photoshop'a sanat değil diyenlere

Anasayfa  \  Forumlar  \  Sanat  \  photoshop'a sanat değil diyenlere

bunları izleyince aklıma geçen sene photosopla başımın belada olduğu günler geldi. grafik tasarım okuyan bi insan olarak nefret ediyorum bu programları kullanmakdan. bence ksinlikle bunu kullanmak sanat. yeteneksiz bi insanın yapabliceği bişey değil. en başda kendimi örnek gösterebilirim bunun için. eğitimini almak yeterli olmuyo yetenek ve tasarıım gücü olmadıkdan sonra.  
fotoğrafı yok

Dookan

31 May 2007 22:02

Mesaj Gönder

80binden k1zm1 al1n1r demiş ki:
bence sen aşağıda ki linki izle ,bırak photoshop'ta tenis topunu , adam paint'te mona lisa'yı çiziyor Kahkaha

http://tinyurl.com/24gp5g

ohaaaa... yuh...  

chirkhin

31 May 2007 22:04

Mesaj Gönder

kirli demiş ki:
bu durumda aynı konulu filmler ya da taklitlerin hiç birisi de sanat değil
sanatı bi kalıba sokmak,adlandırmak ne kdr doğru ki

reprodüksiyon başka birşeydir.. sanat taklit değildir.  

rahmetlibaskankenedi

31 May 2007 22:05

Mesaj Gönder

sizi aristoya havale ediorum Very Happy  

Ang

31 May 2007 22:33

Mesaj Gönder

meric demiş ki:
(picture)

alın size paint

aynısının fotosu var, kendim çektim Kahkaha  

En son F.T.W. tarafından 31 May 2007 22:41 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

F.T.W.

31 May 2007 22:36

Mesaj Gönder

benide paint leyin Confused  

itsnotmyworld

31 May 2007 22:39

Mesaj Gönder

yuh lan
herif baya çizdi  

Gökdeniz

01 Haz 2007 20:37

Mesaj Gönder

sanat aracidir.  

newcastlefan

05 Haz 2007 23:24

Mesaj Gönder

sen buna sanatmı diosun?
sanattan anlamiyosun?  

CMYK

17 Haz 2007 02:57

Mesaj Gönder

heybaby demiş ki:

hiç katılmıyorum dijital ortam la cizim gucunun karşılaştırılması yanlış ikiside farklı ortamlar, dijital i bir araç olarak düşünüyorum sadece, iyi kullanıldığı sürece fırçadan bi farkı yok...

ayrica baska bir forumda katilmadigim hey babye bu forumda katilmak durumundayim geleneksel sanat ile bilgisayar efektini karistirmamak lazim bugun take on me klibine bakildiginda hala inanilmaz kaliteli rotoskop teknigi gorurken toystorye baktigimizda ne kadar geridekalmis bir 3d teknolojisi goruyoruz.illustrasyon yapabilmek 2 tane photoshop efektigiyle alakalı degildir hele bu video hic sanat degildir!  

CMYK

17 Haz 2007 03:00

Mesaj Gönder

evet belki şu an boy ölçüşememekte
lakin
dijital olanı hiçe saymak geri kafalılıktır  

AMO

19 Haz 2007 01:23

Mesaj Gönder

sanata yardımcı bi etken.fırça gbi boya gbi.ama o kadar.
photoshop sanatcısı dıye bırsey olamaz.photoshopla marjınal bıseyler yarattıgını sanan genc ınsanlara sanatcı dersek eğer ismail acara ne dıycez andy warhola ne dıycez?  

claire

22 Haz 2007 19:28

Mesaj Gönder

resim sanatı kanımca icra edildiğinde sonuca bakar.
tabiki klasik yöntemler diraz daha el becerisi gerektiğinden daha zor olabilir ancak sonuca bakılacak olursa, her ikisi de yaratıcılık ve yetenek istiyor. ve her ikisi de sanattir.
eğer photoshop ve benzeri programlara sanat değildir diyecekseniz zamanın ve teknolojinin önüne geçmek istiyorsunuz demektir. o halde picassonun cizdikleri de sanat değildir. asıl sanat milattan önce orijinal kök boyalar ile mağaralara cizilenlerdir diyebiliriz. Kahkaha  
fotoğrafı yok

a+e

23 Haz 2007 11:06

Mesaj Gönder

resmi photoshopladim.
photoshopum geldi, lavaboya gidip gelicem..

başlığı açan arkadaş "photoshop" u bir eylem sanıyor galiba. sorun ondan kaynaklanıyor.  

chrome

26 Haz 2007 12:09

Mesaj Gönder

kadrajj demiş ki:

dogru soru kompozisyon bildiginize, denge bildiginize emin misiniz olmaliydi bence. photoshop bilirim elbet, freehand ve adobe illustrator de bilirim. ama birsey yapmak icin bunlara ihtiyac duyuyorsa bir kimse bilgisayar operatorudur. en iyi ihtimalle tasarimcidir. (sanat icin kagit kalem de yeter) bahsi gecen konu sanat oldugundan tekrarliyoruz efendim; photoshop bir bilgisayar programidir. gunumuzun fircasidir, silgisidir. kucuk bir kavram kargasasi yasanmaktadir.
sevgiler.

aynı kafalar. katılıyorum bazı estetik kavramları bilmeden iki tane efekt koyup kesinlikle sanat diyemeyiz, pratik bir cözüm deriz.
arkadasın dedigi gibi photoshop tualdir fırcadır.  

CMYK

26 Haz 2007 15:55

Mesaj Gönder

Sayfa:   Önceki  1 2 3 4 5 6 7   Sonraki