lindstrøm

Anasayfa  \  Forumlar  \  Müzik  \  lindstrøm

norveç'den kötü müzik çıkmaz cümlesini bir kez daha söylettiren producer.
kendi prodüksyonları ve remiksleri ile gerek dj set ve complationlar, gerekse playlistlerimizin vazgeçilmezleri arasında. prins thomas ile beraber yaptığı işlereden de bahsetmektre yarar var. özellikle de en son eskim^'dan çıkardıkları turkish delight. house ve electro sevenlere tavsiye edilir.
buyrun sayın xyclob :]  

Quantum of Bambee

09 Kas 2005 14:38

Mesaj Gönder

tavsiye verelim biraz da

lindstrom & prins thomas - further into the future
lindstrom - there's a drink in my bedroom and i need a hot lady ep
lindstrom - i feel space
lindstrom - plague the kid 1 ve 2

remikslerinden örnek vermek gerekirse

silver city - down 'till 7 (lindstrom & prins thomas vocal mix)
chicken lips - sweet cow(lindstrom rmx)
lcd soundsystem - tribulations (lindstrom mix)
the juan maclean - tito's way (lindstrom & prins thomas remix)
bermuda triangle - secret pillow (lindstrom remix)  

Quantum of Bambee

09 Kas 2005 14:44

Mesaj Gönder

prins thomas ile eskimo'dan albüm de çıkaracaklar. release tarihi 15 kasım ama soulseek.de mevcut.

lindstrom & prins thomas - lindstrom & prins thomas

01. foreløpig bit
02. suppegjøk
03. boney m down
04. turkish delight
05. feel am
06. don o van budd
07. sykkelsesong
08. en dag i mai
09. naa er druene paa sitt beste
10. horseback
11. claudja
12. plukk or pirk
13. run  

Quantum of Bambee

09 Kas 2005 14:47

Mesaj Gönder

quantum of bambee demiş ki:
tavsiye verelim biraz da

lindstrom & prins thomas - further into the future
lindstrom - there's a drink in my bedroom and i need a hot lady ep
lindstrom - i feel space
lindstrom - plague the kid 1 ve 2

remikslerinden örnek vermek gerekirse

silver city - down 'till 7 (lindstrom & prins thomas vocal mix)
chicken lips - sweet cow(lindstrom rmx)
lcd soundsystem - tribulations (lindstrom mix)
the juan maclean - tito's way (lindstrom & prins thomas remix)
bermuda triangle - secret pillow (lindstrom remix)

öncelikle teşekkür ediyorum,
lindstrom & prins thomas'ın banal isimli (self titled..) ama süper içerikli albümlerini de ben belirteyim, 2005'in en güzel albümlerinden biridir benim gözümde.  

kandinsky

09 Kas 2005 14:50

Mesaj Gönder

prins thomas ile eskimo'dan albüm de çıkaracaklar. release tarihi 15 kasım ama soulseek.de mevcut.

lindstrom & prins thomas - lindstrom & prins thomas

01. foreløpig bit
02. suppegjøk
03. boney m down
04. turkish delight
05. feel am
06. don o van budd
07. sykkelsesong
08. en dag i mai
09. naa er druene paa sitt beste
10. horseback
11. claudja
12. plukk or pirk
13. run

turkish delight'ın sonundaki garip solo, bir de don o van budd'un sonundaki ud solosu.. ilginçtir Smile  

kandinsky

09 Kas 2005 14:51

Mesaj Gönder

lindstrøm - another side of lindstrøm [outergaze]  

Quantum of Bambee

10 Nis 2006 21:22

Mesaj Gönder

japonya'ya excl. cikarilan ve yeni olarak ww yapilan outergaze albumu, lindstrom'un slow supreme soundu ve spacey soundunun bir karisimi sanki.

feedelity'den olan son release'i ise cok iyi.  

blister in the sun

11 Nis 2006 07:48

Mesaj Gönder

alien in my pocketda unutulmasın.i feel space çok şık hakkaten  

MertEser

11 Nis 2006 08:03

Mesaj Gönder

ayriyetten dahası için

http://www.discogs.com/artist/lindstr%c3%b8m  

MertEser

11 Nis 2006 08:05

Mesaj Gönder

ya bide tito's way e yaptığı remixde fevkalade.

*the juan maclean başlıını ne vakit görces forumda bakalım : )  

MertEser

11 Nis 2006 08:09

Mesaj Gönder

the juan maclean vardı silindi. as usual.
yazın lcd soundsystem ile turnedeydi, bu civarlara uğramasını çok istemiştim ama olmadı.  

Quantum of Bambee

11 Nis 2006 09:18

Mesaj Gönder

pek severim remixlerini Rolling Eyes  

LunaticStar*

11 Nis 2006 18:36

Mesaj Gönder

lindstrøm - another side of lindstrøm [outergaze]

dün bir tur dinledim, pek memnun kalamadım bu albümden. bir kere lindstrom'un prins thomas ile yaptığı albümden oldukça farklı. ikincisi genel olarak lindstrom'un solo çalışmaları ve remixlerinden de farklı. hans peter space-disco'lardan falan çıkmış biraz, daha akustik, daha soul ve caza yakın bir tarz yakalamaya çalışmış ama 4-5 yıl önce compost records'dan dinlemeye alıştığımız sound'dan farklı birşey çıkmamış ortaya... synthesizer tonları geri planda, müzik güçlü olduğu sürece bunun bence bir sakıncası yok tabi ama müzik de öyle yeterince vurgulu değil, sıradan geldi bana.

tabi lindstrom'un bunu özellikle, isteyerek yaptığını da düşünebiliriz, olabildiğince enstrümanların canlı çalındığı, herşeyin ortada olduğu bir albüm, belki de organik tarıma geçmeyi tercih etmiş olabilir Cool  

kandinsky

12 Nis 2006 08:48

Mesaj Gönder

malente, konusu acilir diye onceki postumda biraz yazmistim ama herhalde gozden kacmis. slow supreme monikeri altinda jazid'den cikardigi calismalara bakarsan, outergaze albumunun buna cok benzer oldugu gorusune varicagini dusunuyorum. zamanla dinledikce isinilan bir album, tanidigimiz spacey soundlarindan farkli birsey olsa da lindstrom'un basarisini alcaltmayan nitelikte. produktorlugune degisik bir pencere aciyor.  

blister in the sun

14 Nis 2006 04:30

Mesaj Gönder

ismi ve zamanlaması göz önünde bulundurulduğunda çok yerinde bir topic. lindstrom ve prins thomas ismin, 1-2 sene rötarla geçen aylarda, muntazamazan dinlediğim mr finger's (larry heard) music mix setinde çaldığı rune lindbæk & lindstrøm -aliens in my pocket single ıyla duyduğum iki isim. plağa bayıldım disco zaten hep sevdim space etkisi ile çok daha guzel bir uyum içinde diye daha sonra çok takip ettim ve son 1 yıldır baya baya herkesin playlistinde ve bir sürü remix - produksiyon ve orda burda mixtape ları olan iki isim oldugunu fark ettim. hepsine doğal olarak atladım lakin sükut_u hayale uğradım. hiç aliens in my pocket la alaksı olmayan, dinlemesi bayağı zor olan mixtape ler ve 2sinin albumu lindstrøm & prins thomas. ;çinde bir tane dinleyebilceğim parça bulamadım. ama durmak yok çünkü alien in my pocket süper track, gittim tüm milleti remixledikleri parçaları edindim. atıyorum 15 tanesinden ancak 2 sinde istediğimi buldum. yani hep hayal kırıklığı...boşa giden paralar
ama şu bir gerçek ki hangi kesim olrsa olsun herkesin ilgisini çekmiş 2 isim..
bu arada prins thomas ın major swellings adıyla yaptığı albumde assquake adlı parça da müthiş kitsch, disco, hi energy! bulun derim.
ayrıca jazid collective in de adı geçmiş.
şirketin bir adet toplaması var adı da: didyoueverdoubtthis - jazidclub 1995 - 2002
bunu sitenin kendi adresinden de sipariş veremiyorum diğer internet online shoplarda da rastlayamıyorum. elinde olan ya da bir url bilen varsa sipariş vericem. süper bir toplama!!!! hele hele slow supreme granada (slow & local mix) e dikkat!  

ilsa gold

14 Nis 2006 09:38

Mesaj Gönder

Sayfa:  1 2 3   Sonraki