yeni bir yemek icat etmek istiyorum

Anasayfa  \  Forumlar  \  Gurme  \  yeni bir yemek icat etmek istiyorum

teyzene sor !  

monimen

18 Ağu 2010 02:15

Mesaj Gönder

bu ne ya Kahkaha  

asertis

18 Ağu 2010 02:16

Mesaj Gönder

haşgerya olabılır Rolling Eyes

anlamını bıras daha degıstrebılırsen Confused  

justrelax

18 Ağu 2010 02:34

Mesaj Gönder

deişik soslarım meşhurdur Cool  
fotoğrafı yok

pearly

18 Ağu 2010 03:08

Mesaj Gönder

kendi icatlarımızdan mı bahsetmemizi istiyorsun bizden? sonra "benim icadım" diye mi pazarlayacaksın Kahkaha  

drmnbyz

18 Ağu 2010 09:08

Mesaj Gönder

o şevk sende olsa bize sormazdın  

YedekteBekleyenMelek

19 Ağu 2010 14:56

Mesaj Gönder

hamsisiz künefe.  

kucukceo

19 Ağu 2010 21:38

Mesaj Gönder

ben küçükken denemiştim pek başarılı değildi  

MeDDaH

19 Ağu 2010 23:00

Mesaj Gönder

adı üstünde icat,biz söylersek olur mu?  

Ybc

20 Ağu 2010 00:17

Mesaj Gönder

5 adet patlıcanı közleyeceksin. sonra kabuğunu soyacaksın. ince ince doğrayıp bir tavada bir çay kaşığı tereyağla beraber rendelenmiş kaşarla karıştıracaksın..
sonra onu borcama alacaksın. güzelce yayacaksın tabanına..
sonra soğan,kıyma,biber,baharatı kavuracaksın. yağını süzdüreceksin.ondan sonra patlıcanların üstüne serpeceksin..
sonra domateslerin kabuğunu soyup küp küp doğrayacaksın..tavaya bir çay kaşığı zeytinyağı koyacaksın..sonra azıcık biber salçası derken domatesleri hop içine atıp sos yapacaksın..sosun içine başka birşeyler daha katabilirsin sana kalmış...ondan sonra sosu borcamda kıymaların üstünde gezdireceksin..

bir dene bunu..güzel olursa söyle bende yaparım Surprised  
fotoğrafı yok

MeTaSTaTiC

14 Mar 2011 14:59

Mesaj Gönder

yemeğin ismide "metastatic şölen" olsun Surprised  
fotoğrafı yok

MeTaSTaTiC

14 Mar 2011 15:01

Mesaj Gönder

meyveleri çikolata ile kaplama fikrini ben buldum
patladı gitti  

Piizci

14 Mar 2011 16:41

Mesaj Gönder

master chef programı harika lan.. yalnız, jüriden oy biriliği ile evet alanlar seçilse daha iyi olurdu.. 2ye 1 geçer not, az olmuş sanki Confused  

YedekteBekleyenMelek

16 Mar 2011 18:13

Mesaj Gönder

soğanları ince ince doğra..tereyağla beraber kavur..pembeleşsin iyice..sonra domatesleri küp küp doğra ve soğanlara ekle..sonra sucukları içine at..bir kapta yumurtayı bolca çırp..domatesler pişince ona ilave et..al sana yemek..

ismide ;
domatesli ve soğanlı yumurta olsun..
millet ona menemen diyebilir ama boşver takma onları kafana..onun ismi artık domatesli soğanlı yumurta.. Cool  
fotoğrafı yok

MeTaSTaTiC

17 Mar 2011 14:43

Mesaj Gönder

turşuyu al , ılık suda 30 dk beklet , sonra ayrı bir kapta zeytinyağının içine limon suyu karabiber ve biraz süt koy. iyice çırp. ardından turşuları tavaya at bir süre kızdır , içine bir miktar krema ve kabartma tozu ilave et. karıştırarak kızart. hazırladığımız sosu üzerine ilave ederek servis edebilirsin , hadi iyisiniz hınzırlar akşam yemeğiniz benden  

antonios

17 Mar 2011 16:32

Mesaj Gönder

Sayfa:   Önceki  1 2 3 4   Sonraki