panik atak

Anasayfa  \  Forumlar  \  Off Topic  \  panik atak

boyle bi baslik bulamadim varsa yonlendirin biraz bakmak istiyorum
kisaca ben bende olani soylym elbel bu isin uzmani veya yasamis olanlar vardir
ordan da bana ne yapmam psikologmu psikiyatr mı yasam kocumu neye gitmem ne yapmam gerektigini
yasayıp da atlamıs olan nasıl gectigini neyin iyi geldigini soylerse sevnirim

bende 5-6 sene evvel cok agır oldu heryerim uyustu kollarım bilmemne hastaneye gittik dedim kalpkrizi geciriyorum heralde gidiyoruz bi sefer de bi arkadasımdayken olmustu ambulans cagırdıllar sakinlestirici vs biseyin yok hesabı
sonra bi sefer doktora gittim istemedim gitmek bıraktım kendim yenmek istedim
hic gecmez gibi geliyodu kaygılar vs sonra oyle bi gitmisti ki bu sefer de hic bi daha gelmez gibi

4 ay olmustur bi aksam basladı yine arabada kendimi cıkmak kacmak istedim enseme yolda su dokuyorum fln sanki nefes alamyorm bide karsıdaydım donene kadar yol nası cile geldi dedim akılımı kacırıyorum heralde
hastanenin kapısına geldim abi
montla zor durulan sogukta cıkardım kazagı mazagı tshrtle yagmurda var tel la konstum1 saat arkadasmla dyorm gidemem amk girmem lazım soyle boyle derken evime dondum en agır yakın zamanda o oldu
sonra izmire gittim orda baya nuksetti yataktan kalkamıyo gibi migrosa girememeye basladım ya nası acayip geliyo di mi
simdi olmadıgı bi anda bırakın yasamayanı ki kimseye olmasın ben kendime anlatamam ne olur kilan derim ne var yani gibi
herneyse sadede geliyim
dun alısveris merkezine gittm
giricegm dukkan da en dipteymis
abizaten bastan kurmaya basladımmı ben yuru yuru de bitmyo en dipte
giremeden dondum bir sıkıldım anlatılcak gibi bsey degil sacma sapan bisey

artık dedim yani yok aabi
hadi ucaga binemyosn vs ucaga binemeyen de var dye avutuyosun
su bu derken
o ne abi
5 yasında cocuk 70 yasında teyze herkes orda ve ben kacmak istiyorum ne olucaksa

daha neler neler de...

kısacası burdan acıyım dedim geyige vurulmazsa umarım ki vurulsa da bi yandan hsuma gder ben bunu onemsememek unutmak yenmek istiyorum ama
bi taraftan da ciddi bilen atlatmıs vs birilerine ihtiyacım var
cunku biuzmana gitmek de acayip geliyo secme kısmı yani
referans lazım gibi
tshirt almıyoruz sonucta pat diye birine kapısında yazıyo diy bulupmu girmeliyim bilmyorm boyle durumlarda naapmak gerekiyor
pazartesi fln artık ne lazımsa kim uzmansa benm yasadıgım seyler hangi uzmanlıgın alanına giriyosa onu bulup gidiyim baslıyım artık istiyorum boyle olmycak ...  

FK

13 Nis 2013 19:29

Mesaj Gönder

haftasonu kimse olmuyo galiba )  

UNFORGIVEN

13 Nis 2013 19:37

Mesaj Gönder

Smile acelem yok da bi an evvel de 2 gun icinde cozym birazfikir ednym baslym dyorm ne lazımsa  

FK

13 Nis 2013 19:53

Mesaj Gönder

psikiyatrist dr. serdar serdaroğlu  

gece gibi

13 Nis 2013 20:01

Mesaj Gönder

hiç bu kadar detaylı anlatanından duymamıştım
çok sıkıntılı bir durum olduğu belli
geçmiş olsun diyim, inşallah yenersin.  

MaRaz Tribu

13 Nis 2013 20:27

Mesaj Gönder

çok yakın bir arkadaşımda var(dı), iş dolayısıyla hergün gebze bostancı arasını balık istifi banliyo treni ile gide gele atlattı gibi  
fotoğrafı yok

kLe

13 Nis 2013 20:40

Mesaj Gönder

bende de son üç yıldır nüksetti ama genelde fazla alkol ertesi oluyor..
böyle kalp krizi geçiriyorum veya ölme kaygısı değil de;
daha çok kafayı sıyırma, düşüncelerimi kontrol edemediğimden davranışlarımı da kontrol edemeyeceğim kaygısı oluşuyo..
hatta bir seferinde şehirlerarası otobüsü durdurup inecektim kervan geçmez bi yerde..
ama sabrettim, aklıma üşüşen saçma düşünceleri kovmaya çalıştım..
birileriyle gayet ciddi bi şeyler konuşurken de pat diye ortaya çıkabiliyo..
ama çok sıkıntılı bi durum; burda gayet rahat atlatabiliyomuşum, basit bişeymiş gibi yazıyorum ama kesinlikle değil..
benimkisi panik atak mıdır bilemiyorum tabii ama üç senede toplasan beş kez ya oldu ya olmadı..
geldiği anda açık havaya çıkmakta fayda var..
genelde kapalı ortamlarda yakalıyo zaten..
daha çok araç içindeyken..
nöbeti kendi kendine atlatamıyosan bi uzman yardımı iyi olabilir, en azından ilerlemeden..
herhangi bi psikoloğa gitmekle başlayabilirsin mesela..
panik atak konusunda iyi olan bi tanıdığı varsa seni ona yönlendirebilir.
tanıdığı olmasa da onlar bilir..
geçmiş olsun, umarım ilerlemeden kontrol altına alabilirsin..
sonuçta her şey beyinde başlıyor ve bitiyor..  

deep refleXion

13 Nis 2013 23:32

Mesaj Gönder

ilac aldi bi arkadasim bi sure ama kafa yapti baya. simdi kullanmiyo duzelmis biraz. sanirim donemsel gecmeyen bi rahatsizlik degil uzun sure yasayan gormedim.  

RayJay

13 Nis 2013 23:43

Mesaj Gönder

walla bi değil birkaç panik atak krizi tarif etmişsin, üzülecek birşey yok kontrol edilebilir bir durum ama mutlaka artık bir uzman yardımı almalısın. kovenant ın da dediği gibi önce bir psikolağa gidebilirsin ama tavsiyem ilaç tedavisi olacaktır. ben de yaklaşık 4-5 atak geçirdim bildiğim kadarıyla ama kontol altında tutabildiğim bazı düşüncelerim var , ilaç tedavisi de yaptım şimdi iyiyim... mümkünse en kısa sürede kendine özellikle anksiyete üzerine uzmanlaşmış bir doktor bulsan güzel olur, türkiyede psikoterapi ille de özel bir klinikte yada muayenehane de yapılınca başarılı oluyo, hastanelerde o kadar kaliteli zaman geçiremeyebilirsin ama en basit devlet hastanesinde bile psikiyatrist bulabilirsin ve bu durumun ilacı belli Smile o nedenle zaman kaybetme ve en yakın psikiyatrist e randevu al ... gerekirse bana pm at bu hekimlere çalışıyorum ve birkaç isim verebilirim Smile) geçmiş olsuunn  

toobishhh

14 Nis 2013 00:46

Mesaj Gönder

atak üstüne atak...rahat olunabilecek bir hayat tarzı seçmek lazım  

herosdem

14 Nis 2013 01:57

Mesaj Gönder

arkadan atak-çı bir kabileden geliyorum ve geçmiş olsun Confused  

Uchiha Sasuke

14 Nis 2013 02:17

Mesaj Gönder

hani koşup kaçmak ister ya insan  

DarkSideStory

14 Nis 2013 02:46

Mesaj Gönder

ankarada bir psikolog var o cozuyor eskisinden daha iyi oluyor eft yaparak cozuyor ama duzenli gitmezsen tekrar nuksedior!!!ama cok seye cozum buluo!!!  
fotoğrafı yok

deyaaaaaaaaaa

14 Nis 2013 08:45

Mesaj Gönder