belgesel tavsiyesi...

Anasayfa  \  Forumlar  \  Sinema & TV  \  belgesel tavsiyesi...

Smile
adam değil kadın..
belgesel kahramanı
demiştim zaten Rolling Eyes
bazı insanların araştırma
yada işte sebebsiz yere balıkların
üzerlerine taktıkları
cisimleri temizliyormuş uyutarak..  

har i duPpa

09 Nis 2012 08:42

Mesaj Gönder

öncelikle bir insanın kadın olması için öncelikle doğal sarışın olması gereklidir teyzecim Confused yoksa esmer ha kadın ha erkek, ikisi aynı geliyor bana hari duppa teyze...eskiden beri böyle yani Confused konuya dönersek iyi yapıyormuş dalgıç abla...çok samimi olarak tebrik ettim kendisini...cesaretine hayran kalmakla beraber bu araştırmalar, yani hayvanlara takılan zımbırtılarla ilgili bir teorim var.kısıtlı imkanlarla yazdığım için şimdi izah edemeyeceğim ama sınırsız imkanlarla yazdığım ortama geçtiğimde size bunu izah edeceğim. saolun ve varolun. başka çekimleri var mı bu ablanın acaba...  

Uchiha Sasuke

09 Nis 2012 10:14

Mesaj Gönder

Smile)
istikrar iyidir tabi sasuke kardeş..

nedemek..rica ederim.
sınırsız imkanlara
tez vakit geçmenizi diler,
teoriden bihaber bırakmayınız
bizleri diye de eklerim Wink

var ama aynı videolar..
bulursam alet edevat çıkartırken
bir videosunu onu da eklerim..  

har i duPpa

09 Nis 2012 10:44

Mesaj Gönder

şimdi teyzecim; şahsi fikrim, teknoloji ve bilimin lider ismi amerika, bildiğimiz üzere çeşitli araştırmalar için bilim insanlarına bir sürü ödenek ayırıyor ve özellikle deniz canlıları ile ödenek almak en kolay ödenek seçeneklerinden biri...bu bilim insanları izlediğimiz kadarıyla, su canlılarının orasına burasına, hayvanların nerde olduklarını gösteren vericiler takıyor ve hayvanlar sürekli kontrol halinde izleniyor...deniz yılanları, köpekbalıkları, yunuslar derken her hayvanın bir yerinde verici mevcut...teorime göre bu hayvanlar, amerika'ya karşı olası bir deniz harekatına karşı, saldıran ülkenin ya da ülkelerin su gücünü etkisiz hale getirmek için kontrol halinde tutuluyor, yani solara yakalanmayan bir köpekbalığı ve üstündeki bomba gayet etkili ve masrafsız bir savunmayı göstermektedir ve amerika gibi paranoyak bir toplum için gayet uygundur. ben bunu 1999 yılında bir arkadaşımla kompozisyon olarak yazmıştım, hocamız bize gülmüştü saçmalamayın lan antenler diye...sonra seneler geçti ve okuduğum ve hocama e.posta olarak attığım bir haberi gene paylaşmak isterim teyzecim...

http://www.ntvmsnbc.com/id/25314874/  

Uchiha Sasuke

09 Nis 2012 15:02

Mesaj Gönder

bence çok mantıklı teori ..kaldı ki insanlık tarihinde maymunlara samandan giysiler giydirip,
üzerlerine yağ döküp ateşe vererek kamplara sürüldüğüne dair bir dolu makale var..2. dünya savaşında amerika japonyaya kamikaze yarasaları yollamayı bile düşündü..şimdi bu anlattığın da gelinen son nokta olarak gayet mantıklı..hocandan cevap geldi mi¿  

har i duPpa

09 Nis 2012 15:30

Mesaj Gönder

iyi temenniler taşıyan bir cevap geldi evet=) ve 2.dünya savaşından sonra insanlığa bir acayip haller oluyor, nerde denyoluk var insanoğlu orda gibi bir zaman dilimine giriyoruz ve çıkamayacağız sanırım. maymun olayını ilk defa uydum, gene 2.dünya savaşı ile bilgilerim pek yeterli değil Neutral peki bu dalgıç abla balıkları nasıl uyutuyor, chi akışına falan mı hakim Neutral yoksa dalgıç kıyafetinde numaralar mı var Neutral  

Uchiha Sasuke

09 Nis 2012 15:56

Mesaj Gönder

insan bir kendine dönemedi onun dışında her hale geçiş izni mübah..
köpek balığının burnun etrafındaki deliklere dokunarak yapmaktaymış..

ayrıca bu yarasalara da baya baya kundakçılık eğitimi vermiş adamlar..
ve ve inekleri mancınık olarak bile kullanmışlar..karikatür gibi canlandı gözümde..  

har i duPpa

09 Nis 2012 16:10

Mesaj Gönder

cengiz han atamız, cüzzam hastalarını mancınıkla fetedeceği kalelerin içine attırırmış. Neutral tek köpekbalığıyla olan diyaloğunu anladım ama çevresindeki köpekbalıklarına nasıl güveniyor bu abla, o kafamı kurcalıyor Neutral yani kazayla bir tanesi burnuyla çarpsak kalan ömrü en fazla 2 dakika olan bir ortamda bu ne cesaret yani Neutral  

Uchiha Sasuke

09 Nis 2012 16:37

Mesaj Gönder

geçen hafta trt belgeselde denk geldim "dövmenin dili"

dövme, uzak zamanlardan bugüne doğru çizilen beden resimleridir. kökeni, tarihin derinliklerinde saklı bir sanat formu, sözsüz bir iletişim dilidir. işaret, harften eskidir ve dövmenin arkaik dilinde, sembollerin anlamı okunur. bin yıllar öncesinde yaşanan kültür ve inançların izlerini taşıyan dövme geleneği, acının, korkunun, sevincin, umudun, ama en çok da dileğin, insan bedenine bıraktığı derin bir izdir. dövme geleneği ve kültürü, dünyanın pek çok bölgesinde, kimi zaman yasaklanıp kimi zaman kutsanarak, anlam ve amaç değiştirerek, günümüze dek sürmüştür. bin yıllar öncesinden bugüne uzanan bu çizgiler, anadolu'da, özellikle de mezopotamya bölgesinde, urfa, viranşehir ve mardin yöresinde, masalın, mitolojinin ve efsanenin dilini konuşuyor hâlâ; solarak, silinerek...yaşlı bedenlerdeki uzak zamanların izleri usulca silinirken, genç bedenlerde, yeni işaretler, yeni resimler beliriyor. bu toprakların tarihine yabancıymış gibi görünen bu yeni şekiller, yüzünü batıya dönen yeni bir dil mi kuruyor kendine? kutsalın, inancın, dileğin geleneksel çizgileri, modern hayatın kaosuna denk düşen karmaşık, sert ve renkli beden resimleriyle ayrışıyor mu, buluşuyor mu? "dövmenin dili" belgeseli, bu soruların yanıtlarını arıyor. "dövmenin dili" belgeseli, bir yandan tarihin, inancın ve geleneğin bedenlere çizdiği/çizdirdiği şifrelere bakmaya; çözülen ve çözülemeyen anlamlarıyla, giderek kaybolan sembollerin dilini anlamaya ve belgelemeye çalışıyor. öte yandan da, yıllar önce çizilen bu çizgilerin, günümüzde değişip dönüşerek mi, yoksa silinip yeniden çizilerek mi var olduğuna, genç bedenlere nasıl bir iz düşürdüğüne bakıyor.

http://kolayurl.com/80f  

Piizci

09 Nis 2012 17:01

Mesaj Gönder

hımm...demek cengiz han biyolojik silahın mucidiymiş..
doğrusun sasuke...eliyle balık veriyor kimisine
ama hangi birine yeter ki..
abluka altında sonuçta...
cabbar bir insan ....
vayy be diyoruz kendisine melül kıvamda bakarak....  

har i duPpa

09 Nis 2012 23:27

Mesaj Gönder

history channel...  

S u d e

10 Nis 2012 23:33

Mesaj Gönder

african cats  
fotoğrafı yok

VII

12 Kas 2012 00:26

Mesaj Gönder