tabutta rövaşata (1996)

Anasayfa  \  Forumlar  \  Sinema & TV  \  tabutta rövaşata (1996)

türk sinemasının deha karakter oyuncularından ahmet uğurlu ve tuncel kurtiz ile görsel şölene baba zulanın ve yansımaların müzikleri ilede işitsel şölene dönüşen bir film
muhakkak birçoğumuz izlemiştir ama genede bir topiği olsun istedim

Alıntı:
araba sevdalısı bir otomobil hırsızının hüzünlü öyküsü. rumelihisarı'nı mesken tutan mahsun (ahmet uğurlu), evsiz-barksız işsiz ve kimsesi olmayan bir garibandır. tüm dostları balıkçılardır. sabahçı kahvesindeki çay borçlarına kadar herşeyine balıkçı dostlarından reis'in (tuncel kurtiz) sahiplendiği mahsun, otomobil çalarak yaşamını sürdürür. yaşamındaki tek tutkusu arabalardır. geceleri çaldığı arabaları sabaha dek gezdikten sonra yerlerine bırakır. çoğu zaman da onları garip bir coşkuyla, okşarcasına yıkayıp temizleyerek... yine reis'in sayesinde sandelyeler üzerinde uyuklamaktan kurtulur ve kahvenin tuvaletine bakma işini üstlenir. bir gün, kahveye gelen eroin bağımlısı kıza (ayşen aydemir) aşık olur. birden dünyası değişen mahsun, hiçbir karşılık beklemeden, yatacak yeri olmayan kıza odasını açar. ne var ki beyazcı kız, eroin almak için bedenini, bu açılan odada erkeklere satarak mahsun'un saf dünyasında bir düş kırıklığı yaratacaktır.

kel rapunzel

11 Haz 2009 21:53

Mesaj Gönder

hayatımda izlediğim en ii türk filmlerinden biri

dieri için

bkz:dönersen ıslık çal..  

tecrubeyle sabit

11 Haz 2009 21:55

Mesaj Gönder

birileri yalvarıyorum şu dönersen ıslık çal filmini bulsun ya ne dvdsi var vcdsi ne vhsi yayın hakları kültür bakanlığının elinde diyede hiç bir kanalda yayınlanmıyor çok merak ediyorum ya izleyemedim bi türlü  

kel rapunzel

11 Haz 2009 21:57

Mesaj Gönder

kel rapunzel demiş ki:
birileri yalvarıyorum şu dönersen ıslık çal filmini bulsun ya ne dvdsi var vcdsi ne vhsi yayın hakları kültür bakanlığının elinde diyede hiç bir kanalda yayınlanmıyor çok merak ediyorum ya izleyemedim bi türlü
ben denk getirirsem yollarım bi şekilde..  

tecrubeyle sabit

11 Haz 2009 22:01

Mesaj Gönder

sende varsa adres vereyim karşı ödemeli yollayabilirsin hocam arasla mng ile  

kel rapunzel

11 Haz 2009 22:04

Mesaj Gönder

şu an yok ama fellik fellik arıorum  

tecrubeyle sabit

11 Haz 2009 22:06

Mesaj Gönder

hehehehe paslaşırız  

kel rapunzel

11 Haz 2009 22:07

Mesaj Gönder

yurt dısında; "somersault in a coffin" ismiyle de yayımlanmistir.  

Rahatsiz

11 Haz 2009 22:09

Mesaj Gönder

hayatımın filmidir, muzikleri baba zula idi galiba.  

Rahatsiz

11 Haz 2009 22:10

Mesaj Gönder

evet baba zula ve yansımalar  

kel rapunzel

11 Haz 2009 22:12

Mesaj Gönder

mahsun beni takisme götür :/  
fotoğrafı yok

~rainbow~

11 Haz 2009 22:14

Mesaj Gönder

ben dayak atmaktan sıkıldım, o yemekten sıkılmadı. ben hapse tıkmaktan sıkıldım, o hapiste yatmaktan sıkılmadı. gardiyanlar sıkıldı. savcılar sıkıldı. hakimler sıkıldı. memleket sıkıldı. bu hayta sıkılmadı!çaldığı araba kimin arabasıymış biliyor musun? büyük bir koç'un?araba, içişleri bakanlığı müsteşarı'nın. marifetmiş gibi, bir de getirip çaldığı yere park etmiş.

sdfsdfdf  

kel rapunzel

11 Haz 2009 22:18

Mesaj Gönder

dönersen ıslıkçal 6 parça rapidle bi sitede var ama linkler kırıktır değildir bişey diyemem  

PiSTASCiALENTiSCUS

11 Haz 2009 22:37

Mesaj Gönder

bi filmin adı
bu kadar etkileyici olur.  
fotoğrafı yok

fcb

11 Haz 2009 22:40

Mesaj Gönder

bi türlü izleyemedim ya  

tuz limon

11 Haz 2009 22:43