crash ( carpisma )

Anasayfa  \  Forumlar  \  Sinema & TV  \  crash ( carpisma )

super filmmm  

PennyLane

05 Ara 2005 11:51

Mesaj Gönder

alakası olmadığını bilmeme rağmen cronenberg'in crash filmini çok sevdiğimi belirtmek isterim siz sevgili netseverlere ...  

kabukitaiko

05 Ara 2005 19:32

Mesaj Gönder

oscarın ağır toplarından olacak sanırım  

t.t

13 Oca 2006 20:08

Mesaj Gönder

filmin başında graham (don cheadle) tarafından bir söz var filmin adı da yarı yarıya burdan geliyor galiba
"it's the sense of touch. in any real city, you walk, you know? you brush past people, people bump into you. in l.a., nobody touches you. we're always behind this metal and glass. i think we miss that touch so much, that we crash into each other, just so we can feel something."  

Cornholio

28 Mar 2006 20:50

Mesaj Gönder

izlenmesi gereken bir film bence.  

myqueenn

28 Mar 2006 20:55

Mesaj Gönder

ya sanki ben bu filmi çok önceden izlemiştim yaa Hass dejavu mu yaşıorum yoksa Confused  
fotoğrafı yok

chrysanthemum

28 Mar 2006 21:36

Mesaj Gönder

anlamıyorum niye sevdiniz ki bunu.
hadi amerikalılar sevicek tabi ve de onlara sevdirilicek aslında. çünkü 11 eylül sorası rasist eğilimleri bastırması açısından olumlu mesajlar yüklü bi film. ama gerçekten sevip sevmediğinizi düşünün. kurgusu , bilindik farklı hayatların bi yerde kesişmesi teması oldukça klişe ve herhangi bir sürükliyiciliği de yok. tamam türü drama olsun ama onda bile filmin akışında insanlarda merak ettiricek unsurlar olmalı. burda ise araba çalınması olayından adamın akrdeşinin vurulmasına kadarki akış çok standart geldi bana. artı mesela rasizm öğeleri çok çok abartılmış . ben inanmıyorumki günün 24 saati arkadaşına" bak dostum şu beyaz insanların suratına bak. onlar bize bakamıyo neden biliomusun çünkü korkuyolar " tarzı konuşan bir karakter olsun ve beyazlarda dakkada bir " lanet zenciler " diye sövüp saysın.
diğer yandan oyuncuların performanları da kötü . terrence howard dışında kayda değer performans göremedim ben. beyaz toy polisinki hele felaket.sandra bullock da komedi filmlerine devam etmeli. ben olsam hillary swank , denzel washington, mos def gibi adamlarla çalışırdım.bikaç hikaye anlatmak yerine de bir olayın bi zenci karakter bi de beyaz karakter tarafından işleyişini gösterirdim. sonuçta 3-5 hüzünlü surat gösterilen filmlerin çekiciliği yok bence  

refresh.

29 Mar 2006 09:51

Mesaj Gönder

bence herkesin izlemesi gereken bir film süperdi ...  

K@YR@

31 Mar 2006 16:05

Mesaj Gönder

sıkı kurgu.güseldi.

*kuvvetle muhtemel sandra yapım ekibinden biriyle birlikte."gel seni filmde oynatiim.hem isminide en başa yazarıs.ohh miss" : ) çok fazla karakter olduundan ve hepsinden ayrıca bişi beklediimdendir belki oyunculukların tümü aynı derece etkilemedi beni  

MertEser

11 Nis 2006 09:26

Mesaj Gönder

ladyinthewater demiş ki:
münihden iyi bir kurgu yoktu
oscarı münih almalıydı

+bimilyon  

MertEser

11 Nis 2006 16:01

Mesaj Gönder

.jerfi demiş ki:
afişi çok hoşuma gitti...

ben de afisine ve tagline'a bitmis durumdayim. american history x'le beraber irkcilik uzerine yapilmis en iyi filmlerden biri. izleyin izleyin =)  

Halycon

11 Nis 2006 16:29

Mesaj Gönder

crash izah etmemiş sanki bişileri.herşey ortada "şu kötüdür bu çok kötüdür" die vuruo yüzüne adamın.
munichde bişeler bırakılmıştı izleyicide."acaba"mı diebildim ben mesela.burdada okumuştum,taraf tutulmuş tutulmamış savaş iidir kötüdür ne için savaşmak iidir ne için kötüdür kazanmak kaybetmek kıl tüy.filmin içindede bi gel git vardı sanki zaten.crash direk söölemiş herşei açık seçik yoruma gerek bırakmadan. falann filann.ne alakaysa işte münihe +1
-bence-  

MertEser

11 Nis 2006 16:31

Mesaj Gönder

açıkçası biraz önyargılı gittim..fragmanı çok çekmemişti beni..oscar almasa izlemesdim hatta..ama o zaman nası bişi kaçırdığımı anlayamayacakmışım
daha önce amores perros olsun,21gram olsun farklı hayatların birbiriyle kesiştiği çok film izledik ama hiçbiri bu kadar kafama kazınmamıştı..kaza sahnesinde,"çok işin vardı sana sölemesem de olurdu" diyen annenin diyaloğunda gibi bazı sahnelerde gözlerim doldu..bu kadar etkileneceğimi hiç sanmazdım...sahnelerle desteklenen müzik çok etkileyiciydi..amores perros listemde olan filmlerdendir ama 3 farklı hayatın kesiştiği noktayı anlatır,çokta başarılıdır ama crash çok dafa fazla hayatın kesiştiği bir 36 saati anlatıor..çok planlı bir senaryo yapabilirdi bunu..bunu yazabilmek bile çok büyük bi başarı..filmin son sahnesi ise daa doru bitemesdi die düşünüorum..
akademi nadiren de olsa doğru film seçebilio..teşekkür ediorum bu seferki hak etmiş dibine kadar..crash için Bravo Bravo  

-BöceK-

14 Nis 2006 16:33

Mesaj Gönder

güzel film yönetmen filmin ikinci yarısında sürekli ters köşeye yatırıyor izleyiciyi ve sonunda kim iyi , kim kötü diye afallatıyor . son sahnesinde stereophonics çalarken filmin önceki sahnelerinde kendisine ırkçılık yapılan siyahi kadının arabasına çarpan asya kökenli amerikalıya ırkçılık yapması çok güzel final sahnesi idi .

hollywood'dan beklemeyeceğim kadar iyi bir film ...  

open your mind

20 Nis 2006 03:36

Mesaj Gönder

misunderstood demiş ki:
and oscar goes to crash Smile
as if...  

doFafa

26 Nis 2006 03:40

Mesaj Gönder

Sayfa:   Önceki  1 2 3   Sonraki