ii. dünya savaşı konulu filmler

Anasayfa  \  Forumlar  \  Sinema & TV  \  ii. dünya savaşı konulu filmler

tom crusie'un scientology tarikati üyesi olması nedeniyle, başrolünde oynamasına almanlar tarafından sıcak bakılmayan valkyrie filminin cekimlerine başlandı. film için hazırlanan swastika amblemli uçaklar küçük bir alman köyü üzerinde alçaktan uçuş yapmış, köy halkı bilglendirildigi icin olay cıkmamıs. (what a sight!) hitler'e yapılan ve basarisiz olan gercek bir suikast girisimini anlatacak olan filmin 2009 da vizyona girmesi bekleniyor.
ayrica peter jackson'un produktorlugunde yine doneme ait, almanların enerji kaynaklarını yoketmek icin düzenlenen baraj bombalamalarını konu alan dambusters'ın ne olacağı belli değil. insallah aynı zamanda vizyonda olurlar.

bana sorarsanız en keyifli ww2 filmi navaron'un topları idi. underground, schindler'in listesi ve piyanist'in de hakkını yememek lazım.. good german'da retro bakışıyla ilgi ceken bir filmdi tabi. kara kitap'ı hala izleyemedim:(

bu arada, son zamanlarda donem filmlerine yönelen türk sinemasi'nda 1940'ları ve burnumuzun dibinde gelisen savas sırasında ülkemizde yaşananları anlatan bir film yapılsa ne güzel olur diye düşünmekteyim.  

nunu

20 Tem 2007 10:51

Mesaj Gönder

enemy at the gates derim bende..  

meric

20 Tem 2007 10:56

Mesaj Gönder

nunutella demiş ki:
tom crusie'un scientology tarikati üyesi olması nedeniyle, başrolünde oynamasına almanlar tarafından sıcak bakılmayan valkyrie filminin cekimlerine başlandı. film için hazırlanan swastika amblemli uçaklar küçük bir alman köyü üzerinde alçaktan uçuş yapmış, köy halkı bilglendirildigi icin olay cıkmamıs. (what a sight!) hitler'e yapılan ve basarisiz olan gercek bir suikast girisimini anlatacak olan filmin 2009 da vizyona girmesi bekleniyor.
ayrica peter jackson'un produktorlugunde yine doneme ait, almanların enerji kaynaklarını yoketmek icin düzenlenen baraj bombalamalarını konu alan dambusters'ın ne olacağı belli değil. insallah aynı zamanda vizyonda olurlar.

bana sorarsanız en keyifli ww2 filmi navaron'un topları idi. underground, schindler'in listesi ve piyanist'in de hakkını yememek lazım.. good german'da retro bakışıyla ilgi ceken bir filmdi tabi. kara kitap'ı hala izleyemedim:(

bu arada, son zamanlarda donem filmlerine yönelen türk sinemasi'nda 1940'ları ve burnumuzun dibinde gelisen savas sırasında ülkemizde yaşananları anlatan bir film yapılsa ne güzel olur diye düşünmekteyim.

saydiklarindan kara kitap i ben de izleyemedim ama en cok piyanisti sevdim diyebilirim..

ulkemizle ilgili de soylediklerine katiliyorum, son donemde donem filmleri ve dizileri gormeye baslasak da 2. dunya savasi zamanina dair bisi icin henuz hareketlenen yok bildigim kadariyla.. olsa guzel olur hakikaten..  
fotoğrafı yok

Supercalifragisexy

20 Tem 2007 10:57

Mesaj Gönder

wwii iicn benim favori filmim das boot. yeni dönem filmleri olaylara biraz daha tarafsız bakmaya ya da ucuz kahramnlıkları bir iki sahneye indirerek daha realist olayları anlatmaya çalışsa da ama bir stalag 19u çoğuna tercih edebilirim.

baraj bombalamalarina yonelik 1 ya da 2 "john wayne" usulü film vardi sanirim.

ayrıca aktriste ve generale kişisel hayranlıklarımdan dolayı two woman ve patton; savaşın akışındaki önemlerinden dolayı the longest day, a bridge too far ve midway; ekstrasinda da tora tora ve stalingrad i da esgecemeyecegim. ama bir ton filmi de unuttuk. (savas karsitliginin bayragi hiroshima mon amour mesela)  

En son chrome tarafından 20 Tem 2007 11:05 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

chrome

20 Tem 2007 10:58

Mesaj Gönder

di0nys0s demiş ki:
saving private ryan!

hmpf enemy at the gates ve ozellikle saving private ryan nasıl da atladığımı anlamadığım bi filmdir ve kendime asıl simdi yuh diyorum, tum zamanların en cok sevdigim filmler listesinde ikinci sırada yer alan enigma verdigim isimler arasında yer almamıs. daha cok b 12 vitaini almam lazımSad  

nunu

20 Tem 2007 11:00

Mesaj Gönder

lord of the rings  

jam

20 Tem 2007 11:01

Mesaj Gönder

kuvai köprüsü  

Mezzo Morto

20 Tem 2007 11:34

Mesaj Gönder

birde digitürk te bir film izlemiştim, filipinler yakınlarındaki bir japon adasında geçiyor. bir senpaku kohei askeriyle, bir amerikan pilotunun hikayesini anlatıyor ve tabi bombardıman başlıyor ve ikisininde ölmesi film bitiyor. adını hatırlamıyor olmam üzücü.  

Mezzo Morto

20 Tem 2007 11:39

Mesaj Gönder

schindlers list  

yuna

20 Tem 2007 11:46

Mesaj Gönder

yuna demiş ki:
schindlers list

o pekte savaş filmi sayılmaz, savaş dönemi filmi diyebiliriz  

Mezzo Morto

20 Tem 2007 11:49

Mesaj Gönder

numrb 23 demiş ki:
kuvai köprüsü

gerçekten güzel bi filmdi. eskiden özellikle trt verirdi böyle kaliteli eski filmler. şimdi saçmasapan yerli dizilerden başka bişey yok tv kanallarında  

B r e e z e

20 Tem 2007 12:04

Mesaj Gönder

numrb 23 demiş ki:
birde digitürk te bir film izlemiştim, filipinler yakınlarındaki bir japon adasında geçiyor. bir senpaku kohei askeriyle, bir amerikan pilotunun hikayesini anlatıyor ve tabi bombardıman başlıyor ve ikisininde ölmesi film bitiyor. adını hatırlamıyor olmam üzücü.
hell in the pacific  

irie

20 Tem 2007 12:27

Mesaj Gönder

ww2 dönem filmlerinin arasında bir de komedi ya da dramedyler var tabi ki: cok sevgili marlon brando'nun oynadıgı müthiş komedi teahouse of august moon ve hepimizin unuttuğu life is beautiful ve everything's illumunated simdi aklima gelenler...  

En son nunu tarafından 20 Tem 2007 13:14 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

nunu

20 Tem 2007 12:53

Mesaj Gönder

xsin demiş ki:
das boot (almancası izlenmeli)

stalingrad (almancası izlenmeli)

der untergang (almancası izlenmeli)

ich kann nicht gut deutsch sprechen aber ich kann verstehen was sie sagen Razz  

nunu

20 Tem 2007 13:15

Mesaj Gönder

irie demiş ki:
hell in the pacific

saol  

Mezzo Morto

20 Tem 2007 13:16

Mesaj Gönder

Sayfa:  1 2 3 4   Sonraki