william shakespeare

Anasayfa  \  Forumlar  \  Okuma  \  william shakespeare

bugun bır arkadasım bana ıkı sozunu soyledı mevlana 1 william shakespeare 2 dedım.

ne kadar da fakirdir sabrı olmayanlar.

seni tanıyamıyorum artık derken ne kadar da haklıydın. çünkü, bende seni sevdikten sonra kendime hiç rastlamadım.

sevecek olan, ilk bakışta sever.

kendi başına iyi veya kötü birşey yoktur, bunu düşüncelerimiz yapar.  

justrelax

16 Kas 2012 23:53

Mesaj Gönder

inanıyorum söylediğini candan söylediğine, ama bugünkü karar yarın bozulur çok kez. hafızanın kulu olmaz kararımız, çabuk doğduğu için büyümeden ölür, nasıl ki ham meyve dalında durur da, oldu mu kendiliğinden düşüverir yere. kendi kendimize verdiğimiz sözü tutmak, en çabuk unuttuğumuz şeydir ne yapsak...madem ki bu dünya bile yok olacak bir gün sevginin bitmesine insan neden üzülsün? aşk mi kaderi kovalar, kader mi aşk'ı? daha kimseler çözmedi bu bilmeceyi...  

doriangray

17 Kas 2012 00:09

Mesaj Gönder

vaz geçtim bu dünyadan tek ölüm paklar beni, değmez bu yangın yeri avuc açmaya değmez, değilmi ki çiğnenmiş inancın en seçkini, değilmi ki yoksullar mutluluktan habersiz, değilmi ki ayaklar altında insan onuru, o kızoğlan kız erdem dağlara kaldırılmış, ezilmiş hor görülmüş el emegi göz nuru, ödlekler geçmiş başa derken mertlik bozulmuş, değilmi ki korkudan dili bağlı sanatın, değilmi ki çılgınlık sahip çıkmış düzene, doğruya doğru derken eğriye çıkmış adın, değilmi ki kötülükler kadı olmuş yemene, vaz geçtim bu dünyadan, dünyamdan geçtim ama, seni yalnız koymak varya o koyuyor adama..  

justrelax

17 Kas 2012 00:23

Mesaj Gönder

nazdarovya demiş ki:
bir koşu en popüler sonelerden copy paste yapıp geliyorum çocuklar.
kos kos kacırma.aklımdan yazacaktım sankı allahım yarabbım ya Kahkaha  

justrelax

17 Kas 2012 00:35

Mesaj Gönder

yok yok bende haktan falan dınlıyorumda bı anlık hosuma gıttı sozler ondan yazdım yoksa ozumden bısey kaybetmedım yanlız degılsın.  

justrelax

17 Kas 2012 00:38

Mesaj Gönder

kendi dilinde, donemin ingilizcesiyle okundugunda kutuk bile bir hos olur, tuyleri urperir.
ki hikayedeki kutuk ben oluyorum.  

myempireofdirt

17 Kas 2012 00:41

Mesaj Gönder

shakespeare denince, bir iki ay önce izlediğim film geliyor aklıma.....anonymous...
http://www.imdb.com/title/tt1521197/  

herosdem

17 Kas 2012 01:02

Mesaj Gönder

vay arkadas! seviye feci yukselmis yine..Smile
bi uyarlamada,bi ceviride bi sozde "heyhat" kelimesi geciyosa tamamdir o shakespeare'dir.
bu kadar da yozum iste..  

Fuzuli

17 Kas 2012 03:10

Mesaj Gönder

bahsedilen filme (anonymous) mark rylance'ın ağzından bir parça iii. richard dinlemek için bile bakmakta yarar var.  
fotoğrafı yok

bir

17 Kas 2012 15:43

Mesaj Gönder

görüntü olarak tanınan shakespeare'in gerçekte, gerçek shakespeare'in hizmetlisi olduğu düşünülüyormuş.
yazmak yasak olduğundan böyle bir önlem almış kendisi, diye tahmin ediliyor.  

sanwhere

17 Kas 2012 16:52

Mesaj Gönder

bir demiş ki:
bahsedilen filme (anonymous) mark rylance'ın ağzından bir parça iii. richard dinlemek için bile bakmakta yarar var.

Wink  

herosdem

17 Kas 2012 20:38

Mesaj Gönder

http://en.wikipedia.org/wiki/edward_de_vere,_17th_earl_of_oxford

http://en.wikipedia.org/wiki/oxfordian_theory_of_shakespeare_authorship  

herosdem

17 Kas 2012 20:39

Mesaj Gönder

146 minastirith'e binecektin boromir sen:)  

herosdem

19 Kas 2012 23:58

Mesaj Gönder

yanlış oldu bu biraz...  

herosdem

20 Kas 2012 00:01

Mesaj Gönder

dostum siz şemsiye yapın, hep şemsiye yapın,
sadece şemsiye yapın  

madam nitrik

20 Kas 2012 12:23

Mesaj Gönder