lindstrøm

Anasayfa  \  Forumlar  \  Müzik  \  lindstrøm

blister in the sun demiş ki:
malente, konusu acilir diye onceki postumda biraz yazmistim ama herhalde gozden kacmis. slow supreme monikeri altinda jazid'den cikardigi calismalara bakarsan, outergaze albumunun buna cok benzer oldugu gorusune varicagini dusunuyorum. zamanla dinledikce isinilan bir album, tanidigimiz spacey soundlarindan farkli birsey olsa da lindstrom'un basarisini alcaltmayan nitelikte. produktorlugune degisik bir pencere aciyor.

slow supreme çalışmalarını bilmiyorum ama açıkcası bu albümdeki tarzda başka isimlerden çok daha iyi parçalar dinlemiştim, onu diyordum. dediğim gibi tekrar bir dinleyeceğim dikkatlice (ne yapsa seviyoruz kardeşim!) yine de, bence lindstrom remix & space disko olayında daha iyiydi...

ilsa, diğer çalışmalarının çoğunu bir türlü beğenmemene anlam veremedim ama hayat bu, tercih bu tabi.. alien in my pocket genel lindstrom tarzından biraz farklı bir parçadır zaten. son dönem en sevdiğim lindstrom remixleri sanırım şöyle:
* annie - wedding song
* freeform five - electromagnetic [slow supreme bu olsa gerek Smile ]
* alexander robotnick - the dark side of the spoon

sonsöz: major swellings babadır!  

kandinsky

14 Nis 2006 17:16

Mesaj Gönder

todd terje hakkinda ne dusunuyorsunuz?
michael jackson'in "i can't help it" tangoterje re-edit'ini dinliyorum da, balearic yada space disco diye kapsamli bir topik olmadigindan kendisini burda konusabiliriz diye dusundum...  

blister in the sun

15 Nis 2006 00:05

Mesaj Gönder

magnet - hold on (lindstrom original mix)  

Quantum of Bambee

26 Haz 2006 19:30

Mesaj Gönder

iki güzel haber,
lindstrøm'un ilk solo albümü it's a feedelity affair 23 ekim'de yayınlanacakmış. ama ufak bir falso, pitchforkmedia'da yer alan tracklist'e göre bu albümdeki parçaların neredeyse hepsi daha önce single olarak yayınlanmış eserler...

ikinci haber ise, feedelity remixed vol.1 yayınlandı, bunda da lindstrøm'un iki parçasına brennan green ve mungolian jetset tarafından yapılan remixler var.

takip : )  

kandinsky

03 Tem 2006 00:21

Mesaj Gönder

blister in the sun demiş ki:
todd terje hakkinda ne dusunuyorsunuz?
michael jackson'in "i can't help it" tangoterje re-edit'ini dinliyorum da, balearic yada space disco diye kapsamli bir topik olmadigindan kendisini burda konusabiliriz diye dusundum...

another day'e yaptığı rmx çok güzel.  

Quantum of Bambee

08 Ekm 2006 14:02

Mesaj Gönder

lindstrom - the contemporary fix [feedelity]  

Quantum of Bambee

08 Ekm 2006 14:11

Mesaj Gönder

ilk aklıma gelen prins thomas ile yaptıkları claudja oldu.
lindstrom, prins thomas, todd terje... hepsi güzel adamlar. funk'ı bugüne güzel adapte ediyorlar.  

Kaan

08 Ekm 2006 23:40

Mesaj Gönder

disco demiş ki:
isaac hayes - zeke the freak (todd terje rekutt)

bayağı iyi

Bravo  

LunaticStar*

27 Ekm 2006 20:01

Mesaj Gönder

i feel space e ölürüm. çok fena seviyorum yani öyle böyle değil.

seksi vokaller eşliğinde freeform five remixini de deneyiniz. Razz  

LunaticStar*

19 May 2007 15:33

Mesaj Gönder

bir de i feel spaceships crashing (optimo edit) var Shocked ama onun vokalleri beğenmemiştim pek.  

LunaticStar*

19 May 2007 17:26

Mesaj Gönder

ben the contemporary fix den yana kullanıyorum hakkımı : p  

LunaticStar*

19 May 2007 17:29

Mesaj Gönder

bilmemek ayıp değil indirmemek ayıp Hick  

LunaticStar*

19 May 2007 17:38

Mesaj Gönder

yiheyytt breakfast in heaven !!! Very Happy