Sanat ve kaygilar uzerine

Anasayfa  \  Forumlar  \  Sanat  \  Sanat ve kaygilar uzerine

lesh demiş ki:
self-masturbating in ne oldugunu gayet iyi biliyorum, kendisini nasil metaforik kullaniosak, sperm we orgasm i da gayet metaforik kullandim, yapilan we uretilen, ki$inin kendisine sakladigi birer urun gibi..

tania demiş ki:
etkilesim konusunda sonuna kadar haklısın ama bu da aynı noktada kitlenio bana kalırsa..etkilemek kokenli bi sozcuun baskalarında hayranlıq uyandırma ve onlara ilham verme yani kısaca begenilme ogelernden cok da bagımsz olduunu wasaymaq ne kadar dogru bi yaklasım bilmiorm..
sadece kendisi içn tasarlaya bireylern warlıgından soz ettn sanırım bu konuda da katılamycm sana..bu tur insanlarn ztn sosyal yonlernn peq gelismediine deliliq ve deha arasında gidip gelen bireyler olmalarndan kaynaklanan bi izalasyonla kendi dunyaları içinde yasadıqlarını dusundrr bu sadece bana..
milyonlarca sır biriktirip içine atmaq gibi bişy yani ya deiliq sonu ya olum..
lesh demiş ki:
etkile$im sadece ozenerek, ilham alarak, hayranlik duyarak yada ozetle bilincli olarak yapilan bir$ey degildir, insanoglu dogdugu gunden olene dek gorsel kulturunu cogu zaman istemsiz edinir, bu biraz bilincalti, psikoloji ve algilamakla ilintilidir, milyonlarca sir biriktirmek olarak bakmiorum yaptiklarini kendine saklamana, cunku yapilan we sergilenen i$lerin hemen hemen hicbiri aman bi ba$kasi benden ilham alsin, benden etkilensin amacli ortaya konulmaz, daha cok kendini geli$tirmek adina, objektif bakamadigin yonlerine egilmeni saglar, eger kendi geli$imine bir ba$kasinin katkisi olsun istemeyebiliosan, i$te o kendine sakladigin uretimdir.
bunun gibi yani .. diger topicte konu$uldu benzer bi$i..  

lesh

05 Oca 2005 00:48

Mesaj Gönder

yani self-masturbating metaforu, kendin icin, kaygisiz sanat ise, sperm we orgasm da, bu yolla ortaya koydugun uretimdir demek istemi$tim.  

lesh

05 Oca 2005 00:50

Mesaj Gönder

aradaki Misafir ben oluyorum bu arada,
nasıl oldu anlamadım  

zurquessa

05 Oca 2005 00:52

Mesaj Gönder

zurquessa demiş ki:
aradaki Misafir ben oluyorum bu arada,
nasıl oldu anlamadım
hepimiz oyleyiz, aldirma Wink  

lesh

05 Oca 2005 00:53

Mesaj Gönder

[KORELYAN®] demiş ki:
benim sefkili benim izlediim filmleri izlio 50. defa yalan oldu sinema keyfi nerde kalmıstık lesh Wink Cool
Smile yorumlar bizi nereye cekerse oraya gidio walla eheh
sülyen demiş ki:
peki senin ne demek istediğini tam olarak olmasa da anladım... neden burda geyikten başka konu dönmediğini de anladım... zormuş burda birşeyleri anlatmaya çalışmak... Kahkaha Kahkaha Kahkaha Kahkaha
1. sayfadaki 2. mesajimda dedigim gibi mawra barindirmayan bi tarti$ma ortami istiorum, dolayisi ile kullandigim metaforlar yanli$ algilanmasin we geyik die du$unulmesin lutfen..  

lesh

05 Oca 2005 01:02

Mesaj Gönder

Miss Matta demiş ki:
bi oncekindede mavra yoktu zaten bundada olmaz merak etme.
bi oncekinde mawra wardi gibi bir imada bulunmami$tim zaten, MaK'a soyledigim bir temenni idi sadece.. geri donu$u olmayan imalardan we gereksiz taramalardan kacinilmasi taraftariyim.  

lesh

05 Oca 2005 01:07

Mesaj Gönder

sülyen demiş ki:
mastürbasyon kelimesinin hemen de orgazmik ve spermatazoid leri kafaya getirmesi doğaldır da... yaşadığını, birikimini belli bir şuursuzlukla yapılandırmaktan ve kendini bu şekilde ifade edip haz duymaktan bahsediyorum ben...
sülyen demiş ki:
yazdıklarını geyik diye algılayan yok... ama dediğim gibi ben bu işi neden yaptığımı çözmüş biri deilim ve söyleyecek sözüm de yok bu yüzden... bildiğim tek şey kendimi en iyi ifade edebildiğim kafamın 24 saat bu işle uğraşıyor olması...
heh bold kisimdaki ifadeyi belki de yanli$ anladim ozaman.. neden icerden gelen bi$eylere $ekil wermeyi, yani uretmeyi mi cozemedin bu baglamda ? zaten kafani tamamen uretmeye yogunla$tirman aslinda neden yaptigina bir cewap wermiyor degil..  

lesh

05 Oca 2005 01:21

Mesaj Gönder

Miss Matta demiş ki:
gereksiz tarama yapmadigim icin ustume alinmiyorum yapanlarda olsa onemli degil bence herkes diledigi gibi dusuncelerini paylasabilir ister geyik olsun ister ciddi..
geyiksiz bi tarti$ma ortami istememi cok mu goruosun ? geyik ba$ladigi zaman konu$ulmasini diledigim konu bircok farkli yere kayacak, ben bunun olmamasini istedigim icin boyle bir ricada bulundum, anla$ilmasi pek de zor olmasa gerek ?  

lesh

05 Oca 2005 01:23

Mesaj Gönder

kaygılar warsa etki altında kalmadan özgün olamax ki santcını boyle bi derdi olamaz warsa piyasa insanıdır kendisi . . .  

zebraçizgisiadam

28 Şub 2005 03:40

Mesaj Gönder

Sayfa:   Önceki  1 2