v for vendetta

Anasayfa  \  Forumlar  \  Sinema & TV  \  v for vendetta

v for vendetta, 2005 yılı ingiliz-alman ortak yapımı bir film, fakat gösterime 2006'da girdi. wachowski biraderlerin (larry wachovski - andy wachowski) sinemaya uyarlayıp yapımcılığını yaptığı filmi, daha önce matrix üçlemesinde yardımcı yönetmenlik yapan james mcteigue yönetti. v for vendetta, alan moore'un yazıp david lloyd'un çizdiği aynı adlı çizgi romandan (v for vendetta) beyaz perdeye uyarlandı. filmin başrollerini hugo weaving ( "v") ve natalie portman ("evey hammond") paylaşır.
hikâye; geleceğin ingiltere'sinde (2020) geçmektedir. diktatör bir rejime bireysel bir başkaldırının nasıl toplumsal hale geldiğini gösterir.
ağustos 2006 itibari ile v for vendetta abd'de 70,511,035 $, uluslararası olarak 60,900,000 $ hasılat ile toplam kazancı 131,411,035 $'a ulaşmıştır. film abd'de gösterime girdiği gün 8,742,504 $, ilk hafta 25,642,340 $ gelir elde etmiştir.

mutlaka izlenmesi gereken bir film olduğunu düşünüyorum. yorumları merak ettim.  

swn

24 Şub 2010 01:33

Mesaj Gönder

geçelli.  

cbaris

24 Şub 2010 01:36

Mesaj Gönder

güzel filmdir,
tavisye ederim..
natalie nin de hastasıyız...  

CommanderLogar

24 Şub 2010 01:37

Mesaj Gönder

heryıl gelenekselleşen v izleme etkinliğimize perşembe yapıyoruz.
izlenmeli ve izlettirilmesi gereken bir filmdir  

haQQo

24 Şub 2010 01:38

Mesaj Gönder

kuroshitsuji demiş ki:
sıkıcı

ne acıdan sıkıcı...neresınde sıkıldın gayet akıcı ve heyecalıydı bence... yanlıs anlama elestırmek ıcın degıl meraktan soruyorum  

swn

24 Şub 2010 01:44

Mesaj Gönder

80binkeremasallah demiş ki:
voilà! in view, a humble vaudevillian veteran, cast vicariously as both victim and villain by the vicissitudes of fate. this visage, no mere veneer of vanity, is it vestige of the vox populi, now vacant, vanished, as the once vital voice of the verisimilitude now venerates what they once vilified. however, this valorous visitation of a by-gone vexation, stands vivified, and has vowed to vanquish these venal and virulent vermin vanguarding vice and vouchsafing the violently vicious and voracious violation of volition. the only verdict is vengeance; a vendetta, held as a votive, not in vain, for the value and veracity of such shall one day vindicate the vigilant and the virtuous. verily, this vichyssoise of verbiage veers most verbose vis-à-vis an introduction, and so it is my very good honor to meet you and you may call me v.

psychedelic shit  

zerocoll

24 Şub 2010 01:51

Mesaj Gönder

çok severim..güzel filmdir..

bu maskenin altında bir yüz var...
ancak benim değil.
ne altındaki kaslardan daha "ben"dir o yüz...
ne de altındaki kemiklerden.
bu maskenin altında
etten daha fazlası var.
bu maskenin altında
bir fikir var!
ve fikirler kurşun geçirmez!..  

cind3r3lla man

24 Şub 2010 01:51

Mesaj Gönder

remember, remember the fifth of november,
the gunpowder treason and plot,
i see no reason
why the gunpowder treason
should ever be forgot  

zerocoll

24 Şub 2010 01:59

Mesaj Gönder

çok sevdiğim bir filmdir kendisi..yazanında,,çizeninde ,,uyarlayıp çekeninde ellerinden öperm..  

tecrubeyle sabit

24 Şub 2010 02:03

Mesaj Gönder

izlediğim de çok beğendim bir film  
fotoğrafı yok

costanze

24 Şub 2010 02:42

Mesaj Gönder

mükemmel  

sandman

24 Şub 2010 03:14

Mesaj Gönder

bonfire... remember remember the 5th of november =) dır hıkayesı  
fotoğrafı yok

marwin

24 Şub 2010 08:41

Mesaj Gönder

süper film.defalarca izledim.hala da izlerim.  

James Bond

24 Şub 2010 09:21

Mesaj Gönder

20 defa izledim...bi 20nin daha yolu var  

a perfect turtle

24 Şub 2010 09:45

Mesaj Gönder

başarılı  

ray donovan

24 Şub 2010 10:00

Mesaj Gönder

Sayfa:  1 2 3 4   Sonraki