en son hangi kitabı okudunuz?

Anasayfa  \  Forumlar  \  Okuma  \  en son hangi kitabı okudunuz?

bugünleri anlatır gibi yazılmış bir kitap...

tarık zafer tunaya hocamızdan ''batılılaşma hareketleri''  

nekropsius

30 Tem 2015 16:27

Mesaj Gönder

john le carre - tinker tailor soldier spy  

Master of Disaster

09 Ağu 2015 22:54

Mesaj Gönder

palyaço - heinrich böll  

lililililili

11 Ağu 2015 17:23

Mesaj Gönder

bubububu demiş ki:
sabahattin ali - kurk mantolu madonna.

bir sekilde cok okunarak 'moda' olmasi sebebiyle mevcut popularitesini kazanmis ama bana kalirsa okunmasa da olur bi kitap.
cokca eski kelime barindirmasi anlaminda benim icin sorun olmasa da okuyacak bir coklar icin akici olmaktan uzak olacaktir
mesela ben kitap karakterlerini gozumde canlandirabilirim yapilan betimlemelerle
bu kitapta madonna dahil hicbir karakteri gorsel olarak oturtamadim kafamda
keza sonu vurucu degildi vs
nasil bu kadar cok satar ve cok bilinir olmus anlayamadim
benim goremedigim bir sey varsa
lutfen dusuncelerinizi paylasin

garip bir şekilde çok moda oldu. ama moda olması değerini eksiltmez ya da popüler olduğu için kitaba karşı tavır geliştirmemeliyiz =)

türk edebiyatının ilk psikolojik romanı denebilir. iyi bir romandır. görece olarak bu kadar tutulmasının çok basit nedenleri var bence. mesela kısa olması. bir günde bitirirsin. günümüzde bir şeyin çok popüler olmasının ölçütlerinden biri çabuk tüketilebilir olması.

aşk romanı olması sonra... büyülü ya da naif bir atmosferde geçen imkansız bir aşkı anlatması.... daha ne olsun.  

zift

13 Ağu 2015 14:01

Mesaj Gönder

bubububu demiş ki:

moda olmasi degerini eksiltir demedim ya da populer oldugu icin kitaba tavir gelistirmedim yahu, bu anlasilmamali yazdiklarimdan. : )

bana kalirsa hic de buyulu degil hala : ) cidden hic etkilenmedim yani, ki severim ask romanlarini.
hatta bugun bitirdim bir ask romanini ve beni cok daha fazla sarsti ve daha imkansiz bir ask vardi o hikayede.

yani lafin kisasi demeye calistigim, bu denli populer olacak kadar vurucu, okunakli ve surukleyici bulmadim ben kitabi.
yazildigi zaman acisindan dusunuldugunde, belki olabilir.

isin ozu zevk, renk tabi.

o da doğru. ama sabahattin ali'ye de yazıktır. en parasız döneminde sipariş üzerine yazdı bunu. üzerine de nazım hikmet'ten bi ton fırça.  

zift

13 Ağu 2015 21:28

Mesaj Gönder

bram stoker - dracula
benim olaganustu akilli arkadasim - elena bilmemkim (zaten gercek ismiyle yazmiyormus) Confused  

music

17 Ağu 2015 00:00

Mesaj Gönder

andy weir - marsli.  

music

23 Ağu 2015 14:46

Mesaj Gönder

khaled hosseini - ve daglar yankilandi.  

music

26 Ağu 2015 15:46

Mesaj Gönder

stefan zweig'ın piyasadaki hemen hemen tüm kitaplarını bitirdim sayılır .
sırasıyla.  

L Fille Sur Le Pont

30 Ağu 2015 16:50

Mesaj Gönder

Sayfa:   Önceki  1 2 3 4 5 6 7 8 9   Sonraki