilk ve tek dans müzik istasyonu radyo 2019'un efsanevi programı dance department'ta elektronik müzik severlere house, deep, jazzy, soulful ve tech house ile detroit techno'nun en iyi örneklerini sunarak kendisine has bir tarz oluşturdu; bu türe sadık bir kitlenin oluşmasına katkıda bulundu. caz'daki zarafeti, soul'un ruhunu ve disko müziğindeki uçukluğu, aksak house ritimleriyle buluşturan, house ve endüstriyel techno ile diğer deneysel çalışmaları setlerinde bir araya getiren dj'in felsefesi, müziğindeki tüm derinliği ve akışı insanlarla paylaşmak.
göknil gökmen, 2002 yılından itibaren east’n soul productions adı altında içinde jazz ve funk etkileri bulunan deep house yapımlarıyla tüm dünyadaki house müzik severlere ulaşmaya başladı. deep house sahnesinin en önemli plak şirketlerinden biri olan ingiliz label mettle music tarafından yayınlanan "jazz vibes (vinyl selection) part two" isimli plakta yer alan parçası “pebbles”, tüm dünyadaki deep house severler tarafından çok beğenildi. italya’nın tanınmış dj ikilisi harley & muscle, 2006’da çıkardıkları “addicted to house vol.5” albümünde “pebbles”a yer verdi. göknil gökmen’in “madran’s song” adlı parçası yine mettle music tarafından dijital olarak yayınlandı.

"78'trip", "trip to 78", "04:00 a.m." isimli parçalarından oluşan "soul penetrator e.p."den ve"detro", "mood", "crocodile groove" isimli 3 parçadan oluşan "soul penetrator e.p. ii" adlı ep’ler, deepxperience productions tarafından yayınlandı. bu ep’lerdeki birçok parça yurtdışında yayınlanan compilation cd’lerde yer aldı. ayrıca viktor lazlo, anjelika akbar gibi sanatçılar için remix yaptı.

göknil gökmen official website : http://www.goknilgokmen.com

cnn türk'te göknil gökmen'le yapılmış olan röportajın linki : http://tinyurl.com/yyl27lanot : geceye katılmak isteyenler, pm yoluyla guestlist için isim yazdırabilir

şimdiden herkese iyi eğlenceler !  

supersoul

19 Nis 2010 22:40

Mesaj Gönder