kuran, incil ve tevrat'in turkceleri...

Anasayfa  \  Forumlar  \  Okuma  \  kuran, incil ve tevrat'in turkceleri...

arkadaslar, kuran, incil(mumkunse ortadoks veya o olmazsa katolik) ve tevrat'in turkcelerini nereden bulabilirim... her biri icin ayri ayri tavsiye edebileceginiz cevirmen(ler) var mi???
tesekkurler...  

chirkhin

09 Tem 2010 17:48

Mesaj Gönder

kur'an-ı kerim için elmalılı hamdi yazır  

Emreciksin

09 Tem 2010 18:42

Mesaj Gönder

incil'i ve dahi tevrat'ın türkçesini dost'tan ya da doğrudan kurtuluş kilisesinden alabilirsin. kuran-ı kerim mealinde ise ali bulaç'ın mealini tavsiye ederim.  

Imaginary Friend

09 Tem 2010 18:56

Mesaj Gönder

arkadaslar istanbullu degilim ve pek bilmem istanbulu... yardimlar icin tesekkurler fakat "dosttan" yada "kurtulus kilisesinden" derken yerini tarif edebilirseniz veya en azindan semt adini soylerseniz sevinirim...
tekrar tesekkurler...  

chirkhin

09 Tem 2010 19:02

Mesaj Gönder

karanfildeki dost kitapevinden bahsediyorum, kurtuluş kilisesi dediğim şu: http://www.kurtulus.org.tr/iletisim

çiğdem mahallesinde de bir de protestan kilisesi vardı atrium çarşısıydı galiba, oraya da danışabilirsin. o da olmadı hepsini olgunlar sokataki kitapçılardan da temin debilirsin.  

Imaginary Friend

09 Tem 2010 19:09

Mesaj Gönder

your name here demiş ki:
karanfildeki dost kitapevinden bahsediyorum, kurtuluş kilisesi dediğim şu: http://www.kurtulus.org.tr/iletisim

çiğdem mahallesinde de bir de protestan kilisesi vardı atrium çarşısıydı galiba, oraya da danışabilirsin. o da olmadı hepsini olgunlar sokataki kitapçılardan da temin debilirsin.

ha bunlarin hepsi ankarada mi??? iyi iyi, daha iyi... ankaraya gittigimde alirim o zaman... en azindan bildigim sehir... tesekkurler...

tavsiyelere hala acigim...  

chirkhin

09 Tem 2010 19:11

Mesaj Gönder

profilinde ankara yazıyor diye belirtme ihtiyacı duymamıştım.  

Imaginary Friend

09 Tem 2010 19:12

Mesaj Gönder

your name here demiş ki:
profilinde ankara yazıyor diye belirtme ihtiyacı duymamıştım.

profil universite yillarini belirtiyor... "romanya" secenegi olmadigi icin oyle biraktim... Smile  

chirkhin

09 Tem 2010 19:14

Mesaj Gönder

kitab-ı mukaddes  

ptk

09 Tem 2010 20:18

Mesaj Gönder

emreciksin demiş ki:
kur'an-ı kerim için elmalılı hamdi yazır

taylan t

09 Tem 2010 20:55

Mesaj Gönder

eyüp sultan camisine git orda bisürü dini malzemeler satan dükkanlar var hepsini ordan bulabilirsin.yada sirkecinin üst tarafnda matbacılar var ordan hepsini bulabilrsn  

WomanizeR

09 Tem 2010 21:10

Mesaj Gönder

anlaşılan kur'an-ı kerim konusunda "elmalılı hamdi yazır"ın meali kesinleşti gibi... büyük çoğunluk onu tavsiye ettiğine göre...

incil ve tevrat konuları ise hala boşta... söylendiği şekilde "misyonerlerin" getireceği bir incil'e pek güvenmem çünkü o misyonerlerin hangi kiliseye hizmet ettiklerini bile bilmiyorum...
buraya yazarak bu tavsiyeyi istememin sebebi, siteye üye hristiyan veya yahudi arkadaşlar varsa, neticede en iyi bilgi onlardadır... şak diye söyleyiverirler diye düşündüğüm içindi...
hala bekliyorum incil ve tevrat konusundaki çevirmen tavsiyelerinizi...  

En son chirkhin tarafından 10 Tem 2010 00:00 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

chirkhin

09 Tem 2010 21:18

Mesaj Gönder

dr seuss on heroin demiş ki:
günümüz türkçesine yakın birşeyler için mealde ali bulaç +1

belki de her ikisini de almam lazım... benim tek derdim, yalan yanlış, çevirenin kendi kafasına göre yontulmuş bir biçimde çevrilmiş olmaması... yani okuduğum şeyin gerçek olması...  

chirkhin

10 Tem 2010 00:01

Mesaj Gönder

chevron demiş ki:
incili almak için hiç zahmete gerek yok. internette misyonerler eve servis yapıyolar. para mara istedikleri de yok.
(tarafımdan tecrübe edilmemiştir, nette denk gelip incelemişliğim var sadece.)

bu konuyla ilgili olarak şunu da söylemek istiyorum...
bu misyonerler eve kadar getiriyorlar incil'i de geçende konusu açıldığı gibi bilmem kaç kattrilyon bütçesi olan diyanet niye kur'an-ı kerim'in mealini dağıtmıyor insanlara... fena mı olur yani...  

chirkhin

10 Tem 2010 00:03

Mesaj Gönder

neden arıyorsun chirkhin? ödev falan mı var yoksa meraktan mı? ödevse yardımcı olabilirim sanırım...  

Uchiha Sasuke

10 Tem 2010 14:52

Mesaj Gönder

Sayfa:  1 2 3 4   Sonraki