ramazan kuralları

Anasayfa  \  Forumlar  \  Off Topic  \  ramazan kuralları

ramazan rullaz  

meLezPasha

23 Ağu 2009 17:07

Mesaj Gönder

bence abartılmadığı sürece ayıp değil, saygılar Neutral  

Cell_N

23 Ağu 2009 22:30

Mesaj Gönder

cell_n demiş ki:
bence abartılmadığı sürece ayıp değil, saygılar Neutral

mümin şirin

freeze bee

23 Ağu 2009 22:54

Mesaj Gönder

freeze bee demiş ki:

mümin şirin
(picture)

: )  

Cell_N

23 Ağu 2009 22:57

Mesaj Gönder

hayaalim 4 kelime o da şöylee
istanbul için iftar vaaktii (a)  

meLezPasha

21 Ağu 2010 04:35

Mesaj Gönder

alotlikelove demiş ki:
kimse orucu kimse için tutmuyor evet

karşıda yenilip içilince kimse ölmüyor evet

önemli olan saygıdır.sadece kendi dinine değil diğer dinlerden olan kişilerin yaptıklarına da saygı...

evet bu  

Kahin

21 Ağu 2010 10:00

Mesaj Gönder

bişeyler iyice garipleşti ztn okuldayken fln cekinerek yerdik tutmadıgımız zaman.şimdi milletin umrunda degil bodrumda ztn ramazan ugramıyor gibi her masada rakı kimsenin taktıgı yok Confused  

BlackLola

21 Ağu 2010 10:07

Mesaj Gönder

işte bu mantik bizi bitiyor, oruç tutan var diye yemenden sigarandan mi vazgeçeceksin. inadina yapilmadikça topic sahibinin dediğini saçma buluyorum. sen oruç tutuyorsan kendi iradeni test ediyorsundur bir anlamda. e kimse yemek yemezse, sigara içki içmezse, nasil bir iradeyi test edeceksin. o zaman ramazanda bütün restoranlar kapansin iftara kadar ya da sigara içki satilmasina gelir bunun sonu. saygi dediğin oruç tuttuğunu bildiğin kişinin önünde özendirerek yememeye içmemeye çalişmak bağlaminda olur. arabanda sigara içiosan yandaki şöför oruç tutuyor diye içmeyecek misin? ne saçma bir şeydir bu.  

petrushkamatrushka

21 Ağu 2010 13:56

Mesaj Gönder

petrushkamatrushka demiş ki:
işte bu mantik bizi bitiyor, oruç tutan var diye yemenden sigarandan mi vazgeçeceksin. inadina yapilmadikça topic sahibinin dediğini saçma buluyorum. sen oruç tutuyorsan kendi iradeni test ediyorsundur bir anlamda. e kimse yemek yemezse, sigara içki içmezse, nasil bir iradeyi test edeceksin. o zaman ramazanda bütün restoranlar kapansin iftara kadar ya da sigara içki satilmasina gelir bunun sonu. saygi dediğin oruç tuttuğunu bildiğin kişinin önünde özendirerek yememeye içmemeye çalişmak bağlaminda olur. arabanda sigara içiosan yandaki şöför oruç tutuyor diye içmeyecek misin? ne saçma bir şeydir bu.

ben de inadına yapılan eylemlerden bahsediyorum ve eklemek gerekirse geçen gün iftara yakın bir saatte toplu taşıma aracında adam açtı gazozu lıkır lıkır içti, ben olsam içmezdim ki pek dindar değilimdir, eksilerdeyim din konusunda hatta...ama görüntü kötü bir görüntüydü...indiğinde ya da binerken içebilirdi...işin tinsel kısmı değil de insanlıkla olan kısmına dikkat çekmek istedim... yoksa oruç tutan var ditye kimsenin götürmesine lâf demek benim haddim değil, ilgilendiğim bir konu da değil...  

Uchiha Sasuke

21 Ağu 2010 14:51

Mesaj Gönder

türk insanında saygı kavramı ne yazık ki artık yok gibi bişey . yabancılar kendi insanımız daha dah çok dikkat diyorlar. bu konulara ne diyelim  

Obi-wan

21 Ağu 2010 14:58

Mesaj Gönder

lemming olmaya gerek yok. herkesin tuttugu kendine.  

Atacan Muaddip

21 Ağu 2010 21:19

Mesaj Gönder

son yıllarda ülke içinde ki kutuplaşmaların sonuçları hep...öyle bi hal almaya basladı ki olay...ürkütücü...
şuanda da "bana mı tutuyo orucu" söylemlerin bi cogu temelde bu ayrışmadan dolayı böyle tepki veriyo...yoksa normalde kimse böyle anlayışsız davranmazdı bu ülkede...

işin kötü yanı bu birilerinin işine geliyo....

FlyinG...[Eldar]

22 Ağu 2010 02:13

Mesaj Gönder

oruçla moruçla işim olmaz her türlü sigaramı içerim yemeğimi yerim, hele birisi en ufak ters bişi sölesin, gününün zehir olacağını bilsin...  

Cndskrc

22 Ağu 2010 04:39

Mesaj Gönder

Sayfa:   Önceki  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36   Sonraki