artik sinemaya gitmiyor muyuz?

Anasayfa  \  Forumlar  \  Sinema & TV  \  artik sinemaya gitmiyor muyuz?

internet hatları çok daha hızlı ve daha ucuz oldugundan, ev sinema sistemleri de ucuzladigindan artik sinemaya gitmez olduk. bu gerek film festivallerinin bilet satisindaki azalmadan, gerekse sinemalarin bilet satis oranlarindan cok acik belli.

sadece gora gibi kopyasi bulunamayacak filmler is yapiyor.

sinemanın havası çok değişiktir, özellikle de film festivali zamanında beyoğlunda hiç görmediğini tipleri görürsünüz, sinema içine girince birden çok nezih ve olmak istediğiniz ortam karşınıza çıkar.

sıcak ev ortamında da film izlemek ayrı ama bu fast food ile ziyafet arasindaki fark gibi bence.  

JengoHan

25 Oca 2005 10:09

Mesaj Gönder

sinemaya sanırım en fazla yılda 3 defa gdiorum.. oda biri hadi gel gdelim derse.. kendi kendime özl'le sinemaya gitmem.. ama tiyatro haftanın 4 günü Very Happy  

reLic

25 Oca 2005 10:35

Mesaj Gönder

sinemaya çok az gidenler veya gitmeyenler çoğunlukta.

teknolojinin bize getirdiği asosyal hayat sonucunda çok sağlıksız bir toplum yetişiyor. insanlar iletisim caginda iletisimsizlikten dolayi birbirlerini cok sacma sebeblerden kiriyorlar. artik bir diger insana küfür etmek tesekkür etmekten veya selam vermekten daha kolay.

sosyolog oldum ciktim sayenizde Very Happy  

JengoHan

25 Oca 2005 10:51

Mesaj Gönder

ya ewde izlencek film var sinemada izlencek film var şimdi troy'u ewde izlediğini düşünsene yetersiz bi kere heee tabi ewde bi cep sinema bulunmuosaaa sinemaya gitmek bence ewde izlemekten çok ayrı ve özel sinema bi kere atmosfer olyı büyüleyici yaaa  
fotoğrafı yok

Sokratesla

25 Oca 2005 11:02

Mesaj Gönder

gunumuz ekonomik kosullarında her fılmı sınemada ızlemek tabıkı mumkun deil fakat ozellikle takip ettigmız yonetmenler ve basyapıt sayılabilecek fılmler mutlaka sinemada izlenmelidir eger o kİsİnİn emegİne deger veriliyor ve filmden gercekten zevk almak istiyorsak  

ko

25 Oca 2005 17:49

Mesaj Gönder

john daniel's® demiş ki:
gecen sene bı yerde okumustum..rakamlar asagı yukarı boyleydı..ama neye gore tabı bılmıyorum..turkıyede kı sınema seyırcısı sayısı 30 000 tıyatro seyırcısı ıse 3 000 cıvarındaymıs..tam emın degılım ama galıba yılda en az 1 2 fılm veya oyun seyreden ınsan sayısıydı...

yok canım o kadar vahim degil duz mantıkla hareket edersek turk fılmlerı ortalama 1 milyon kisiye hitap ediyor yabancı fılmlerde 300 bin kisi falan o da kaliteli ve reklamı iyi yaplımis filmler bunlar resmi kayıtlar buradan hareketle turkıyede 600 bin sinema seyircisi var diyebiliriz.

tiyatro ise bambaska bir olay bu konuda net bi sey syolemek bence mumkun deil ama standartların cok cok altında oldugu bir gercek  

ko

25 Oca 2005 17:53

Mesaj Gönder

jengahan demiş ki:
sinemaya çok az gidenler veya gitmeyenler çoğunlukta.

teknolojinin bize getirdiği asosyal hayat sonucunda çok sağlıksız bir toplum yetişiyor. insanlar iletisim caginda iletisimsizlikten dolayi birbirlerini cok sacma sebeblerden kiriyorlar. artik bir diger insana küfür etmek tesekkür etmekten veya selam vermekten daha kolay.

sosyolog oldum ciktim sayenizde Very Happy

olayın maddi yanını göz ardı etmiyor musun biraz?
ben açıkçası para ayıramadığım için sinema da gitmiyorum filmlere...

söylediklerine belli bir ölçüde kaıtlıyorum ama yani bu iş sadece teknolojinin getirdikleri ile alakalı değil bence...  
fotoğrafı yok

cogliostro

25 Oca 2005 23:11

Mesaj Gönder

filmi sinemada izlemek en güzeli, en keyif verici olanıdır, nitekim iyi filmler ilk kez sinemada izlenmelidir ama sinema nın fazlaca pahalı olması, izlenmeye deger filmlerin genelde sinemalarda oynamaması ve internetten rahatca dvd,divx indirilebilmesi gibi dış faktorleri düşünürsek , ben kendi adıma söylemeliyim ki haftada 4-5 film izleyen biri olarak uzun zamandır sinemaya gitmiyorum.. ama buna ben de cok üzülüyorum, cünkü sinemanıın atmosferi bi baskadır orda izlenince filmler daha da bi güsel olur  

snuffleupagus

25 Oca 2005 23:53

Mesaj Gönder

sewerim sinema ama gitmiorm nzmndır su an farkettim Embarassed en son the grudge  

ayşın

26 Oca 2005 03:36

Mesaj Gönder

turkiye'ye ne yazik ki sinema adina fazla film gelemediginden internetten indirip evde barkovizyon ile seyretmek cok daha mantikli bir hareket olmaya basladi. son bir yilda 5 kere falan gitmisimdir. o da bazi filmlerin beyaz perdede nasil gozuktugunu gormek icin. aslinda biraz ihanet gibi duruyor ama teknooji ile aliskanliklarin degismesi sinemada da kendini gosteriyor. artik her ev bir sinema nerede ise....  
fotoğrafı yok

takmaz

26 Oca 2005 10:44

Mesaj Gönder

jengahan demiş ki:
olay sadece dev ekrandan birşey seyretmekse elbette bu heryer olabilir. ancak filmde verilen duyguyu birkaç kişiyle beraber hissetmenin tadı olmaz ki evde.

galiba soru "teknoloji yüzünden giderek asosyalleşiyor muyuz?" olmalıydı.

asosyallesmek olara dusunmemek lazim. yani sinemada oyle cok bir sosyallesme oldugu da iddia edilemez. herkes kendi esrafi ile gider, arada kendi esrafi ile konusur yorum yapar.

sinemaya agitmeme sebeplerimden en belirgini sinema sayisinin az olmasi, film getiren firmalarin azligi ve gelen filmlerin kitlgi olarak aciklayabilirim ben sahsen.  
fotoğrafı yok

takmaz

27 Oca 2005 18:02

Mesaj Gönder

50 milyona sinema da nedir?

benim gördügüm en pahali 40 milyon, orada da yatan koltuk oldugundan hicbir filmin sonunu getiremiyorum, her defasında uyuyorum Very Happy.  

JengoHan

27 Oca 2005 18:10

Mesaj Gönder

ben ne yazıkki gitmiorm festivaller dışında 5 kaada dvdlerini alıorm Confused  

[epidemic online]

27 Oca 2005 18:29

Mesaj Gönder

çok iyi bir filmse giderim yoksa yazık sinema parasına çok pahalı  

goner

27 Oca 2005 22:40

Mesaj Gönder

sinemalardaki düzensizlik, çalışanların işlerini en üst düzeyde önemsememesi, rezalet seyirci topluluğu.. gibi sebeplerden dolayı mümkün mertebe dvd...veya kalabalığın tercih etmeyeceği/edemeyeceği seanslar..  

e go

09 Mar 2006 03:35

Mesaj Gönder

Sayfa:  1 2   Sonraki