4. uluslararası istanbul opera festivali başlıyor

Anasayfa  \  Forumlar  \  Sanat  \  4. uluslararası istanbul opera festivali başlıyor
 
devlet opra ve balesi genel müdürlüğü tarafından orgaanize edilen ve istanbul’un tarihsel mekanlarıyl bütünleşen “4.uluslararası istanbul opera festivali” giuseppe verdi’nin rigoletto operası ile haliç kongre merkezi’nde…

her yıl dünya operalarının seçkin yapıtlarını sanatseverlerle buluşturan uluslararası istanbul opera festivali, geçtiğimiz günlerde başlamış bulunuyor ve 8 temmuza kadar da devam edecek.

türkiye’nin kültür ve sanat yaşamına destek vermek amacıyla düzenlenen organizasyon bu yıl yine kentin tarihi dokusuna uygun mekanlarda izleyicisiyle buluşuyr.

istanbul’un deniz kenarındaki tek kongre merkezi olarak, hizmet kalitesi, profesyonel ekibi, her türlü ulusal ve uluslar arası etkinliğe uygun yapısıyla eşsiz bir mekan alternatifi sunan haliç kongre merkezi, organizasyonun ruhuna uygun konseptiyle, festivalin gerçekleştirileceği mekanlardan biri olarak sanatseverlere kapılarını açıyor.

italyan operası ekolünden gelen, tüm dünyada eserleri en çok sahnelenen opera bestecileri arasında yer alan giuseppe verdi’nin, rigoletto operası ,haliç kongre merkezi – haliç auditorium’da sahnelenecek. metropolitan opera ve covent garden gibi büyük operalarda sahne almış dünya çapındaki ünlü sanatçı ekaterina siurina da rigoletto operası’nda gilda rolü ile izleyenlerin karşısına çıkacak. yerli-yabancı sanatseverlerin ve yabancı konuk sanatçıların ağırlanacağı organizasyonun, sanatseverlere unutulmaz bir gece yaşatması bekleniyor.  

M o o n

30 Haz 2013 07:16

Mesaj Gönder

heyoooo  

Obi-wan

30 Haz 2013 16:18

Mesaj Gönder

=))  

M o o n

30 Haz 2013 18:07

Mesaj Gönder

hiç operaya gitmedim Confused  

Obi-wan

30 Haz 2013 18:27

Mesaj Gönder

haliç kongre merkezi diyince aklıma istanbul büyükşehir belediyesi geliyor ve ifrit oluyorum. opera denince huzur bulduğum için dengeleniyor.  

nekropsius

01 Tem 2013 01:03

Mesaj Gönder

topkapı'da mı; süper yahu; bilet var mı acaba  

nekropsius

01 Tem 2013 21:57

Mesaj Gönder

güsseelll  

Adamo

02 Tem 2013 21:25

Mesaj Gönder

bitti mi yani; süpriz çıkmaz mı son anda:) çıksa da geç kalıyorum gene )  

nekropsius

03 Tem 2013 00:54

Mesaj Gönder

kaçırdık gene:) neyse belki haftaya başka aktivite. konser ve opera kaçtıSmile başka bir konserimsi ile ikisini birleştirmem lazım  

nekropsius

05 Tem 2013 00:48

Mesaj Gönder