ntv yayınları kapatıldı yada kapandı

Anasayfa  \  Forumlar  \  Off Topic  \  ntv yayınları kapatıldı yada kapandı

kısa sürede çok satanlar listesine giren veya medyada tartışılan bu kitapları bir süre göremeyeceksiniz raflarda.

‘erkek acı çeker kadının ruhu duymaz, solucanlara piyano çalan adam, cahillikler kitabı, sevişen beyin’ veya ‘istanbul ansiklopedisi.’ bunlar ntv yayınları tarafından piyasaya kazandırılan ve haklı olarak büyük ilgi gören kitaplarından bazıları. söz gelişi, istanbul ansiklopedisi, reşat ekrem koçu’nun yarım kalan rüyasının yeniden sürdürülmesi anlamını taşıyordu bir bakıma. klasik kitapların çizgi roman halinde yayımlanması da yine ntv yayınları’nın yayın dünyasına açtığı yeni bir pencereydi.

kısa sürede çok satanlar listesine giren veya medyada tartışılan bu kitapları bir süre göremeyeceksiniz raflarda. çünkü, ntv yayınları ani bir kararla kapatıldı. gösterilen ama neredeyse hiç inandırıcı olmayan gerekçe ise zarardı.

ntv bilim de yok

işin bir başka ilginç tarafı, kapatma kararından ntv bilim dergisi’nin de payına düşeni alması. tübitak bilim ve teknik dergisi ile birlikte popüler bilim alanında büyük bir boşluğu dolduran ve her sayısı alınıp arşivlenen 15 bin tirajlı ntv bilim de artık okuyucusuyla buluşamayacak. çünkü ntv bilim de kapatıldı.

ntv yayınları'nın kapanmasıyla ilgili açıklama genel müdür cem aydın'dan geldi.
kısa bir süre önce bilim dergisinin yayınına son veren ntv'de, yayınevinin kapandığına dair haberler cem aydın tarafından yalanlandı. aydın, çalışanlarına şu açıklamayı gönderdi:

sevgili arkadaşlar,

ntv yayınları kapanmadı. bilim ve tarih serisi, çizgi romanlar, güncel ve özel yayınlarla hayatına devam edecek. çalışma modelini değiştirerek, iş hacmini küçülterek yayınevini yeniden yapılandırmaya çalışıyoruz.

ntv bilim’i ise ne yazık ki kurtaramadık. reklam gelirlerinde hedeflerimize ulaşamadık. dergiye olan ilgi ve ihtiyaç nedeniyle zarara bugüne kadar dayandık. ancak televizyon reklam sürelerinin daralmasıyla yaşadığımız gelir kaybı, doğal olarak dayanma gücümüzü de etkiledi. sıkılsak da üzülsek de bu dönemi en az hasarla atlatabilmek için tasarruf yapmamız, zarar eden işlere ara vermemiz gerekiyor. yayıncılıkta kalite arayışını sürdürmenin başka bir yolu yok.

sizi bilgilendirmek, “sorumluluğumuzun farkındayız kimse merak etmesin” demek istedim.

yorumum: tamamen gereksız acıklamalar guzelım kıtaplar artık cıkmaz
bakalım daha neler gorecegız  

En son Barkan tarafından 10 May 2011 22:39 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi

Barkan

10 May 2011 22:10

Mesaj Gönder

cemaatin parmağıdır bu da.  

ABest

10 May 2011 22:11

Mesaj Gönder

ntv tarih devam, cahillikler serisi de devam. guzel, kaybim yok.

o cem aydin in da zaten ... neyse Confused  

Furai

10 May 2011 22:11

Mesaj Gönder

geçmiş olsun  

AMO

10 May 2011 22:13

Mesaj Gönder

iflas işte kapatıldı biraz değişik bir keilme  

SAMPLER

10 May 2011 22:19

Mesaj Gönder

şimdi anlamadığım ntv bilim mi kapandı yoksa bütün ntv yayınları mı ?  

cakma ninca

Mesaj Gönder

acik siyah demiş ki:
haber kendi içinde kendini yalanlamış Smile

gercegı anlayamamıssın anlayn dıye acıklamayı ekledım

miss dee demiş ki:
kapanmış mı kapanmamış mı Confused

kuculuyormus ne demek bu denetıme gırmek demek sen dur cok satma demek
bı sure yenı bırseyler cıkaramazlar  

Barkan

Mesaj Gönder

cakma ninca demiş ki:
şimdi anlamadığım ntv bilim mi kapandı yoksa bütün ntv yayınları mı ?

acıklamaları ıyı okuyun lutfen
dergıler kapandı bu ne demek dergı okumayın arastırmayın demek
dıger yayınlarda da bır sure yenı bır sey cıkmayacak bu ne demek sıze farklı yayınlar cıkarcagız demek
denetıme gırdıler yanı

en son ızmırdekı nısan sonundakı kıtap fuarında ntv yayınları standında alınacak kıtap kalmadı ılgıden  

Barkan

10 May 2011 22:22

Mesaj Gönder

ntv kendi yayınlarını kapattı.  

balkan

10 May 2011 22:29

Mesaj Gönder

acik siyah demiş ki:

anlaşılmayacak birşey yok ki barkan

şirketin reklam gelirleri azalınca zarar eden dergiyi kapatmışlar
bu kadar yani : )

hayatta hersey reklam degıldır ve bı anda bazı seyler olmaz
nıye bazı seyler secımlere yaklastıkca ortaya cıkıyor dusunun bır bakalım
daha neler var sırda acaba  

Barkan

10 May 2011 22:29

Mesaj Gönder

barkan demiş ki:

acıklamaları ıyı okuyun lutfen
dergıler kapandı bu ne demek dergı okumayın arastırmayın demek
dıger yayınlarda da bır sure yenı bır sey cıkmayacak bu ne demek sıze farklı yayınlar cıkarcagız demek
denetıme gırdıler yanı

en son ızmırdekı nısan sonundakı kıtap fuarında ntv yayınları standında alınacak kıtap kalmadı ılgıden

sevgili barkan herhangi bir şekilde açtığın başlıkla ilgili bir eleştiri de bulunmadım farkındaysan sadece açtığın konu başlığı ile açıklama da yazdığı bu ""ntv yayınları kapanmadı. bilim ve tarih serisi, çizgi romanlar, güncel ve özel yayınlarla hayatına devam edecek. çalışma modelini değiştirerek, iş hacmini küçülterek yayınevini yeniden yapılandırmaya çalışıyoruz.

ntv bilim’i ise ne yazık ki kurtaramadık. reklam gelirlerinde hedeflerimize ulaşamadık. dergiye olan ilgi ve ihtiyaç nedeniyle zarara bugüne kadar dayandık. ancak televizyon reklam sürelerinin daralmasıyla yaşadığımız gelir kaybı, doğal olarak dayanma gücümüzü de etkiledi. sıkılsak da üzülsek de bu dönemi en az hasarla atlatabilmek için tasarruf yapmamız, zarar eden işlere ara vermemiz gerekiyor. yayıncılıkta kalite arayışını sürdürmenin başka bir yolu yok. ""

.
açıklamanın tezatlık oluşturduğunu söylüyorum. başlık kapatıldı yazıyor sen de diyorsun ki denetime girdiler kapatıldı mı denetime mi girdi ? ikisi acı olsa da farklı şeyler  

cakma ninca

10 May 2011 22:32

Mesaj Gönder

ha hükümet di mi : )

hay allam ya.  

SAMPLER

10 May 2011 22:34

Mesaj Gönder

diğer bir konu da bunu denetim altına alındı diye direk peşin hükümlü olmamak lazım. çünkü sonuçta ntv yayınları da diğer ntv alanları gibi doğuş holdinge bağlı bir kuruluş. doğuş holding de kar amacı güden bir ticari kurum. eğer hedefledikleri kar marjına ulaşamamışlarsa; daralma ya da piyasadan çekilmeleri normaldir. ha sıkı bir ntv yayınları koleksiyoncusuyum inanılmaz üzüldüğüm bir konu ama direk denetim ya da baskı gibi konularda peşin hükümlü olmamak lazım diyorum  

En son cakma ninca tarafından 10 May 2011 22:38 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

cakma ninca

10 May 2011 22:35

Mesaj Gönder

tamam herkes farklı algılamıs olabılır
sonuc bellı haberımız olsun ıstedım
tesekkur ederım  

Barkan

10 May 2011 22:35

Mesaj Gönder

denetim nerden çıktı barkan

bi açıklık getirsene şuna.

neymiş denetim ?