kitap tavsiyesi

Anasayfa  \  Forumlar  \  Okuma  \  kitap tavsiyesi

"neden tavsiye ediyoruz? okursak hayatımızda ya da okuma yolculuğumuzda neler değişir? size ne hissettirdi?" gibi sorulara da cevap verirseniz güzel bir başlık olur diye düşünüyorum.

benden tavsiye: müzeyyen ile nezahat-ilhami algör / çoğumuzun duymadığı, görmediği iki kitabı; "fakat müzeyyen bu derin bir tutku" ve "albayım beni nezahat ile evlendir"i tek kitapta birleştirmiş iletişim. olsun. yazarının deyimiyle " ikisi de iyi kızlar". eski sokak görüntüleri, özlediğimiz esnaflar ve komşular eşliğinde bu iki kadının hikayelerini okuyabilirz. bir nevi geçmişe özlem.  

starling

06 Mar 2013 15:15

Mesaj Gönder

dün düşünmüştüm neden kitap tavsiye topiği yok diye.
harika olmuş. takip edeceğim.  

MaRaz Tribu

06 Mar 2013 15:18

Mesaj Gönder

elif safak aşk desem cok mu banal olur sızın gıbı kıtap kurtlarının arasında bılmıyorum ben askerde okumustum baya guzeldı  

justrelax

06 Mar 2013 15:31

Mesaj Gönder

yamukprensess demiş ki:
aşk t şemse aşık olmuştum ütopik yaşıyorum sanırımSmile)
ben mevlananın karısına ayar olmustum Kahkaha  

justrelax

06 Mar 2013 15:37

Mesaj Gönder

''şahane hatalar''
çok eğlenceli kısa kısa hikayeler.. tam otobüs metro işi.. sıkılmadan sürekli okuma şartı olmadan canınız sıkıldıkça okunabilecek güzel kitap..  
fotoğrafı yok

seljuki

06 Mar 2013 15:39

Mesaj Gönder

robert merle - kıyamet
basımı yok artık
ancak 2. el ya da nadirkitap com.da bulabilirsiniz

bir ortaçağ şatosu. malevil.
patlayan bir atom bombası. bir anda yok olan dünya ve canlılar...

yazar atom bombasının patladığı anı hissettirmiş adeta. ve sonrasında da sanki tüm yoksunlukları kitabın kahramanları ile beraber siz de çekiyorsunuz.

kesinlikle!! tavsiye ediyorum.  

MaRaz Tribu

06 Mar 2013 15:51

Mesaj Gönder

gecenin sonuna yolculuk - louis ferdinand celine  

kontrast

06 Mar 2013 15:59

Mesaj Gönder

yer altı edebiyatına ilgi duyuyorsanız, her şeyin harika ilerlediğini, tüm okuduklarınız gözünüzde kareler halinde canlandığını görüp, sonunda aslında hikayenin sonunda olmadığınızı anlayıp baştan okumak isteyeceğiniz bir kitap.

chuck palahniuk-gösteri peygamberi  

agmatin

06 Mar 2013 16:07

Mesaj Gönder

yıllar sonra yeniden sabahattin ali 'kürk mantolu madonna'yu okuyorum.. iyi ki de okuyorum.. kitabın 70. yılı.. özel ciltli çok güzel bir baskısı var.. asıl ilginç olan da 70 yıl içinde insan ilişkilerinde temelde hiç bir şeyin değişmemiş gelişmemiş olması..  

KarpatlarinMadonnasi

06 Mar 2013 16:21

Mesaj Gönder

tarih sevenler için; beyazıd akman
*dünyanın ilk günü
*son sefarad

tavsiye edilir..  

tuborg

06 Mar 2013 16:23

Mesaj Gönder

ted kaczynski'nin manifestosunu okumaya çalışıyorum ama şu aralarki kafa yapım kitap okumaya elvermiyor ne yazıkki :/  

kel rapunzel

06 Mar 2013 16:26

Mesaj Gönder

iyi oldu bu topic, okuması da. aklım yerine gelince bir ara, yazayım ben de.  

noisen

06 Mar 2013 16:31

Mesaj Gönder

gösteri peygamberi ---chuck palahniuk

ihtiyaçlarımız bu ihtiyaçları karşılamayı planlayan ,düşünen kişiler ve insanlar tarafından nasıl yoktan yaratılışını anlatıyor.

kitapta günlük hayatta karşımıza çıkabilecek sorunları pratik yöntemlerle çözüme kavuşturan bir çok konu var

özetle yer altı edebiyatının en sevilen kitaplarından biri olmuştur diye tahmin ediyorum.

ayrıca biyografi konusunda iskender pala nın od ,efsane ve katre i matem kitapları da elinize yapışan cinsten.

iyi okumalar herkese  

HassNicktiRomeo

06 Mar 2013 16:33

Mesaj Gönder

gösteri peygamberleri daha 2 sayfada 2 kişi tarafından tavsiye edilmiş bile. sanırım okumalı.  

MaRaz Tribu

06 Mar 2013 16:40

Mesaj Gönder

asıl favorim stephenie meyer in twilight serisinden daha güzel olduğunu düşündüğüm türkçeye ''göçebe'' olarak çevrilen kitabı. bu yıl filmi vizyona girecek olan kitabı mutlaka okumanızı tavsiye ederim  

HassNicktiRomeo

06 Mar 2013 16:46

Mesaj Gönder

Sayfa:  1 2 3 4 5 6 7   Sonraki