en son hangi kitabı okudunuz?

Anasayfa  \  Forumlar  \  Okuma  \  en son hangi kitabı okudunuz?

markus zusak - hiç kimse sıradan değildir

markus zusak son dönemin popüler yazarlarından. bence bu kadar okunmasının nedeni; sürükleyici anlatımı, basit dili ve ilginç hikaye kurgusu diye düşünüyorum. ülkemizde yayınlanmış dört kitabından ikisini okudum ve ikisinin de birebir aynı tarz ve üslupta yazılmış kitaplar olduğunu söyleyebilirim. bu kitabı gerçekten çok sürükleyiciydi, başta esas karakter olmak üzere karakterlerin hepsi çok canlıydı, konusu çok farklıydı ve verdiği mesaj çok güzeldi. arka kapakta da yazdığı gibi sıradanlığın mihenk taşı olan ed kennedy ve onun ufak dünyasını anlatıyor. kitabın finali beni pek etkilemedi çünkü daha farklı bir senaryo bekliyordum. yine de yazar olabilecek en iyi şekilde olayları bağlayıp, en iyi şekilde sonlandırmış kitabı. kitaba puanım;

10/10  

alla

30 Oca 2015 14:14

Mesaj Gönder

hasan cemal / delila - bir genç kadın gerillanın dağ günlükleri

90'larda lise eğitimindenn sonra dağa çıkmış kod adı delila olan kadın gerillayı anlatıyor. hasan cemal kitabin basinda. daha dogrusu delilanin akrabalari, arkadaslari anlatiyor o yaziyor. kitabin sonuna dogru ise delilanin gunlugu paylasiliyor.

90'lari, cocuklugumu dusunuyorum okurken. jitemi, faili mechulleri. cok cok disinda oldugum, fransiz kaldigim bir dunya ve haberlerde duydugumu hatirladigim sozcukler. jitem, hizbullah, apo, pkk..
olmus ve halen devam edenleri aklim almiyor. beynim duruyor bir yerden sonra. simdilerde okudugum cogu kitaplar ayni zulümden bahsediyor. onun yanında bir de bunları inkar eden bir halk ve devlet, sindirmeye çalışan bir devlet var.  

kroleydi

30 Oca 2015 14:27

Mesaj Gönder

emre kongar / babam,oğlum,torunum  

Irriducibili

30 Oca 2015 14:37

Mesaj Gönder

saatleri ayarlama enstitüsü / ahmet hamdi tanpınar  

Luckshot

30 Oca 2015 14:53

Mesaj Gönder

atarli romantik / velveleyeverdim  

SteRiL DeNyo

30 Oca 2015 15:00

Mesaj Gönder

şu an resimlemekte olduğum çocuk kitabını.  

mangaka

30 Oca 2015 15:44

Mesaj Gönder

james dashner - alev deneyleri  

Brave

30 Oca 2015 15:48

Mesaj Gönder

terry barett - sanati eleştirmek günceli anlamak  

RayJay

30 Oca 2015 16:12

Mesaj Gönder

dan brown - cehennem

(ilk çıktığında aldım ama araya başka kitaplar girdi.birazda ilk etapta ısınamadım.)

soner yalçın - bu dinciler öteki müslümanlara benzemiyor

zülfü livaneli - kardeşimin hikayesi

evet aynı anda 3 kitap okuyorum Kahkaha valla  

KENIROM

30 Oca 2015 16:34

Mesaj Gönder

soner yalçın - kayıp sicil  
fotoğrafı yok

retired

30 Oca 2015 16:51

Mesaj Gönder

nihal atsız-bozkurtların ölümü ve dirilişi