şehir tiyatroları

Anasayfa  \  Forumlar  \  Sanat  \  şehir tiyatroları

ya şark dişçisi iyi güzel ama çok uzunnn ilk yarıdan sonra daha fazla kalmadı çoğu insan ...müziklerini beğendim ben en çok açıkcası..  
fotoğrafı yok

hecate

28 Ekm 2011 14:27

Mesaj Gönder

çok güzeldi hatta çok çok çok güzeldi.kısaltılmasına gerek yok bence hiç sıkıcı değildi.çağlar çorumlu hayranıyımdır evet çağlar bi harikaydı ama bütün oyuncular en az çağlar kadar iyilerdi.  
fotoğrafı yok

leenane

30 Ekm 2011 00:31

Mesaj Gönder

toros canavarı..bir aziz nesin klasiği..hoş oyun.
oyunun 3 saate yakın sürdüğünü söylemeliyim..
performansından ötürü şevket avşar ve naci taşdöğen'i ayrıca kutlarım..

bu arada ilk kez kağıthane / sadabad sahnesi'nde bir oyun izlemiş oldum..salon güzel ama o dolaylarda o kadar büyük bir salonu dolduracak seyirci potansiyeli ne yazık ki yok..  
fotoğrafı yok

betty baldo

30 Ekm 2011 23:23

Mesaj Gönder

romeo ve juliet'i hala erteliyorum. 2 saat 45 dakika sürüyordu değil mi?
yine de dediğin gibi mert turak ve hikmet körmükçü...

bu akşam yetişebilirsem arzunun onda dokuzu'na gideyim. iyi bir oyun diye biliyorum. mis.  

starling

03 Kas 2011 09:37

Mesaj Gönder

2 saat 45 dakika tiyatro baya zorlu bir mücadele olur.)  

nekropsius

03 Kas 2011 16:04

Mesaj Gönder

yeni sezonda daha açılış yapmadım; 'sevgili doktor' adlı oyunu izliyim diyorum. sağlık problemleri ile geçen ekim ayından sonra anlamlı olur)  

nekropsius

03 Kas 2011 18:31

Mesaj Gönder

bilemiyorum. bu ay değil de birkaç ay sonra tekrar izlemek isterim.  

starling

03 Kas 2011 20:58

Mesaj Gönder

kasım ayıma (şimdilik) şehir tiyatrolarından iki oyun koydum:
sevgili doktor ve kargaşa..
izler, yorum geçerim a dostlar.  
fotoğrafı yok

betty baldo

03 Kas 2011 22:18

Mesaj Gönder

sevgili doktor;

yanımdaki kişinin oyunu ikinci izleyişiymiş, üsküdar'da tek perde oynandığı bilgisini geçti ve ama bu akşam kadıköy'de oyun iki perde olarak sergilendi.

ara ile birlikte iki saat bile sürmeyen, sekiz kısa oyundan oluşan, dinamik dekorlu (barış dinçel yaparsa iyi yapar), mizahi bir oyun.

taner barlas (kendisi ayrıca oyunun yönetmeni) başta olmak üzere her bir oyuncu iyiydi..funda postacı'yı izlemeyi özlemişim, onu farkettim..meriç benlioğlu'nun da sesini çok severim.

ezcümle gidiniz..gidilmesine sebep olunuz.  
fotoğrafı yok

betty baldo

11 Kas 2011 00:17

Mesaj Gönder

hadi ben de söz etmeden geçmeyeyim..iyi bi oyuncu kadrosu ile iyi denebilecek bir oyun..ne şahane ne kötü..arada derede..  
fotoğrafı yok

betty baldo

15 Kas 2011 01:37

Mesaj Gönder

güzeldi sevmiştim ben sıkılmamıştım özellikle serhat kılıç çok iyiydi  
fotoğrafı yok

leenane

15 Kas 2011 20:45

Mesaj Gönder

leenane demiş ki:
güzeldi sevmiştim ben sıkılmamıştım özellikle serhat kılıç çok iyiydi

oyun köprüdeki sahnelerde biraz sıkıcı. serhat kılıç özellikle şişman adamı oynarken çok iyi. oyunun içindeki oyunun içindeki oyunun içinde oyun... olması iyi. : p  

starling

15 Kas 2011 22:38

Mesaj Gönder

bu akşam "kargaşa"ya gittim..kötü demek istemiyorum, ama güzel hiç diyemiyorum Smile
neyseki 1 saat sürüyor, 10 dk daha uzasaydı, çok zorlanırdım..
sonuç olarak, gitmeyiniz, önermem Smile
ah ama finaldeki "sulu" kısım hoştu..  
fotoğrafı yok

betty baldo

25 Kas 2011 01:10

Mesaj Gönder

sapere aude demiş ki:
evet, aynen kötü.. memur zihniyeti diye açıklamaya başladım bu oyunculuğun yerlere serilmesini.. güvencedesin ve bir gelirin var hatta imkanlarında var.. dekorun, müziğin herşeyin. giderini karşılayabilecek durumdasın. hatta iyi oyuncularında var fakat iyi oyunculuk ortaya çıkmıyor. sanırım garantide olmak senin üretimini engelleip kalıplaşmana sebep oluyor

istanbul şehir tiyatroları, istanbul büyükşehir belediyesi'nin bir uzvudur. öz ağabeyimin de içinde bulunduğu bir topluluktur. ışıkçısından, yöneticisine belli başlı mercilerin "ne yazık ki" kontrolü altındadır.

misal "coriolanus" çok başarılı bir oyundu... yazarı william shakespeare. adam o zamandan yazmış, halkın iradesiyle başa gelen ve halkını umursamayan bir lideri... yüz yıllar geçse de bu oyunun değişmeyeceğini (değişmesi için yazsa dâhi). ne oldu? bugüne kadar gördüğüm en etkileyici dekora sahip, oldukça başarılı kareografiler ve oyunculuk örnekleri ile beraber iki yılda toplamda 20 oyun falan oynayabildi...

garantide olmaktan ziyade, garantide olmamak o bahsettiğiniz... tabii dışarıdan ne yazık ki size farklı gözüküyor... acı tabii. üzülüyor insan...  

Gentleman Jack

25 Kas 2011 13:01

Mesaj Gönder

kabare'de neden bir olmamaışlık hissettim?
mert turak iyi. çok iyi olabilirdi ama olamadı. sebep cumartesi matinesi seyircisi. resmen adamın şevkini kırıyorlar. bir daha hiçbir oyunu matinede izleyeceğimi sanmam. ölü bir seyirci. alkış yok. hareket yok. o oyun seyirciyle var olur. eraslan sağlam'ı da seviyorum bak. surname'yi koymuşlar gelecek aya. kesin tekrar giderim.
nazilerin yahudiler üstünde uyguladığı zulmü fena hissettim. o sahneler beni çok çarptı, üzdü.  

starling

28 Kas 2011 10:08

Mesaj Gönder

Sayfa:   Önceki  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25   Sonraki