orduevlerinde kıyafet düzenlemesi ..(yersen)

Anasayfa  \  Forumlar  \  Off Topic  \  orduevlerinde kıyafet düzenlemesi ..(yersen)

ordu evleri, askeri gazinolar ve sosyal tesisler yönetmeliği'nde değişikliğe gidildi.

milli savunma bakanlığı'nın konuya ilişkin yönetmeliği resmi gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı.
buna göre, yönetmelikte yer alan ve düğün yapacakların riayet edeceği hususların belirlendiği özel anlaşma şartlarına ilişkin ekinden “yaşının ilerlemesi nedeniyle dini inançlarına uygun olarak sade bir şekilde sakal bırakmış kişiler ile yaşlı annelerden yüzü açık olacak şekilde eşarplı olanların dışında; sakallı, cüppeli, sarıklı, takkeli, türbanlı vb. çağdaş olmayan kıyafetlerle gelenler, günlük sakal traşı olmamış ütüsüz ve kirli elbiselerle gelenler, yabancı uyruklu kişiler ordu evine giremezler” ibaresi kaldırıldı.
yönetmelik bugünden itibaren yürürlüğe girdi.

ben hiç masumane bulmadım..fesat mıyım? olabilir..  

sonradangurme

17 May 2012 14:01

Mesaj Gönder

leş ve leş bi karar.
cübbeliler ninjalar doluşur.  

Sandro

17 May 2012 14:03

Mesaj Gönder

girmediğimiz yer kalmadı gösterileri falan bekliyorum ben  

sonradangurme

Mesaj Gönder

tamam ya kesin askere gitmicem galiba  

Hallertau

Mesaj Gönder

abi ben asker çocuğuyum,kendimi bildim bileli orduevlerine gitmem etmem uyuz olurum hatta,bu adamlarsa oralara gitmeye çok meraklılardır..pok var ya orda gidin ya sakkalla da gidin şavlar giyip gidin her türlü gidin bir de kola 1 tl hala gidin tıka bassa yiyin  
fotoğrafı yok

biosfer

Mesaj Gönder

biosfer demiş ki:
abi ben asker çocuğuyum,kendimi bildim bileli orduevlerine gitmem etmem uyuz olurum hatta,bu adamlarsa oralara gitmeye çok meraklılardır..pok var ya orda gidin ya sakkalla da gidin şavlar giyip gidin her türlü gidin bir de kola 1 tl hala gidin tıka bassa yiyin

bence olay başka bir çocuklukla ilgili..kaç zamandır süregelen bir çocukluk  

sonradangurme

17 May 2012 14:05

Mesaj Gönder

sonradangurme demiş ki:

bence olay başka bir çocuklukla ilgili..kaç zamandır süregelen bir çocukluk

bir gün birileri anlyacak ama artık iş işten çok geçti  
fotoğrafı yok

biosfer

17 May 2012 14:09

Mesaj Gönder

cüppeli, sarıklı, takkeli ...
ordu evlerinde kıyafet devrimi : /  

gece gibi

17 May 2012 14:10

Mesaj Gönder

başkana laf yok  

knoxville

17 May 2012 14:10

Mesaj Gönder

sarıklı marıklı gircekler he askeriyeye
geçiniz  

Southpaw

17 May 2012 14:14

Mesaj Gönder

bu ülkede kılık kıyafet kabunu diye bi kanun yok muydu.. yoksa o kanunda sayın başbakan nasıl isterse öyle uygulanacak olanlardan biri mi  

Coctail80

17 May 2012 14:17

Mesaj Gönder

huysuz virjin o kılıkla gelse içeri alacaklar ya  

Sandro

17 May 2012 14:21

Mesaj Gönder

yavaş yavaş alt zemin hazırlanıyo yakında anayasayı değiştirip resmi dairelere başınız açık giremezsiniz diye yasa çıkardıklarında napıcaz onu düşünüyorum  

melaina

17 May 2012 14:21

Mesaj Gönder

on senedir sakalli bir sekilde hem fenerbahce hemde maltepe orduevi ve gazinolarina sorunsuzca girdim... sakala takilmiyorlardi cok sakalli kisi de gordum oralarda...  

Can SAHAN

17 May 2012 14:52

Mesaj Gönder

ben anlamadım mı okudugumu yoksa aynen bu mudur hertürlü cübbee falan girecek öyle mi ... ee oldu .. nolcak kii mecliste mantar kafalar olduktan sonra yanii.. daha da boku cıkmaz olayın  

kezban

17 May 2012 15:16

Mesaj Gönder

Sayfa:  1 2 3 4 5 6 7 8   Sonraki