:::::::::necip fazıl kısakürek:::::::::

Anasayfa  \  Forumlar  \  Okuma  \  :::::::::necip fazıl kısakürek:::::::::

melomelo demiş ki:

ne kadar yanlıs bır cevap olmus bu boyle... uzatmıycam, eger burada bır baslık acıyorsan ınsanların da bunun hakkında yorum yapabılecegını ve bu yorumları kaldırıp kaldıramayacagını hesaba katarak acsaydın keske ki benım yaptıgım bır yorum bıle degıldı, her neyse; ınsanlara kısısel bazda saldırı ımaları yapmak hıc hos degıl..

kişisel bazda saldırı imaları..? pardon ..bir söz söyledin bende senden kaynak istedim..
sonra bunlar iddia dedin..bir sözün iddia olması o sözü masumlaştırıyor mu?
sana senin hakkında iddiada bulunsam derken de senin empati yapmanı istedim..  
fotoğrafı yok

MeTaSTaTiC

05 Oca 2011 22:35

Mesaj Gönder

büyük üstat ...  

ERENEREN

05 Oca 2011 22:55

Mesaj Gönder

melomelo demiş ki:

bak; bu konuyu bu kadar gereksız bıcımde uzatmanı ve bu gereksız dıalogları anlamıyorum.. actın bır baslık, ben de dedım kı bu adam ıcın "boyle dıyorlar", bak tekrar edıyorum; "bu adam ıcın boyle dıyorlar" ben demıyorum, dogrulugunu onaylamıyorum, dogrulugu veya yanlıslıgı ıle ılgılı de hıc bır ımada bulunmuyorum.. sonra bana kaynak goster dedın... dedım kı "boyle dıyolar dıyorum nasıl kaynak gostereyım".. madem cok sevıyosun, acıkla bana, bu soylentıyı ben mı uydurdum yanı? hanı ılk defa duydugun bısey olsa yuklen bu kadar... iste o zaman kuyuya tas atmıs olurum.. bu ulkede necıp fazılı bılıp de hakkındakı bu soylentıyı bılmeyen ınsan yoktur herhalde degıl mı?? o zaman baslıgın da faydalı bır hal kazanmıs olsun.. hepımız ogrenelım.. ne bır ıddıada bulundum, ne de usteledım.. dersın kı; arkadasım var bı soylendtı ama al sana ıspat al sana kaynak bu tamamen uydurmacadır.. ben de ogrenmıs olayım, herkes ogrensın... ama sen kendı kendıne, oyle ıcsellestırdın kı durumu, ben sana ıddıada bulunsam da bılmem neye getırdın. ne gerek var yanı bu kadar asabılesmeye..

buda moda oldu her halde..iddiayı atan topu karşı tarafa atacak ve ispatla diyecek..
kitaplarında bu tür bir söz geçmiyor.. kaldı ki azıcık fikir yürütsen bunun olmayacağını anlarsın..necip fazılın hanımının başı açık..sence başı açık birinin kocası bu sözü söyler mi ?
bu söz nerden çıktı bilmiyorum ama birileri necip fazıl yaftalamaya çalışmış..
ama bu bir iddiadır diyorsun..bende senden empati yapmanı istedim sadece..
kızdığım falanda yok..gönül isterdi ki necip fazıl hakkında kendi düşüncelerini yazsaydın.
neyse uzatmıcam daha fazla ..bu kadar işte.  
fotoğrafı yok

MeTaSTaTiC

05 Oca 2011 22:59

Mesaj Gönder

bu sözü söylerken bana kendinden çok emin birisi gibi geldin..
ve sadece kaynak istedim..sonra da eşinin başının açık olduğunu bilip bilmediğini sordum..
şuanda sende takdir edersin ki, iddia ile gerçek arasında ciddi fark vardır.
dediğin gibi eğer sırf bu sözden dolayı nfk'dan nefret eden biri olsaydın, sanırım söze şöyle girerdin ".... sözünü söyledi diye biliyorum.."
dediğim gibi giriş sözün bana bunu algılatmadı.ama yine de necip fazılı önyargısız araştırmanı isterim..bunu iyi niyetimle söylüyorum.  
fotoğrafı yok

MeTaSTaTiC

05 Oca 2011 23:16

Mesaj Gönder

"bunu duydum" şu iki kelime cidden nereye taşıdı konuyu.
bu arada en az 1o kere okudum onu emin ol Smile
neyse konuyu tatlıya bağladık.
necip fazıl candır bu arada, okuyunca hak vereceksin bana =)  
fotoğrafı yok

MeTaSTaTiC

05 Oca 2011 23:29

Mesaj Gönder

baska baska dünya görüşlerine sahıp olduğum ve de kendisiyle hem fikir olmadığım ,
fakat bır okadar da önemli bir kalem erbabı olduğun altının kırmızı kalemlerle çizmeden edemeyecegım bir söz büyücüsü
,salt şair olarak nitelendırmemiz üstada yapılan bir saygıszlık olur,
aynı zamanda tiyatro eserleri ve de savunduğu siyasi ve dini politikasına dair de önemli (kendisinle aynı fıkırde olanlar için dıyorum) düzyazılara da sahıptır,
beyoğlu'nun pera olduğu zamanlar asmalımescitin şimdilerin "asmalı"sı olmadığım zamanlarında yaşayan sakinlerindendir  

albert camus

05 Oca 2011 23:55

Mesaj Gönder

nazdarovya demiş ki:
ne islam düşünürü,
senden benden daha alemci.

kaynak, belge,ispat.  

balkan

06 Oca 2011 01:11

Mesaj Gönder

ellerime uzanan dudaklari tepeyim
allah diyen,gel,seni ayagından öpeyim  

n0thing

06 Oca 2011 01:15

Mesaj Gönder

ah üstad ah  

Lostcontrol

06 Oca 2011 01:17

Mesaj Gönder

sevmemek serbesttir..sevmemek saygisizlik yapmayi gerektirmez saygilar..  

n0thing

06 Oca 2011 01:18

Mesaj Gönder

http://www.facebook.com/#!/video/video.php?v=278082635479&oid=106897266012&comments  

Lostcontrol

06 Oca 2011 01:18

Mesaj Gönder

Sayfa:   Önceki  1 2 3 4 5 6 7 8   Sonraki