en İyİ korku/gerİlİm fİlmleri (öneriler..)

Anasayfa  \  Forumlar  \  Sinema & TV  \  en İyİ korku/gerİlİm fİlmleri (öneriler..)

bu topic açılmış olabili muhtemelen açılmıştır da ama kendim için istiyorum eğr gerçekten bu tür filmlerden anlayan ve otoriteyim diyen varsa özelden msg atarsa bazı sorularım olcak
onun haricinde burdan muhabbetimizi yapalım

1-tarihi önemli diil siyah beyaz olur
2-bu türün klasikleri baş yapıtları en başarılı örnekleri nelerdir
3-korku ve gerilim farklı türler midir(özellikle bu konu şok karmaşık mümkünse örnekleyerek açıklarsanız sevinirim)  

En son kikigonzalez tarafından 18 Oca 2005 16:37 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi

kikigonzalez

18 Oca 2005 16:31

Mesaj Gönder

hayvan mezarlığı..
rose red konağı...

bide shindlerin listesi war o ayrı.. Rolling Eyes  

Amon Ra

18 Oca 2005 16:35

Mesaj Gönder

passive aggressive demiş ki:
bu topic açılmış olabili muhtemelen açılmıştır da ama kendim için istiyorum eğr gerçekten bu tür filmlerden anlayan ve otoriteyim diyen varsa özelden msg atarsa bazı sorularım olcak

3-korku ve gerilim farklı türler midir(özellikle bu konu şok karmaşık mümkünse örnekleyerek açıklarsanız sevinirim)
- göz - cevapsız çağrı , mukemmel korkunç  

@BoRa@

18 Oca 2005 16:35

Mesaj Gönder

testere ! derim ben ...
örnek mi istedin ?
bakınız sf. 37 Wink  

En son corallium tarafından 18 Oca 2005 16:39 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

corallium

18 Oca 2005 16:37

Mesaj Gönder

corallium demiş ki:
testere ! derim ben ...
örnek mi istedin ?
bakınız sf. 37 o zaman Wink

izledimbaşak
daha klasik şyler lsm  

kikigonzalez

18 Oca 2005 16:38

Mesaj Gönder

the shinning  

Soulfly Free

18 Oca 2005 16:39

Mesaj Gönder

diğerleri için bişi diem,yeceğim duayen diilim ;

korku ve gerilim farklı türler
korku sadece korkutmak amacıyla fantastik olaylara dayanır çoğu zaman...zombi.vampir,kurtadam,şeytan ruhlar ve hayaletlerin kullanıldığı filmler korku türüne örnektir...mesela;exorcist korku filmidir fredynin kabusları bi klasik olarak öyledir...
gerilim filmlerine örnek olarak ;son durak mesela gerilimdi korku filmi değil
the village yine aynı katogoride 6. his,butterfly effect şu an aklıma gelenler...  

temptation

18 Oca 2005 16:40

Mesaj Gönder

hangimiz freedy serisinden korkmadikki zamaninda..............  

tenedos

18 Oca 2005 16:40

Mesaj Gönder

rosemary's baby  

ALKIM

18 Oca 2005 16:42

Mesaj Gönder

temptation demiş ki:

diğerleri için bişi diem,yeceğim duayen diilim ;

korku ve gerilim farklı türler
korku sadece korkutmak amacıyla fantastik olaylara dayanır çoğu zaman...zombi.vampir,kurtadam,şeytan ruhlar ve hayaletlerin kullanıldığı filmler korku türüne örnektir...mesela;exorcist korku filmidir fredynin kabusları bi klasik olarak öyledir...
gerilim filmlerine örnek olarak ;son durak mesela gerilimdi korku filmi değil
the village yine aynı katogoride 6. his,butterfly effect şu an aklıma gelenler...

teşekkür ederim  

kikigonzalez

18 Oca 2005 16:42

Mesaj Gönder

teşekkür ederim

reca ederim bi feyz verdiysek ne mutlu bana Hick  

temptation

18 Oca 2005 16:45

Mesaj Gönder

eskilerden karindesen jack vardi.... dizi olarak ta ismini hat1layam1yorum ama böle uzayl1lar vardi fare falan yerlerdi trt de....... bunlar bence korku .....
seven,testere,others tarzi flimlerde gerilim dir
bence...................
]  

tenedos

18 Oca 2005 16:51

Mesaj Gönder

the exorcist , turkish version Smile  

tika i danmark

18 Oca 2005 16:51

Mesaj Gönder

thomyorke demiş ki:
klasik ve öncülerinden dersen aklıma ilk olarak dario argento' nun "suspiria" geliyor. 1977 yapımı.renkler, müzikler, mekan, çekim kesinlikle mükemmel. dönemin en kanlı filmlerinden. müzikleri "goblin" diye bir grubun. tavsiye edilir bir film. özellikle bu türün öncüleri diyorsan.

bunun dışında ilk aklıma gelen de roman polanski' nin rosemary's baby diyebilirim. siyah-beyaz. ve bu suspiria' nın aksine kansız Smile bir film.

edit: rosemarys baby filminin de müzikleri muhteşemdir.

suspirianın (vblerinin) dvdsini kiralayabileceğimiz bir yer var mı? Çok kolay bulunmuyor öyle filmler en azından ben bilmiyorum...  

ALKIM

18 Oca 2005 16:52

Mesaj Gönder

halka  
fotoğrafı yok

tolaresseaa

18 Oca 2005 16:52

Mesaj Gönder

Sayfa:  1 2 3 4 5   Sonraki