ışıkla boyama

Anasayfa  \  Forumlar  \  Sanat  \  ışıkla boyama

aslinda ona işikla resim Çizme sanati desek daha iyi olur yeni bir denemeyse güzel olmuş  

PhotoDirector

21 Nis 2006 18:21

Mesaj Gönder

iyi bir şeymiş, alkış kıyamet sana da  

oveja_negra

22 Nis 2006 00:29

Mesaj Gönder

spacemonkey demiş ki:
(picture)
(picture)
(picture)

birincisini çok beğendim  

Cell_N

22 Nis 2006 22:22

Mesaj Gönder

arkada siyah background, los isik -ya da hic- ve kadrajda bir elin bir de isik kaynagi; guzel olur.  

zurquessa

23 Nis 2006 01:27

Mesaj Gönder

"stock.xchng" :: abstract / playing with light

http://www.sxc.hu/category/1004/1

(resimleri büyütmek, üyelik gerekli)  

topalpirevesazarkadaşları

25 Nis 2006 09:45

Mesaj Gönder

olmamış..  

Bushwacker

26 Nis 2006 11:37

Mesaj Gönder

isikla boyama olayinda en iddali cekimlerden biri
rit fotograf bolumunun her sene yaptigi big shot projesi.
ortalama 1000 kisi ellrinde flashlight larla isik boyama yontemini kullanarak cekimler gerceklestiriyor. gecen senelerde yapilanlardan birisi. stockholm kraliyet sarayi tamamen isikla boyama teknigi kullanilarak fotograflandi  

TheMT

28 Nis 2006 09:26

Mesaj Gönder

buda benim ilk denemem  

exe -

30 Nis 2006 10:17

Mesaj Gönder

resmin üstünü ıslak bezle silmişsin de bazı yerleri silinmiş hissini verdi bana sadece üzgünüm..  

reLic

04 Tem 2006 09:02

Mesaj Gönder

nie üzgünsün _  

bsinner

29 Ağu 2006 04:36

Mesaj Gönder

selam
burada verilen örneklerde tabiki bir nevi ışıkla boyama, ancak dünya üzerinde ışıkla boyama denildiğinde başka bir tarz geliyor akla. tamamen karanlık bir oda veya ortamda tripoda bağlanmış bir makinayla, sadece fotoğrafçının kontrolündeki ışıklar kullanılarak fotoğraflanacak cismin kısmen yada toplu olarak aydınlatılması ; pozlandırılması şeklinde uygulanıyor. buradaki örnekler ışıkla boyamadan ziyade ışıkla desen çizimi örnekleri olarak adlandırılsa daha uygun olur kanımca.
dünyadaki çeşitli işıka boyama (light painting) çalışmalarından birkaç örnek vermek istedim buyrun

aşağıdaki ilk iki fotoğraf için fotoğrafçı james w. brewer aynen şu satırları yazmış ; bunlara benzer görüntüler üretmek için, fotografik, özellikle pahalı, sanat için tasarlanan teçhizatlara ihtiyaç duyulmaksızın basit bir el feneriyle bunun nasıl başarıldığını göreceksiniz. gerçeği söylemek gerekirse malzemelerin çoğunu hırdavatçılardan ve tefeci dükkanlarından topladım. Wink

chris baker ;

Mert Eryuksel

30 Ağu 2006 16:16

Mesaj Gönder

bushwacker demiş ki:
olmamış..

xeo demiş ki:

bu işler estetik, teknik vs. açıdan başarılı olabilir, olmayabilir...
ancak bu kadar fakir birer eleştiri yapacaksanız, fikirlerinizi herbiriniz kendinize saklayınız...

Bravo  

BayBars Guven

02 Oca 2007 02:25

Mesaj Gönder

buda benden  
fotoğrafı yok

qozdeys

03 Oca 2007 20:50

Mesaj Gönder

nasıl yapıosunuz bunları yaw  
fotoğrafı yok

mari boine