tavsiye yabancı diziler

Anasayfa  \  Forumlar  \  Sinema & TV  \  tavsiye yabancı diziler

*the last ship (nasıl unuturum harikaydı)  

sSelly

02 Ağu 2019 18:29

Mesaj Gönder

ilkler unutulmazdır çünkü  

Keremrus

02 Ağu 2019 18:30

Mesaj Gönder

monk  

YedekteBekleyenMelek

19 Ağu 2019 13:47

Mesaj Gönder

yedektebekleyenmelek demiş ki:
hadsisss bakkal Surprised
güzel diziydi  

YedekteBekleyenMelek

25 Nis 2020 20:24

Mesaj Gönder

nerde o eski ramazlar geyiği başlatan baggal mi  

Darth Dnz

25 Nis 2020 22:46

Mesaj Gönder

büyük olasılıkla paşalıdan bahse diyordur Neutral  

Fighter

26 Nis 2020 20:15

Mesaj Gönder

unorthodox güzeldi zaten iki üç bölüm var kısa .  
fotoğrafı yok

loreley

01 May 2020 13:32

Mesaj Gönder

şiddetle tavsiye ederek söylüyorum, mad men dizisi. https://www.imdb.com/title/tt0804503/

öncelikle, la casa de papel gibi aksiyon filmleri seviyorsanız hiç bakmayın.
sonralıkla, mad men drama ve dönem dizisidir. 60'lı yıllarda geçen reklam sektöründe daha klişe diyebileceğimiz kampanyaların hiçbirisinin olmadığı ve reklam sektörünün altın çağı olarak nitelendirildiği bir dönemde geçiyor.
diziyi daha çok, "pazarlamacılar, sanat yönetmenleri, halkla ilişkkiler ve iletişim okuyanlar izliyor." yanılgısı var. dizinin kesinlikle bu sektöre de hitap ettiği bir gerçek. ama ben öyle olduğunu düşünmüyorum.

yan karakterlerin küçükten büyüğe dizi boyunca gelişimine empati kurarak şahit oluyorsun. hızlı bir geçiş yok. kesinlikle yok. bugünkü dizilerde masum bir adamın bir anda hiç bir altyapı olmadan, basit bir sebeple seri katil olması ve altındaki sebeplerin işlenmeden sorgusuz sualsiz izlenmesi gibi bir durum yok.
ağır bir dizi olduğu için karakter gelişimleri çok doğal işleniyor. karakterin içine giriyorsun. bunu çok güzel işlemişler.

aynı zamanda amerikan tarihine tanıklık ediyorsun.
kennedy suikatinden tut, ay'a gönderilen ilk apolloya kadar bir çok konu, sanki o günlerde yaşıyormuşsun gibi çok derin bir şekilde işleniyor. dediğim gibi aynı zamanda dönem dizisi olduğu için, o dönemdeki ırkçılıkları, sigaranın insanların hayatındaki yeri, kadın erkek eşitsizliğine kadar bir çok konu ve detay çok güzel yansıtılmış.

dizide kullanılan dekor, dönemin renkleri, modası ve sosyoekonomik durumları çok güzel işlenmiş.
en çok hoşuma gidense erkeklerin hepsinin takım elbiseli ve traşlı olması, kadınlarında saç modelleri ve dar elbiseleri.

baş rol oyuncusu don draper'den tut kızı sally'e kadar bütün karaktelerin duygusal gelişiminin ne kadar ince işlendiğini gördükçe diziyi daha çok seveceksin. bu arada sigara şirketinin diziye sponsor olması ve o dönemde daha sigaranın yasak olmadığını baz alırsak dizideki sürekli sigara içilme sahnelerini göz ardı edebilirsiniz. dizinin sonunda spoiler vermemek için sigara ile alâkalı bir ters köşe var.

eve çekildiğimiz bu uzun dönemlerde izlenmesi gereken en güzel dizilerden biridir.

edit: diziyi yıllar sonra tekrar izlemeye başlamıştım. açık ofiste çalışanların daktilo seslerini duyunca o sesleri özlediğimi farkettim ve sanki daha önce o ofiste çalışıyormuşum da uzun zaman sonra tekrar geri dönüşüm hissine kapılmıştım.

insanın içine o kadar işliyor bu dizi. az da değil gerçi 7 sezon var. her sezonda ortalama 15 bölüm var. büyük bir zaman geçiriyorsun diziyi izlerken.  

Tolga31

06 May 2020 23:30

Mesaj Gönder

"devs"  

hiJazzkar

08 May 2020 16:02

Mesaj Gönder

mad men açtım
netflix te varmış bakayım :7  

Darth Dnz

08 May 2020 19:53

Mesaj Gönder

fighter demiş ki:
büyük olasılıkla paşalıdan bahse diyordur Neutral
laziolu evet Kahkaha  

YedekteBekleyenMelek

20 May 2020 14:31

Mesaj Gönder

gangs of london : fişek gibi dizi,akıyor.  

zeke

20 May 2020 15:15

Mesaj Gönder

bence izlemeyen varsa; the it crowd . komik çok .  
fotoğrafı yok

loreley

27 May 2020 21:28

Mesaj Gönder

efsane zaten o :7
aç kapa düzelir  

Darth Dnz

27 May 2020 22:04

Mesaj Gönder

Sayfa:   Önceki  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17