ve bazen de ruhunu ararsın...

Anasayfa  \  Forumlar  \  İlişkiler  \  ve bazen de ruhunu ararsın...

bazen ruhunu ararsın... tıpkı bir zamanlar kalbini aradığın gibi. sadece ruhunu, fazlasını değil. fazlası olduğunu söyleme inanmam. aynadaki aksin bile yalan söyler sana, ben söyleyemem.artık değil. kalbimden vetükenmiş hayallerimden fazlası kalmadı. bu benim kaderim değil. sadece bir yanılgı. her yanılsama gibi gerçek dışı. ne girişi var -oysa içindeyim, neden çıkışı -bir türlü çıkamıyorum. bir kapan gibi. ama ya diğerleri? onlarda kayıp ruhlardı. senin için ihtiyaçtan ötesi olmadı, yada buna inandırdın kendini. renkli gözler, düzgün bir yüz yada daha fazlası önemli olamaz demez miydin? bende sana inanmaz mıydım kayıtsızca... oysa bunlardan fazlası değilim şimdi. geçip gitmekten olan bir yüz ve bir beden.
hep huzur aradım. gölgelerde ve çorak toprakların güneşinde. sonbaharda ve sözcüklerin kuytusunda. orası benim gölgem ve sıgınağımdı. benim sınır taşlarım, burası benim boşlugum, benim hücremdi.
daha fazlası olmadığını söyleme, inanmam.
"vahşi" dünyadan "medeni" dünyayı ayıran her şeyden tiksinti duymakla başladı benim yazgım. "dünya" yada "medeniyet" olarak anlatılan her şeyi kendi kafanda yarattığında o dünya sana aittir. "medeni" dünyayı "vahşi" olduğu için terk eden bendim.
geri dönemyecek olanda...  
fotoğrafı yok

gri

05 Ekm 2007 13:11

Mesaj Gönder

Bravo Confused  

Gyuli

05 Ekm 2007 13:19

Mesaj Gönder

iquit demiş ki:
huruzu, ruhu, mutluluğu kendi dışında herhangi bir yerde herhangi bir kişide bulabileceğini düşünenler büyük yanılgı içindedirler.

+1 Bravo  

Gyuli

05 Ekm 2007 13:23

Mesaj Gönder

işte bu gün sana ben sadece gidiyorum dersem kumsalında uzaklaşmış olan ayak izlerimi bulacaksın. fazlasını değil. yarın silinecek ve ben kaybolacağım.
senin şehrine hiç girmeden ve fazlası olmadan çorak topraklardan geçeceğim. şehrinin ışıklarına bakıp usulca gülümseyeceğim atkımın ardından. çünkü biliyorum ki yeniden sonbahar geldi. gezginlerin gezginleri cağırdığı mevsim. gezginlerin bu meydan okuyuşa çaresizlikle cevap vermek zorunda kaldıkları -ki bu bir iç güdüdür- mevsim geldi.  
fotoğrafı yok

gri

05 Ekm 2007 13:30

Mesaj Gönder

artık boyle dusunenerın olmadıgını dusunuyorum ıstısnallar var ama onlarda kaıdeyı bozmaz derler .

cok uzucu sadece yazılarda yasamak ve kalması Confused  

Gyuli

05 Ekm 2007 13:33

Mesaj Gönder

bu yuzden sen uyanmadan çıktım işte yola... seni uyandırmamak için usulca. biliyorum ki ben çıktıktan epeyce sonra aniden uyanacaksın. hep yaptığın gibi. ve nedensizce beni hatırlayacaksın.sen nedenleri düşünmezsin. bilirsin ki nedenler her zaman uyku kaçırıcı olur. sen hiç kendini benim yerime koymazsın bilirsin ki bu hep huzursuz edici olur. sen hiç beni anlamazsın bilirim ki bu imkansız olur.  
fotoğrafı yok

gri

05 Ekm 2007 13:34

Mesaj Gönder

senin imparatorlugunda, senin şehirlerine hiç girmeden, çorak topraklarda, ufka uzanacağım. ardımda senin rüyaların. önümde kendi kabuslarım.
yorgunum. belki de uykusuzluğum bundandır. bir yorgunluğun golgesine sıgınmadan kendi yüreğini terk etmek kaçmak mıdır? kendi maskelerinin ardına sığınmak gibi artık doğal mı sayılır yoksa... bu da medeni dunyanın doğal şartlarından biri mi?
al o zaman maskemi!
gülümseyişlerim
göz yaşlarım
yada ağıtlarım zayıflık olarak görülecekse
gel de test et beni yüreğinle...
bakalım gördüğün kadar myıım gerçekten.
bu bir meydan okuyuş mu ?
evet öyle...
cevap verip önüme gececek misin elinde her ne varsa?
...
hiç sanmıyorum
ben gidiyorum
bir hayalden
bir başka hayale  
fotoğrafı yok

gri

05 Ekm 2007 13:44

Mesaj Gönder

hiç bi zmn aradğnı bulamazsnn  

asLankRaL

05 Ekm 2007 19:18

Mesaj Gönder

evenk geri döndüm Smile
topiği kaybetmeyin sabah kaldığım yerden devam edicem  
fotoğrafı yok

gri

05 Ekm 2007 22:04

Mesaj Gönder

bu tür yazılar yazabilen birinin huzuru bulabilecegini ben düşünmüyorum...genel olarak yani yoksa şahsına munasır bişe demiyorum...  

FlyinG...[Eldar]

05 Ekm 2007 22:07

Mesaj Gönder

ruhumu deil ama çocuk yaşımı aramıyor değilim  
fotoğrafı yok

TRend

05 Ekm 2007 22:09

Mesaj Gönder

flying...[eldar] demiş ki:
bu tür yazılar yazabilen birinin huzuru bulabilecegini ben düşünmüyorum...genel olarak yani yoksa şahsına munasır bişe demiyorum...
Kahkaha bu gune kadar kimse böle dolaylı olarak bana ruh hastası dememişti Very Happy  
fotoğrafı yok

gri

05 Ekm 2007 22:09

Mesaj Gönder

gri demiş ki:
Kahkaha bu gune kadar kimse böle dolaylı olarak bana ruh hastası dememişti Very Happy

yok ya benimki genel bi fikir kendime ait : )

fazla hassaslıkla alakalı bi yapı gerekir bu tür yazılar için ki hassas birinin de bu hayatta huzurlu bi hayat sürmesi bana çok olasılık dışı geliyo...

biraz rahat biraz vurdumduymaz olmak gerekiyo...

yoksa herkes delidir zaten kimi az kimi çok : )

en delileri psikologlar hele...aklı olan delilerle ugrasırmıdan yola çıkarsak : )

FlyinG...[Eldar]

05 Ekm 2007 22:10

Mesaj Gönder

flying...[eldar] demiş ki:
Kahkaha Kahkaha kesin mantıklı tümevarımların dayanılşmaz hafifliği ama tutturma olasılığının yuksek olduğu bir tahmin...
nerdeyse Smile  
fotoğrafı yok

gri

05 Ekm 2007 22:13

Mesaj Gönder

ruhum bile bu olanlar karşısında yaşlandı kesnliklee  

asLankRaL

06 Ekm 2007 20:10

Mesaj Gönder

Sayfa:  1 2 3 4 5 6 7   Sonraki