divx release grupları

Anasayfa  \  Forumlar  \  Sinema & TV  \  divx release grupları

ne izlesek mona gom bunalımlarının en sevilen yüzleri, paylaşımcı, kota dostu, tek link arkadaşlar grubu. divx izleyenin en şahane dostu olan adamlar.

e malumunuz filmlerini pc başında izleme sevdalısı divx izleyen gençliğin başlıca sıkıntısıdır bulunan filmin kalitesiz, senkronsuz, sessiz, otsuz boksuz çıkması sonucu saatler almış inme sürecine edilen küfürler. olayın diğer yonünden ise lost perşembe gecesi yayınlandıktan sonra cuma sabahı lost xor release lafını görüp inceden sırıtan suratlar .

ne bayık bir gün lan bu şeklinde inlemeler sonrası arkadaşlarcanak oturup izlenecek filme yoldaşlık edecek, yahut aylardır özenle yazılmış olan bayanı sinemaya götürecek para bulunmadığından evde izlenecek bir film sonrası geçecek hoş vakitlere köprü kuracak olan yine bu adamlardır.

release grupları.

film ve dizilerimi internetten bulup izliyorum diyenler mutlaka filmlerinin yanında yazan axxo, waf, unseen gibi lafları görmüşlerdir. bu ne lan diye düşünenler var ise konuyu biraz gıdıklamakta fayda var.

siz öyle oturup dururkene efendim, bu adam yahut adam grupları boş durmayıp hdtv, bluray, dvd vs lerdden filmleri alıp rip edip bilgisayarlarına aktarıp internete, sizin erişiminize salıveren adamlardır . film bakarken başlıca aranan kurallar arasında dvdrip mi screener mı telesync mi cam mi diye baktıktan sonra bir de kaç seed kaç peer var lan bunda dedik geriye kalan tek şey ise hangi release den olduğudur. releaseler bir nevi filmlerin markası gibidir.

aytaç sucuk, sek süt nasıl birşeyse axxo release waf release de böyle birşeydir, belli bir kalite ve standardı vaat ederler. bilirsiniz ki axxo ise o film 700mb dan aşağı değildir görüntü kalitesi eh işte'dir her dain tek cd dir sizi laga lugayla uğraştırmaz altyazı derdi çektirmez.

geçelim bilinen release gruplara.

waf: yüksek kalite xvid, ac3 releaseler yaparlar. boyut dertleri yoktur 2-3-4-5 cd ye kadar çıkan waf releaseleri bulmak mümkün dur ben şunu 1.5 gb ye ufaltayım milletin kolayına gitsin dertleri yoktur. son dönemde mkv formatında çalışıyorlar.

jupit: waf ile ortalama aynı xvid, ac3 ikilisini kullanır kalite olarak waf ın biraz altında kalır.

unseen: artık release yapmayan ama vaktinde esip gürlemiş bir gruptur kendileri. waf ile jupitten pek bir farkları yoktur ama en büyük farkları kaliteden ödün vermeden tek cd halinde yayın yapmalarıdır 2 cd yerine 1.47gb lık tek bir dosya gelir elinize . 3 cd yerine 2 küsür gb ya da .. bilgisayarda izleyeni düşünen sempatik bir gruptur kendileri. bluray riplerin artışı ile dvd riplerin rağbet görmemsi sebebiyle çok az release yapmaktadırlar artık hatta hemen hemen hiç.

prodji: release grupları arasında işini kaliteli yaparak sesini duyurmuş bir türk grubudur kendileri. hdtv ve bluray rip yaparlar muhteşem görüntü kaliteleri ve istikrarları ile dikkat çektiler. işin hoş yanı ise filmerin tr de dvdleri çıktıktan sonra releaselerine türkjçe dil seçeneği ve bu dili nasıl filme entegre edeceğinize dair bir manual da eklemeye başladılar .

code: bluray rip yapan bir başka grup, ilk başlarda hızlı dvdrip release yapışı ile unseen e rakip olarak görülmüştü fakat sonra sonra sapıttılar biraz. geçtiğimiz dönemlerde blueray rip ile tekrar hızlı bir giriş yaptılar. kaliteleri yüksek fakat her niyeyse rip boyutları abuktur alışılan 1.37 1.49gb gibi rakamlar yerine 1.90 1.57 falan gibi saçma boyutları vardır.

d-z0n3: bir başka türk. prodji ile beraber waf ile jupit kıvamlı bir ilişkiye sahipler prodji waf gibi en kaliteli sürümleri yayınlar bunlar ise jupit gibi biraz daha az kalitelisini. yine hdtv ve bluerayrip yapan bir topluluk bu. görüntü kalitesi oldukça sağlam fakat prodji den biraz düşüktür. 2,18 gb boyutlarında releaseler yaparlar.

tlf: eskilerden çok meşhur olan ama sonra sonra salklaşmış gruplardan. grubun en önemli üyesi ayrılıp kendi grubunu açmıştır. anamorphic releaseleri ile tanınmışlardır fakat ille de filmi bu releaseden izleyesiniz yoksa indirmeye değmez diğer grupları deneyin. 848x352 gibi abidik resolutionlarda release yapıp insanı çileden çıkartırlar. görüntü kaliteleri de eskisine nazaran düşüktür 1.39gb ortalam boyut mkv formatında çalışıyorlar.

xtm: işte şu yukarıda bahsettiğim gruptan ayrılıp kendi grubunu kuran gencin olayı. eh işte. ben pek filmlerine rastlamadım bişey diyemiyorum. sadece bilgi olsun diye yazdım.

chd: ilginç bir grup . yalnıza hdrip çalışırlar fakat en ilginç özellikleri bir filme 2 bazen 3 release yaparlar. bunun sebebi ise her kesime hitap edebilmektir. bir filme 480p, 720p, 1080p formatlarında 3 farklı rip yaptıkları görülmüştür tarafımızdan ohannes denmiştir. rip boyutları ideal kalitede fakat yine de ikincil tercih edilen gruplardandır. aac, ac3 gibi ses codeclerini kullanırlar

silu: chd yi ikincil tercih sebebine iten gruplardan birisi. bir filme 5-6 dvd 2-3 dvd ve 1/2 (halfcd) ripler yaparak olayın bokunu çıkartır. dev ekran hdtv'm var ben,m kardeşim ne izlesem bunlarda dvd beni bozuyor diyen var ise bu amcamların 5-6 dvdlik 1080p ripleri ile tanışmalıdırlar. akıllarına ve gözlerine inanamayacaklar. 40gb a varan boyutlarda ripleri mevcut bu abilerin .

diamond: eskilerde kalmış bir release grup. releaseleri istikrarsız olduğu için gözden düşmüştür ama yine de hala en meşhurlarından biridir. kaliteye çok önem vermiyorlar bir filmi mp3 bir filmi ac3 bulabilirsiniz standartları yok.

axxo: fenomen. interneti hala kasıp kavuran bir dvdrip fenomeni. en kaliteli en başarılı asla değillerdi ama ilk ortaya çıktığı zamanlarda rakiplerini hızı ve kalitesi ile elimine ettikten sonra bir numeroya oturdu. hala yukarıda bahsedilen gruplar kalitesinde rip yapmıyor ama nasıl oluyorsa releaseleri 3-5 saat içinde 10.000 peer a ulaşabiliyor. anlamak güç. piyasa filmleri bu adamda bulabilirsiniz. en güzel özelliği çok yaygın olması sebebiyle alt yazısı senkron sorunu asla çekmez

c00ldude: eski filmleri genellikle ripleyen bir grup. oldukça kaliteli ve istikrarlı işler çıkartıyorlar ben şimdiye dek 2 releaselerine rastladım. çok memnun kaldım . ikisi de eski filmlerdi. yukarıda bahsi geçen gruplar kadar başarılı olmasalar da eskiye dair sevdaları işimize gelmiyor değil.

fragment: genellikle eski filmlere çalışan bir release grup daha. çok kaliteli olmayan ripler yapan 1-2 cd lik releaseleri olan bir grup. 30lar 90lar arası filmlere ciddi ağırlık vermiş ve bunları ortama sunmuş olmaları sebebiyle kalitelerine bok sürmemek burun kıvırmamak şükran duymak gereken grulardan.

dizi olayı ise başka bir olay... bu yukarıdakiler sadece film release grupları idi. dizi izlemek isteyenler ise

xor: hdtv rip yapan sevdicek grup genelde tek bölüm şeklinde ripler yapar.

lol: yine hdtv rip. yine tek bölüm görüntü kalitesi xor kadar iyi olmasa da xor dan daha hızlı bir şekilde releaseyi yapar. burdan kazanır.

topaz: bu da sezonluk ripler yapan bir grup. tek bölüm ripleyen xor ve lol kadar kaliteli olmasa da sezonun bütününü sunmaları sebebiyle tercih edilmesi gereken gruplardan xvid kullanır

saints: topaz gibidir. dizileri dvdsi çıkınca release eder. sezonluk çalışır. topaz dan biraz daha kalitelidir. bunlar da dizi aleminin waf ve jupitini oluştururlar.

bir arşiv oluşturmanızda en çok emeği geçecek insanlar şu yukarıda saydığım insanlardır.

bunlar tabiki en bilinen ve en tercih edilen gruplardı. mutlaka daha iyileri vardır bilen varsa paylaşsın

unutmadan. film, dizi , müzik gibi telif hakları bulunan şeyleri indirmek hırsızlıktır. en yakınınızdaki dvdciye ya da müzik dükkanına gidip aranan filmin yahut dizinin dvdsinin edinilmesi en doğru ve tercih edilmesi gereken çözümdür. korsana hayır.  

rahmetlibaskankenedi

07 Ara 2008 21:10

Mesaj Gönder

iyi ki bir in axxo we trust dedin ha.

ıssız adama gidelim mi beraber? duygusal dakikalar yaşayalım.  
fotoğrafı yok

Werder Veremem

07 Ara 2008 21:12

Mesaj Gönder

bi ışık yandı beyinde.  

rahmetlibaskankenedi

07 Ara 2008 21:13

Mesaj Gönder

omzunda ağlamama izin veriyorsan sorun yok. omuzluk ben getiririm.  

rahmetlibaskankenedi

07 Ara 2008 21:13

Mesaj Gönder

unutmadan. film, dizi , müzik gibi telif hakları bulunan şeyleri indirmek hırsızlıktır. en yakınınızdaki dvdciye ya da müzik dükkanına gidip aranan filmin yahut dizinin dvdsinin edinilmesi en doğru ve tercih edilmesi gereken çözümdür. korsana hayır.  

rahmetlibaskankenedi

07 Ara 2008 21:14

Mesaj Gönder

birde proper pack hazırlayan sözde gruplar ve kişiler var onları lütfen orjinalleri ile karıştırmayın. ayrıca devise favorimdir.  
fotoğrafı yok

Werder Veremem

07 Ara 2008 21:16

Mesaj Gönder

closing the ring i indirdim geçen isveçce altyazılı çıktı :/  

Bjonez

07 Ara 2008 21:16

Mesaj Gönder

[echo] demiş ki:
closing the ring i indirdim geçen isveçce altyazılı çıktı :/

işte bir bilinçsiz tüketici Neutral  

rahmetlibaskankenedi

07 Ara 2008 21:17

Mesaj Gönder

altyazı demişken... rusça bilen arkadaşlar arıyorum  

rahmetlibaskankenedi

07 Ara 2008 21:18

Mesaj Gönder

evet o benim.çömezlik  

Bjonez

07 Ara 2008 21:18

Mesaj Gönder

devise hakkında yazmamışsın, yazık at o yazıyı çöpe.  
fotoğrafı yok

Werder Veremem

07 Ara 2008 21:20

Mesaj Gönder

üstün üzüm demiş ki:
altyazı demişken... rusça bilen arkadaşlar arıyorum
Как я могу помочь вам ?  
fotoğrafı yok

Werder Veremem

07 Ara 2008 21:20

Mesaj Gönder

kamer çok pisim gel yıka beni  

rahmetlibaskankenedi

07 Ara 2008 21:22

Mesaj Gönder

eztv de dizi ve televizyon şovları konusunda kendinden geçmiş şahane bir release gruptur bunlar sezonluk yada bölümlük ayırt etmeden release yapıyorlar. kendilerini heroes ile tanıdık sevdik  

rahmetlibaskankenedi

07 Ara 2008 21:25

Mesaj Gönder

tamda film indirmiştim izlemesem mi şimdi
hırsızlıktır lafı çok koydu Confused  

SDRSNCKTR

07 Ara 2008 21:33

Mesaj Gönder

Sayfa:  1 2 3   Sonraki