crash ( carpisma )

Anasayfa  \  Forumlar  \  Sinema & TV  \  crash ( carpisma )

başarılı bir televizyon kariyerinin ardından 2000 yılında sinemaya odaklanmaya karar veren , uzun süre doğru zamanı bekledi ve önce clint eastwood'un oscar fatihi filmi "milyonluk bebek"in ("million dollar baby", 2004) senaryosuna imza atan paul haggis'in ilk filmi olan "Çarpışma", los angeles'ta birbirlerinden farklı etnik kökenlere sahip insanların yaşamlarının, bir kaza sonucu 48 saat içinde kesişmesini konu alıyor. iranlı bir dükkân sahibi, afroamerikan bir televizyon yönetmeniyle karısı, meksikalı bir çilingir, beyaz amerikalı bir savcı ve karısı, birbirlerine aşık olan biri zenci diğeri latin kökenli iki polis memuru, orta yaşlı koreli bir çift, ırkçı bir polis ve iki araba hırsızı gencin öne çıktığı film, sandra bullock, don cheadle, matt dillon ve brendan fraser gibi isimlerin yer aldığı oyuncu kadrosu ve ırkçılık konusuna getirdiği özgün yaklaşımla dikkat çekiyor.
( sinema.com )
gercekden cok begendıgım requiem for a dream gıbı cok derın sanatsal msglar vermeden ınsanın kanını dondurucak zıncırlere sahıp , oldukca guzel bır fılm  

Al1

27 Haz 2005 01:25

Mesaj Gönder

ya iyimi kötümü film okumak zor geldi  

SDRSNCKTR

27 Haz 2005 01:32

Mesaj Gönder

relatıv , ama bılet parasına yanılmıycak bır fılm
bana kalırsa muhtesem  

Al1

27 Haz 2005 01:35

Mesaj Gönder

tamam yarın gidiyorum
güvendim sana  

SDRSNCKTR

27 Haz 2005 01:37

Mesaj Gönder

youkeepthislove demiş ki:
tamam yarın gidiyorum
güvendim sana

http://www.crashfilm.com/
trailer i seyret burdan okumakdan daha kolay -)  

Al1

27 Haz 2005 01:38

Mesaj Gönder

al1 demiş ki:

http://www.crashfilm.com/
trailer i seyret burdan okumakdan daha kolay -)

heeehh saolasın vala Wink  

SDRSNCKTR

27 Haz 2005 01:41

Mesaj Gönder

televizyonda kariyer yapmış bir adamın(paul haggis) ilk sinema filmi olması yönünden bakıldıında fazlasıyla basarılı.. film bastan sona harıkuladeydi.. duyguları o kdr doru vermiski.. filmin bana kalırsa en göze çarpan yönü, her karakterden şöyle bi nefret ediosunuz basta ama sonra seviosunuz ve acıosunuz.. amerikan halkının sıçmış vaziyette olduunu görüosunuz. bu kdr güvensizlik bu kdr paranoya bu adamlar nası yasıo dıyosunuz.. ve en önemlisi ve ironik olan yanı da filmde native amerikan o kdr az ki.. amerika istila edilmiş adeta.. çinliler, iranlılar, hispanikler, etc.. bu kadar karmasık insanın bir arada olmasından anca b.k dogar misali.. (çok kalabalıklar..)

cok duygulandım.. çok sefdim.. beklediime değmiş.. hiç hayal kırıklıgına ugramadım.. filmdeki geçişler mükemmeldi, musikler cuk oturmuştu.. cast gayet iyiydi..bağlantılar çok basarılıydı.. cok sevdim kısacası.. herkes görsün.. kimse kaçırmasın..  

miu

27 Haz 2005 11:10

Mesaj Gönder

ewt cronenberg abinin crash filmi ile alakası yok bunun. bi an icin onun farklı bi uyarlaması sandımdı bende.

daha batmani görmedim ben yaa üühüh

hadin  

Lucifer Morningstar

27 Haz 2005 12:49

Mesaj Gönder

strahd demiş ki:
yaw aynı şeyi konu eden crash isimli bir film daha vardı bunu o sandım ki siteden baktığımda alakasız bir film olduğunu anladım

sen james spider in oynadigiyla mi karistirmistin? hani cronenberg in filmi.  

Flying Dagger

27 Haz 2005 12:51

Mesaj Gönder

strahd demiş ki:

ben de görmedim,henüz Rolling Eyes

Smile neyse bi ben diilmisim demek ki eheh gidip görmek gerek yaf olmaz böle Hick

hadin  

Lucifer Morningstar

27 Haz 2005 13:13

Mesaj Gönder

gercekligi ile can yakan, hatta umitsizlige dusuren, kizdiran, nefret ettiren,
sonra kizdiginiz, nefret ettiginiz tum o karakterleri gayri ihtiyari sevmeye basladiginizda,
inanilmaz gecislerine mi tutulsam
bu kadar dogal yazilmis senaryoyami
diye dusundurten,
ama herseye ragmen sinemadan tatmin olmus cikmanizi garanti eden film.  

miss spiritual tramp

28 Haz 2005 00:29

Mesaj Gönder

chaz demiş ki:
çok şey söölenildi ama hala islemek için cezbedemedi beni,hele sırada büsürü süper izlencek film varken Confused

ne var yaf izlenecek film sinemada.

valla bu aksam gittim. gercekten cok iyi yazılmıs diyalogları, senaryosu var ve konu, karakter baglantıları, ana teması iyi işlenmiş, filme iyi yedirilmiş.

gerek görüntülerle yansıtılan duygular gerek diyaloglar ile verilen ic dünyalar/fikir catısmalarını cok dengeli ve gerçekci buldum.

film ne cok iyi peri masalı misali bitiyo ne de cok kötü karamsar bitiyor. gercek hayatın ta kendisi gibi gerçekleşiyor ve biz filmden cıktıktan sonra da devam ediyormus gibi hissettiriyo.

1 günlük zaman kavramını bile hissediyor insan(filmin zamanı 1 gün ve ertesi)

oyuncular da gayet iyi yer almıslar.

müzik kullanımları da basarılıydı.

benim sormak istedigim soru, bu zamanda ırkcılık üstüne yogunlasmıs böle bir filmin ne kadar gerektigi?

hadin  

Lucifer Morningstar

30 Haz 2005 21:28

Mesaj Gönder

sandra bullock un filmlerini izlemeyi alışkanlık haline getirdiğimden eninde sonunda izliycektim ama son filmlerindeki başarısı ve de etraftan gelen tavsiyeler oldukça dürttü nihayet izledim ..
ilk inanamadığım şey bu kdr yoğun bi kadroyu nası toplamışlar ?? hala şaka gibi gelio ...
bir de sandra bullock bu kdr ufak bi rolü kabul ederek ne kdr olumlu bi iş yapmış ..
filme gelince oo kdr beğendim ki anlatamam .. irkçılığa baktığı o kocaman pencere , amores perros tadındaki bağlamların genişçeleri çok hoşuma gitti .. oyunculuklarda ztn sorun çıkması beklenemezdi böyle bi kadroyla ..
bi de müziklerini çok beğendim filmin .. sadece filmin en sonları biraz yavan geçio ama olsun ..
oynayanların sadece bir kısmı :
sandra bullock , don cheadle , matt dillon , william fichtner , brendan fraser , ryan phillippe , loretta devine , tony danza , ludacris
Shocked Shocked

bir de bu topic var

Korshon

24 Tem 2005 22:32

Mesaj Gönder

dun aksam izledim, son zamanlarda izledigim en guzel filmlerden bir tanesiydi, cok etkilendim, izlenmesi gereken bir film  
fotoğrafı yok

dEnIz yOsUnU

15 Ağu 2005 15:59

Mesaj Gönder

son zamanlarda izlediğim en "çarpıcı" film. mükemmel bir olay örgüsü var. ayrıca amerikadaki ırkçılık konusu sizi enterese etsin veya etmesin filmi izlerken seyircinin inanılmaz bir empati kurması sağlanmış. iyi filmlerin unutulmaz sahneleri olur ya hani; işte bu filmin her sahnesi her repliği öyleydi...
insanların hayata bakışları, aslında kimsenin sadece siyah veya sadece beyaz olmadığı üzerine müthiş bir film... hele ki küçük bir kızın vurul-ama-ma sahnesi var ki tüyleriniz diken diken oluyor izlerken. hayat bazen mucizelere inandırır insanı... hayat inandırmasa bile izlerken inanmak istiyorsunuz...
yaşarken kimi zaman ıskaladığımız gerçeklerle yüzleştiriyor bizi... bazen insanları kırmanın incitmenin telafisi olmadığını anlıyorsunuz; sonrasında hayatlarını kurtarsanız bile...
ben ki bir sandra bullock sevenim, ilk etapta filmin gösterime girmesini sadece onun için beklemiştim, ancak onun filmde çok az rolü var çünkü film 11 başrollü bir film, ama öyle akıcı ve çarpıcı bir öykiydi ki ben s.bullock'u film boyunca sadece 10dakika gördüğüm halde çok memnundum bitiminde... crash için sayfalarca yazı yazabilirim, şuan vizyonda değil; ama bir şekilde teğmin edip izlemenizi öneririm. benim izlediğim en başarılı filmlerden...
ve filmi izledikten sonra bir düşünün; hergün kaç farklı hayatla "çarpışma" yaşıyorsunuz farkına varmadan...

CRaVe

05 Ara 2005 02:42

Mesaj Gönder

Sayfa:  1 2 3   Sonraki