erik truffaz'a istanbul'dan ev tutalım =)

Anasayfa  \  Forumlar  \  Müzik  \  erik truffaz'a istanbul'dan ev tutalım =)

isviçreli ünlü trompet sanatçısı erik truffaz 22-23 şubat’ta ghetto nublu’da .

"1991 yılında çıkardığı "the mask" albümündeki üslubu ile miles davis'e benzetilen 44 yaşındaki müzisyen erik truffaz, çağdaş cazın ufkunu genişleten, genç kuşağın en önemli trompetçilerinden biri sayılıyor. 1996 yılında üç müzisyen arkadaşıyla kurduğu "erik truffaz quartet" 22-23 şubat'ta ghetto nublu'nun sahnesinde olacak.
...
"caz diye bir şey yoktur, caz sanatçıları vardır" diyerek kendini tanımlayan erik truffaz, klasik müzik eğitim aldı. ancak 90'ların ortasından itibaren 1950'li yılların romantik çizgisinden sıyrılan truffaz, weather report, chick corea's electric bands gibi 70 ve 80'li yılların amerikalı elektro-akustik ve füzyon topluluklarının izinden gitti. yenilikçi hareketin baş temsilcilerinden biri haline gelen sanatçı, cazı teknoloji kullanmadan drum'n'bass, hip-hop ve acid-jazz ile sofistike bir şekilde harmanladı.
1996 yılında üç müzisyen arkadaşıyla birlikte "erik truffaz quartet"i kurdu. dörtlü, "out of dream","the mask", fransa'da gümüş plak kazanan ve dünyada 100 bin kopya satan "bending new corners" adlı albümlerinden sonra "the walk of the giant turtle" albümünde yeniden bir araya geldi.
..."

ghetto
genuıne music lounge
adres: kalyoncu kulluk caddesi no 10 beyoğlu istanbul
tel: 0 212 251 75 01

*duyurulur  

MertEser

22 Şub 2007 10:03

Mesaj Gönder

bizim evde kalsin biz arkadaslarla aksam icki icerken calar hem ne gusel olur Wink  

essential mix

22 Şub 2007 10:25

Mesaj Gönder

benidee alınnnnn servis yaparım  

MertEser

22 Şub 2007 10:44

Mesaj Gönder

ben lobi yapıyorum asıl izmirde bişiler ayarlayacağız ona  

izmirian

06 Nis 2007 17:03

Mesaj Gönder

ben evde vazo taklidi yaparım