çalışan insanlar

Anasayfa  \  Forumlar  \  Off Topic  \  çalışan insanlar
 
zengin koca bulup çalışmak istemiyorum artık yetti beaaaa  

gökkubbe

05 Mar 2018 14:30

Mesaj Gönder

zengin kocayla ilgili bir hikaye vardı
neydi o?  

Kahin

05 Mar 2018 15:20

Mesaj Gönder

beni de zamanın da ünlü bir ajans sahibi kadın kapatmak istemişti Embarassed

o zaman yaş 23 tabii abla da vardı bi 40 Confused

saçmalamasın demiştim sanırım ben saçmalamışım Very Happy asdfghjk  

veyselacar

06 Mar 2018 01:15

Mesaj Gönder

ocak 9 demiş ki:
zengin koca bulup çalışmak istemiyorum artık yetti beaaaa
 

Marlot

06 Mar 2018 08:07

Mesaj Gönder

para için ticari mal veya hizmet satılır Smile  

Kahin

06 Mar 2018 12:01

Mesaj Gönder

haftada 2 defa soğuk algınlıgı geçiriyorum Confused

arı propolisi ve arı sütü olayına mı girsem?  

sundance kid

06 Mar 2018 15:36

Mesaj Gönder

[quote="kahin"]zengin kocayla ilgili bir hikaye vardı
neydi o?[/quote

bilmiyorum neymiş ki Sad  

gökkubbe

06 Mar 2018 15:54

Mesaj Gönder

dünyanın en büyük finans şirketlerinden j.p. morgan’ın ceo’su james dimon’un, zengin koca avcısı bir kızın kendisine attığı bir elektronik postaya verdiği ibretlik cevap.

zengin birisi ile evlenmek isteyen bir kızın j.p. morgan’a yolladığı elektronik posta :

sayın morgan,

sizinle dürüst olacağım. bu yıl 25 yaşına giriyorum. çok güzelim, iyi bir stilim var ve kaliteli şeyleri severim. yıllık geliri en az 500 bin dolar veya daha fazla olan bir adamla evlenmek istiyorum. aç gözlü olduğumu düşünebilirsiniz fakat new york’ta yıllık geliri 1 milyon dolar olan insanlar maalesef orta sınıf sayılıyor.

çok şey istemiyorum. sizin sitenizde yıllık geliri 500 bin dolar veya daha fazla olan biri var mı? hepiniz evli misiniz? bu konuları merak ediyor ve sormak istiyorum, sizin gibi zengin insanlarla evlenmek için ne yapmam gerek?

bugüne kadar birlikte olduğum erkekler arasında en zengini yılda 250 bin dolar kazanıyordu. central park’ın batı yakasında, yüksek bütçeli rezidanslarda yaşamak isteyen biri için yıllık 250 bin dolar yeterli değil. size alçak gönüllülükle soruyorum:

1) zengin bekarlar nerede takılır? (lütfen bar, restaurant, spor salonu, kulüp, vs. gibi mekanların isimlerini ve adreslerini yazar mısınız.)

2) hangi yaş kategorisine odaklanmalıyım?

3) çoğu zenginin eşleri neden ortalama güzellikte? bir kaç kızla tanıştım; güzel veya ilgi çekici değiller ama zengin erkeklerle evlenebiliyorlar.

4) kimin karınız, kimin yalnızca sevgiliniz olabileceğine nasıl karar veriyorsunuz? benim hedefim evlenmek. zengin bir adamla evlenebilmek için ne yapmalıyım ?

saygılarımla  

Kahin

06 Mar 2018 20:53

Mesaj Gönder

sevgili bayan güzel,

zengin-birisi-ile-evlenmek-isteyen-kiza-ibretlik-cevap-ilgincbirbilgi

yazınızı büyük bir ilgiyle okudum. tahmin ediyorum ki sizin gibi aynı soruları soran pek çok genç kız var. lütfen profesyonel bir yatırımcı olarak durumunuzu analiz etmeme izin verin. benim yıllık gelirim 500 bin doların üzerinde, sizin kriterlerinize uyuyor, bu sebeple zamanınızı boş yere çalmadığımı umut ediyorum.

bir iş adamı gözünden bakarsak, sizinle evlenmek kötü bir fikir. nedeni ise çok basit, lütfen açıklamama izin verin. detayları bir kenara bırakırsak, yapmaya çalıştığınız şey “güzellik” ile “para” ikilisini takas etmek: a kişisi güzelliği sağlar, b kişisi de bunun için ödeme yapar, gayet adil. fakat burada ölümcül bir problem var; sizin güzelliğiniz kaybolacak ama benim param iyi bir sebep olmadıkça tükenmeyecek. aslına bakarsanız, benim gelirim yıldan yıla artabilir, ancak siz yıldan yıla güzelleşemezsiniz. bu sebeple, ekonomik açıdan bakarsak, ben değer kazanan bir varlıkken siz değer kaybeden bir varlıksınız. hem de sıradan bir değer kaybı değil, katlanarak artan bir değer kaybı. eğer güzellik sizin tek varlığınızsa, değeriniz 10 yıl sonra çok daha düşük olacak.

wall street’te kullandığımız bir terimden yola çıkarsak, sizin için “takas pozisyonu” diyebiliriz, “satın al ve bekle” değil. sizi satın almak iyi bir fikir değil, bu sebeple kiralamayı tercih ederim. çünkü alışveriş değeri düşen bir şeyi uzun süre elde tutmak hiç de akıllıca değildir. şüphesiz; aynı şey sizin istediğiniz evlilik için de geçerli.

bu yazdıklarım size zalimce geliyorsa bir de şöyle düşünün; tüm paramı kaybetseydim, beni terk etmez miydiniz? aynı şekilde güzelliğinizi kaybettiğinizde, benim de çıkış yolunu bulmam gerekmez mi?

yıllık geliri 500 bin doların üstünde olan insanlar aptal değil; sizinle yalnızca çıkarız ama evlenmeyiz. size, zengin bir adamla evlenme fikrini unutmanızı öneririm. bu arada, yılda 500 bin dolar kazanan o zengin siz olabilirsiniz. zira o kadar parayı kazanmak, zengin bir aptal bulabilme ihtimalinizden daha yüksek…

ceo j.p. morgan  

Kahin

06 Mar 2018 20:54

Mesaj Gönder

veyselacar demiş ki:
beni de zamanın da ünlü bir ajans sahibi kadın kapatmak istemişti Embarassed

o zaman yaş 23 tabii abla da vardı bi 40 Confused

saçmalamasın demiştim sanırım ben saçmalamışım Very Happy asdfghjkbu talebi kimle gönderdi? Kahkaha  

Kahin

07 Mar 2018 11:39

Mesaj Gönder

kadına kim övdü seni acaba Kahkaha  

YedekteBekleyenMelek

07 Mar 2018 13:09

Mesaj Gönder

bir çapkın hatıra defteri Surprised  

YedekteBekleyenMelek

07 Mar 2018 13:10

Mesaj Gönder

kahin demiş ki:bu talebi kimle gönderdi? Kahkaha


o dönem roxy’e sık giderdik barmeidi iyi arkadaşım olmuştu... o söylemişti..  

veyselacar

08 Mar 2018 06:55

Mesaj Gönder