Ağa Han'ı Türkiye'den Han Tümertekin aldı,yorumlarınız...

Anasayfa  \  Forumlar  \  Sanat  \  Ağa Han'ı Türkiye'den Han Tümertekin aldı,yorumlarınız...

http://www.yapi.com.tr/Haber_Detay.asp?NewsID=21295

oldukça yalın bir proje. ödülü de kaptı. çevredeki köylüler tarafından çok beğeniliyormuş, çevreye saygı duyduğu için.

ve ardından köylüler de b2 den esinlenip ona benzer yapılar yapmaya çalışmışlar..ne düşünüyorsunuz?  
fotoğrafı yok

dussel hayvan

30 Kas 2004 15:51

Mesaj Gönder

evet 2 zıt görüş bir arada..

öncelikle güsel olan bence, 7 ayrı ödülün kel alaka olması.insanı dumura düşürüyo. Tümertekin in projesi ise çevresiyle uyumu, saygısı ve o bölge için oldukça uyumlu olması açısından hoş bence de...  
fotoğrafı yok

dussel hayvan

30 Kas 2004 16:05

Mesaj Gönder

avet katılıyorum, yalınlık hayat felsefemiz olmalı,i bence yerel malzemelerle yaplabilecek başarılı projeşlerden biri, Nevzat Sayın ı andırdı ban bu proje  

donatello

03 Ara 2004 10:26

Mesaj Gönder

Han Tümertekin'in evi hem yalın hemde yarışmanın şartlarına uyan bir yapı. Ben yine bir Türk tarafından kazanıldığı için çok mutluyum.(9 yıl önce Ağa Han Mimarlık ödüllerinin merkezine gitmiş ve Süha Özkan tarafından bilgilendirilmiş biri olarak : bu yarışmada gerçekten uyulması gereken bazı kurallar var bilmeyenlere duyurulur)  

+

20 Ara 2004 01:12

Mesaj Gönder

.r. demiş ki:
ya yapı inşa edileli en az 5 sene oluyor, bu işte bir gariplik yok mu. süha özkan torpil mi yapıyor bunlara diyorum bazen : )

onun dışında itibar ve takip edilmesi gereken biriki uluslararası ödülden biri yine de aga han.

ağa han ödülü dönemliktir, sanırım bu seneki ödüllerin dönemini kapsıyormuş  

eddo

25 Ara 2004 03:15

Mesaj Gönder

bencede basarili bi yapi.. gerçi benzer yapilar dünyada mevcut..

bu arada aga han 3 yilda bir verliyo.. "her sene" diil Smile

çevre düzenlemesi yapilmas1 da saçma olurdu.. çünkü orasi bi köy ve amaçlardan biri de çevreye uyum zaten....  
fotoğrafı yok

Dogukan

27 Ara 2004 03:33

Mesaj Gönder