naruto.

Anasayfa  \  Forumlar  \  Sinema & TV  \  naruto.
 
eski topiğin bir sebepten dolayı silinmiş olması biz naruto severleri çok üzdü.
bunun üzerine bir çalışma yapmak şart oldu.
buyrun yeni naruto topiğimiz.


!!! uyarı !!! spoiler içerebilir !!!konu

serinin odağı olan olaylardan on iki yıl önce, dokuz kuyruklu şeytan tilki kyuubi konohagakure'ye (gizli yaprak köyü) saldırmıştı. kuyruklarından birini salladığında tsunamiye neden olabilecek kadar güçlü bir şeytandı ve dağları dümdüz etmişti. kaosu arttırdı ve birçok insan katletti ta ki yaprak köyü'nün lideri dördüncü hokage, yeni doğmuş bir bebeğin içine, kendi hayatını feda ederek, şeytanı mühürleyinceye kadar. bu çocuğun adı naruto uzumaki idi.

dördüncü hokage, şeytanı mühürleyerek uzaklaştırdığı için kahraman olarak ilan edildi. hokage, naruto'nun da aynı şekilde saygı görmesini istedi. bununla beraber, büyüdüğü köy naruto'dan çekindi, onu şeytan tilkinin kendisi olarak kabul etti ve çocukluğu boyunca naruto'ya kötü davrandı.

üçüncü hokage tarafından verilen bir emirle, köylülerin olayı başkalarına hatta kendi çocuklarına bile bahsetmeleri yasaklandı. bununla beraber, bu önlem, insanların naruto’ya bir serseriymiş gibi davranmalarına engel olamadı. çocukları, ailelerinin neden naruto’ya bu şekilde davrandıklarını tam olarak bilmeseler de, onu hor görmelerinden dolayı anlıyorlardı. sonuç olarak, naruto arkadaşsız ve ailesiz bir öksüz olarak büyüdü. insanları onunla arkadaş olmaları için zorlayamadı böylece bildiği tek yöntemle dikkat çekmeye ve onay almaya çalıştı: yaramazlık ve muzip şakalar yaparak. daha sonra bu durum; hocasını yani iruka umino’yu hain ninja mizuki’den kurtarmak için kullandığı çoklu gölge eşlemesi tekniği sayesinde ninja akademisi’nden mezun olunca değişti. bu karşılaşma naruto’nun iki şeyin içyüzünü kavramasına neden oldu; o şeytan tilkinin mahfazasıydı ve üçüncü hokage’den başka onu önemseyen ve kabul eden biri daha vardı. akademiden mezun oluşu, kendi dünyasını tanımlayacak ve değiştirecek olaylara ve insanlara bir kapı açmış oldu.karakterler


7. takımuzumaki naruto, uchiha sasuke ve haruno sakura'dan oluşur. bu takımın hocalığını ise hatake kakashi yapar.uzumaki naruto:


naruto kimse tarafından sevilmeyen, arkadaşı olmayan yalnız bir çocuk olarak yetişmiştir. herşeyden haberdar olan 3. hokage hariç kimse onu sevmez. sürekli haylazlıklar yapar ve dikkat çekmeye çalışır. ninjutsu ve genjutsu tekniklerinde tamamen berbattır. safi güçtür ilk başlarda. ama bu durum yavaş yavaş değişir. elde ettiği yasak jutsu olan kage bunshin tekniği ile bir adım ileri taşır kendini. yavaş yavaş arkadaşları olmaya başlar. sakuraya platonik bir şekilde aşıktır. sasukeye ne kadar gıcık olsa da en sağlam arkadaşı olarak görür onu. yavaş yavaş değişen ve büyüyyen naruto ero-sennin yani asıl adıyla jiraiya'nın yardımıyla birçok teknik öğrenir. bunun en kullanışlısı ise rasengandır. bir süre sonra köyden ayrılan ve kötü tarafa geçen sasukeyi tekrar kendi tarafına çekebilmek için çırpınmasıyla devam eder.

kullandığı justsular:
* tajū kage bunshin no jutsu
* kage bunshin no jutsu
* rasengan
* kuchiyose no jutsu
* odama rasengan
* oiroke no jutsu
* hārem no jutsu
* bunshin taiatari
* sennen goroshi
* konbi henge (gamabunta ile)
* şihōhappō shuriken (şuriken, her yönden)
* uzumaki naruto rendan
* uzumaki naruto nisen rendan
* henge no jutsu
* kawarimi no jutsu
* fuuton rasen shuriken
* fuuton rasengan
* yōko rasengan
* sannin mode (sennin modu)uchiha sasuke:sasuke konohanın en önemli klanlarından biri olan uchiha klanının köyde kalan son üyesidir. diğer bütün klan abisi uchiha itachi tarafından katledilmiştir. sasuke her yerde gözde olan narutonun aksine her konuda başarılı herkesin takdirini toplayan ve kızların sevgilisi bir çocuktur. ama o abisine olan kini sebebiyle sadece güçlenmeye ve abisinden intikam almaya odaklanmıştır. sakuranın ona olan aşkına hiç karşılık vermez. kimseyle arkadaş olma niyetinde değildir. 7. takım içinde ister istemez naruto ve sakurayla arkadaşlık bağları kurmaya başlasada asıl amacı olan abisinden intikam duygusu her zaman daha baskın olacak ve hayatını buna göre devam ettirecekitr. kendine "intikamcı" yakıştırmasını yapacaktır. kakashi onu iyi bir şekilde yetiştirir. en önemli tekniği ise chidori dir.

kullandığı justsular:
* sharingan(gözlerle yapılan bir tür yetenek)
* amaterasu(kara ateş)
* susanoo(mistik bir canavar)
* katon: goukakuyu no jutsu(ağızdan ateş çıkarılarak yapılan bir teknik)
* chidori(ellerle elktriği kontral edebilme)
* chidori nagashi
* katon: hōsenka no jutsu(ağızdan ateş çıkarılarak yapılan bir teknik)
* katon: ryuka no jutsu(ağızdan ateş çıkarılarak yapılan bir teknik)
* kage buyō
* shishi rendan
* sōfūshasan no tachi
* kage shuriken no jutsu
* nawanuke no jutsu
* kirin
* kuchiyose no jutsu: lightning blade creation
* chidori katana
* tsukuyomiharuno sakura:sakura konohanın güzel kızlarındanbiridir. ino adında çok yakın bir arkadşı vardır. fakat ikisinin de sasukeye aşık olmaları sebebiyle arkadaşlıkları bir çekişmeye dönüşür. 7. takımın bir üyesi olarak seçilen sakura sasuke ile aynı takımda olmaktan mutlu olduu kadar, narutonun da bu takımda olmasına lanet eder. ama işler değişecektir. sakura, narutonun ona karşı olan hislerini hiç bir zaman anlayamıycak olsa da git gide narutoyu sevmeye başlayactır. sakura sasuke ve narutonun gösterdiği gelişimi gösteremese de köyün önemli ninjalarından biri olmaya başlayacaktır. özellikle tıbbi ninja olmak konusunda kendini geliştirecek ve hocasını bu konuda yakalayacaktır. ve ilerde bir kızdan beklenmeyecek derecede güce kavuşacaktır.

kullandığı justsular:
* chakra enhanced strength
* chakra scalpel
* cherry blossom impact
* delicate illness extraction technique
* mystical palm techniquhatake kakashi:kakashi konohagakure (konoha köyü)'nin jounin ninjalarından birisidir. kendisi ayrıca kopyacı ninja kakashi (kopī ninja no kakashi) veya şaringanlı kakashi (şaringan no kakashi) olarak da tanınmaktadır. sol gözündeki şaringan'ı küçüklüğünde uchiha obito, jounin hediyesi olarak armağan etmiştir.bu lakaplar kendisinin sol gözündeki bir özelliği kullanmak suretiyle 1000'den fazla jutsu kopyalamış olması gerçeğinden hareketle ortaya çıkmıştır. 7. takımın kaptanıdır. aldıkları görevlerde öğrencilerinin gelişmesine destek olduğu gibi en zor durumlard da onları tehlikelerden kurtarmıştır. her yere geç kalmasıyla ün yapmıştır. ağzındaki bandı hiç çıkarmaz. en etkili yetenekleri mangekyou sharingan ve raikiri dir.

kullandığı justsular:
* şaringan
* mangekyō şaringan
* çidori (raikiri)
* kuçiyose: doton: tsuiga no jutsu
* fūja hōin
* sennen goroşi
* doton: şinjū zanşu no jutsu
* magen: narakumi no jutsu
* suiton: suijinheki
* suiton: suikōdan no jutsu
* suiton: daibakufu no jutsu
* suiton: suiryudan no jutsu
* şunşin no jutsu
* kage bunşin no jutsu
* tajū kage bunshin no jutsu
* kawarimi no jutsu
* kuçiyose no jutsu (köpekler)

not: yavaş yavaş ilerleticez artık....  

En son Afro Samurai tarafından 16 Ağu 2013 21:41 tarihinde değiştirildi, toplamda 5 kere değiştirildi

Afro Samurai

25 Haz 2010 15:06

Mesaj Gönder

vay be... ne oldu yahu diğerine?  

Uchiha Sasuke

25 Haz 2010 15:11

Mesaj Gönder

dün akşam pain inbesini izledim de tam bir belaymış...takdir ettim...bir sürü kurbağası olmuş naruto'nun...sanırım şippudeni baştan izlemeye başlayacağım...ve pain tusunadeyi'de dövdü sanırım...vay be Confused  

Uchiha Sasuke

25 Haz 2010 15:13

Mesaj Gönder

jiraiya japon mitolojisinden bir karaktedir...helal olsun!  

Uchiha Sasuke

25 Haz 2010 15:14

Mesaj Gönder

oyunu güzeldi  

Met

25 Haz 2010 15:14

Mesaj Gönder

hinatada bi ölmedi gitti arkadaş  

Ilker Efendi

25 Haz 2010 15:15

Mesaj Gönder

hinata ve temari candır...neji ve rock lee diğer sevdiğim isimdir...  

Uchiha Sasuke

25 Haz 2010 15:18

Mesaj Gönder

 

Uchiha Sasuke

25 Haz 2010 15:20

Mesaj Gönder

 

En son Uchiha Sasuke tarafından 25 Haz 2010 15:27 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Uchiha Sasuke

25 Haz 2010 15:22

Mesaj Gönder

 

Uchiha Sasuke

25 Haz 2010 15:23

Mesaj Gönder

topiği daha geliştiririm ama şu sayfa düzenini bozan fotoyu kaldıralım saske tayço Kahkaha  

Afro Samurai

25 Haz 2010 15:26

Mesaj Gönder

şıkamaru ve tembel ifadesi çok muazzam=)

 

Uchiha Sasuke

25 Haz 2010 15:26

Mesaj Gönder

çiyo teyze dev bir karakterdi=) 

Uchiha Sasuke

25 Haz 2010 15:33

Mesaj Gönder

düzeldi mi sayfa yapısı? Neutral  

Uchiha Sasuke

25 Haz 2010 15:34

Mesaj Gönder

ayrıca naruto efsane bölümlere devam ediyor

mangada ise yeni yeni sorular cvplanıyor

narutonun anasını gördük en sonunda  

Afro Samurai

25 Haz 2010 15:34

Mesaj Gönder
Sayfa:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21   Sonraki