çalışan insanlar

Anasayfa  \  Forumlar  \  Off Topic  \  çalışan insanlar

amerikaya ihracat yapabilme ihtimali doğdu
birilerinin kıçı başı oynamazsa olacak gibi  

Kahin

31 Tem 2018 13:29

Mesaj Gönder

köşeyi mi döncen Smile  

Romantica

31 Tem 2018 14:22

Mesaj Gönder

köşe dönmek değil
referansları kuvvetlendirmek Very Happy  

Kahin

31 Tem 2018 14:51

Mesaj Gönder

hadi hayırlısı Smile  

Romantica

31 Tem 2018 16:18

Mesaj Gönder

hayatimizi idame ettirmek yada uretime destek olmak icin yapmamiz gereken bi aktivite olmaktan hızla çıkıp yaşantımızın ilk siradaki amacı haline gelmesi cok acı. ben boyle hayal etmemiştim.  

fullia

01 Ağu 2018 22:10

Mesaj Gönder

çalışmak hobi olmalı  

YedekteBekleyenMelek

02 Ağu 2018 09:32

Mesaj Gönder

işler %50 oranında düştü. hayır çık, gez, dolaş. millet sürekli mesaj atıyor. "şuraya gelsene, buraya gelsene" diye. çok şükür işler baya azaldı;ama açlıktan da ölmüyorum. peki ben ne yapıyorum. bir yazılımcı arkadaşla start-up işine girişip proje yapıyorum. tutup, tutmayacağı garanti değil. sonra kendime diyorum ki "oğlum senin bu mallığının yarı çapı, dünyadan bile fazla" sonra tekrar acaba bunu böyle mi yapsam diye düşünürken buluyorum kendimi...

fevzi abi acaba benim bu mallık nereden geliyor Kahkaha  

cakma ninca

02 Ağu 2018 16:30

Mesaj Gönder

yedektebekleyenmelek demiş ki:
çalışmak hobi olmalı

neredeyse hiç kimsenin edinmeyeceği bi hobi  

Romantica

02 Ağu 2018 17:26

Mesaj Gönder

gecen gün arka masamda oturan minnos minnos 20li yaslarda cocuklar hobilerini isleri haline getirip para kazanma planlari yapiyolardi.
bizi yonlendiren olmadi ki, anca avukat ol hakim ol doktor ol muhendis ol. hepimize ayni yönlendirme..
meslegimi acayip seviyorum, yine olsa yine ayni okulda ayni bolumde okurdum belki , ama herkes ayni sekilde yönlendirilip ayni isleri yaptikca nicelik artip nitelik azaliyor ve istegin hirsin koreliyor... insan kendine mutluluk veren seylerden soyutlaniyor ve calismak zorunlulugu haline geliyor o hobi.  

fullia

02 Ağu 2018 18:09

Mesaj Gönder

cakma ninca demiş ki:
işler %50 oranında düştü. hayır çık, gez, dolaş. millet sürekli mesaj atıyor. "şuraya gelsene, buraya gelsene" diye. çok şükür işler baya azaldı;ama açlıktan da ölmüyorum. peki ben ne yapıyorum. bir yazılımcı arkadaşla start-up işine girişip proje yapıyorum. tutup, tutmayacağı garanti değil. sonra kendime diyorum ki "oğlum senin bu mallığının yarı çapı, dünyadan bile fazla" sonra tekrar acaba bunu böyle mi yapsam diye düşünürken buluyorum kendimi...

fevzi abi acaba benim bu mallık nereden geliyor Kahkaha

zar atmazsan düşeş gelmez
atmaya devam Very Happy  

Kahin

02 Ağu 2018 20:21

Mesaj Gönder

fullia demiş ki:
gecen gün arka masamda oturan minnos minnos 20li yaslarda cocuklar hobilerini isleri haline getirip para kazanma planlari yapiyolardi.
bizi yonlendiren olmadi ki, anca avukat ol hakim ol doktor ol muhendis ol. hepimize ayni yönlendirme..
meslegimi acayip seviyorum, yine olsa yine ayni okulda ayni bolumde okurdum belki , ama herkes ayni sekilde yönlendirilip ayni isleri yaptikca nicelik artip nitelik azaliyor ve istegin hirsin koreliyor... insan kendine mutluluk veren seylerden soyutlaniyor ve calismak zorunlulugu haline geliyor o hobi.

herkes sevdiği işi yapamaz. yapmamalı.
yetenekleri ve kapasitesine göre en iyi yapabildiği işi yapmalı.
o zaman sorun kalmaz bak.  

Kahin

02 Ağu 2018 20:40

Mesaj Gönder

kahin demiş ki:

zar atmazsan düşeş gelmez
atmaya devam Very Happy

abi hep yek geliyor. Kahkaha Kahkaha  

cakma ninca

02 Ağu 2018 21:04

Mesaj Gönder

cakma ninca demiş ki: