spor dieti ve yemeksepeti.com

Anasayfa  \  Forumlar  \  Gurme  \  spor dieti ve yemeksepeti.com

ds kitap çıkarsa iyidir.  

QA

24 Nis 2012 21:54

Mesaj Gönder

umt35 demiş ki:

onun numarası asıl kiloyu verdikten sonra başlıyor. geri almaman için yapman gerekenler ve olmazsa olmaz "yulaf kepeği" ördek, kaz ve kuzu eti hariç serbestsin.. fit olabilirsin ama olmayanları düşünmel lazım Wink

yulaf kepeği ne işe yarıyor?  

QA

24 Nis 2012 21:56

Mesaj Gönder

nilstory demiş ki:
squat demeseydin iyiyidi
teşekkürler ds

squat da benim takıntım Smile  
fotoğrafı yok

Dsquared

24 Nis 2012 22:02

Mesaj Gönder

haftada 4 antreman ile kahvaltıda 3-4 yumurta akı, bir dilim tahil ekmek, 1 saat sonra bi meyve, oglen 200-250gr ızgara et 200 r haslama pirinc yada makarna (yogurt ile yenebilir). ikindide yine 200 gr et ve 200 gr makarna yada pilav. aksam ise 200 gr et ama bu sefer makarna yada pirinc yok. cay yerine bitki caylarini tercih et. asla seker kullanma. günde 1 kahveyi gecme.
aksam yatmadan 1 meyve yada bi bardak süt.

besin takviyesi olarak: kahvaltı sonrası gnc lerden bulabilecegin universal in animal pak .
ikindi vakti 2 cay kaşığı glutamin.
aksam üstü (spor oncesi) 2 cay kasigi glutamin ve 2 cay kasigi kreatin.muscletech in nitro fx toz aminoasit 1/2 olcek.
spor sonrasi 1/2 olcek yine toz aminoasit ve 2 cay kasigi glutamin.
gün içerisinde 4-5 lt su.
kolay gelsin...  

Gurkan Germiyan

24 Nis 2012 22:04

Mesaj Gönder

kendi diyetin herkese uygundur yani hasansuat? Smile ben bi takım elbise yaptım herkese uygun giyenin vücut şeklini alıyor gibi bir iddia bu Smile  
fotoğrafı yok

Dsquared

24 Nis 2012 22:08

Mesaj Gönder

dsquared demiş ki:
kendi diyetin herkese uygundur yani hasansuat? Smile ben bi takım elbise yaptım herkese uygun giyenin vücut şeklini alıyor gibi bir iddia bu Smile

kişiye uygun ya da bana uygun diye aciklamadim. bahsettiğim diyet protein agirlikli olup kabul edilbelilir miktarlarda karbonhidrat içerir. ki karbonhidrat da gün içerisindeki olusabilecek enerjisizliği gidermek için. diger takviyelere gelince glutamin aminoasti ve kreatin coğumuzun bildigi ürünler.
yani verdigin orneklemeye gore:
kumas bu astar bu bedene gore bana bir takim elbise dikiverin in cevabı Wink  

Gurkan Germiyan

24 Nis 2012 22:14

Mesaj Gönder

öneriye ne kadar açıksın bilmem ama ben kendi düşüncelerimi yazacağım
1- kahvaltıda 3-4 yumurta akı yiyip de hic sarı yememen hatalı. yumurtanın sarısı faydalı yağ içerir o yağları tüketmen vücudunun yağ yakması açısından önemlidir.
2- siyah çay zararlıdır diye birşey yok hatta çok faydası vardır, fakat yeşil çaydan vs. daha çok kafein içerdiği için içme denilir, yine de hiç tüketmeyin şeklindeki cümleden vazgeciliyor.
3- animal pak vasat bir ürün içerik bakımından ve okudugum criticler acisindan. aynı fiyata daya kalitelisini bulabilirsin.
4- aksam yatmadan 1 meyve ya da 1 bardak süt? amaç nedir o saatte karbonhidrat alarak bilemedim. amaç karbonhidrat değilse meyve neden, amaç proteinse de süt yerine yogurt, peynir vs. daha makbuldur. o saatte karbonhidrat yerine protein + faydalı yağlardan tuketmen daha faydalıdır. hatta yavaş sindirilerin proteinler en makbuludur. (casein protein )
5- glutaminin faydası sonsuzdur, çok tüketmene laf etmiyorum ama bcaa ihmal ediyor olma ihtimalin yüksek gibi geldi bana. bcaa kas yıkımını önleme açısından rakipsizdir.

iyi geceler.  
fotoğrafı yok

Dsquared

24 Nis 2012 22:16

Mesaj Gönder

bana da lazım 10 kg fazlam var  

70 lik Yeni Rocky

24 Nis 2012 22:55

Mesaj Gönder

valla rejim falan yapmadan 146 dan 110 kiloya düşmüş biri olarak tüm o rejimlerin yalan olduğuna inanıyorum spor, düzenli ve biraz sağlıklı beslenme yeterli. sağlıkl derkenı onu bunu yeme demek de değil ayrıca ben mantıda yedim pizza da ama insanı boyutlarda yedim Smile bi de ben de çok işe yarayan başka bir şey asitli hiç bir şey içmemek oldu.  
fotoğrafı yok

MiskinKalamar

25 Nis 2012 08:13

Mesaj Gönder

tavsiyede bulunan tüm arkadaşlara şimdiden teşekkürler Smile
konu sağlıklı beslenmeye döndü iyice ama 'malesef tek seçeneğimiz yemeksepeti ise ne gibi şeyler sipariş edersiniz' diyerek yenileyeyim konuyu.

bu arada ben; 2003'ten beri düzenli yapıyorum spor, haftanın en az 3 en fazla 6 günü gittiğim oldu, ara ara kick-box,muay-thai,ninjitsu,wing chun,jiu-jitsu gibi denemelerim oldu ama malesef hiç birinde dikiş tutturamadım Confused

kendi beslenmem şu şekilde:

sabah kalkar kalkmaz büyük bardak su,
kalktıktan sonra kahvaltıdan önce veya kahvaltıya beraber protein blend su veya süt ile (bsn synthia yada gaspari myofusion)
kahvaltıda kepek ekmeği üstü yağsız krem peynir - domates-zeytin (pek kahvaltı edemiyorum,az yiyorum o yüzden)

öğle yemeğine kadar 1 yeşil elma

öğle yemeğinde kaçınılmaz son: yemeksepeti: pizza-hamburger-pide-kebap ne varsa

antremandan 2-3 saat önce 1 adet protein bar (multipower)

antremandan yarım saat önce noxplode (felaket faydasını gördüm yeni başladım)

antremandan hemen sonra bcaa'lı whey (bu aralar nitrotech)

karganın gak dediği yer: antreman geç saatlerde bitiyor ve kası beslemem lazım, saat 11-12 belkide gece 1... işte bu arada ne yemem lazım,''karbonhidratsız yersem kas gene aç kalcak,karbonhidratlı yesem yağa çevircek,bu konuda kafam allak bullak. 'yeterli yemezsem antreman bıoşa gidecek korkusu, fazla yersem yağ olacak'' korkusuyla ne yieceğimi şaşıyorum ve bazen evde yemek olmuyor Sad

mecburen fast-food'a yönelmem gerekiyor...

ps: önceleri amino-asit, glutamin,kreatin vb. kullandım, en çok güç artışı ve şişkinliği creatin'den sonra yaşadım,şimdi noxplode'un içinde kreatin var diye almıyorum,zaten 1-2 yıldır kreatini bırakmıştım.  

vieras

25 Nis 2012 10:52

Mesaj Gönder

spor ile uğraşıp diyet yapanları anlamam Smile
25 yıllık lisanslı sporculuk hayatımda hiç diyet yapmadım Wink  

Qenan

05 Mar 2021 21:32

Mesaj Gönder

Sayfa:   Önceki  1 2