okuduğunuz kitaplardan sevdiğiniz satırlar..

Anasayfa  \  Forumlar  \  Okuma  \  okuduğunuz kitaplardan sevdiğiniz satırlar..

insan güzel bir kitap okuduğu yerden nasıl ayrılabilir?  

breton

05 Şub 2014 23:56

Mesaj Gönder

(bütün dünyanın cinsiyetine giriyorum, sıcaklığı beni yakıyor ve vücudum yapraklarının tazeliğine dolanıyor. yaprakların buğusu yepyeni bir sevgilinin teri gibi. aşk, şefkat ya da ilgi değil bu, hayatın ta kendisi, benim hayatım, senin ellerinde, göğüslerinde ve ayında gördüğüm, bulduğum şey. ağzımda senin dudaklarından kalan badem tadı var. dünyalarımız hiç dışarı çıkmadı. bir dağın içini ancak başka bir dağ bilebilir)
gerçi mektup ama  
fotoğrafı yok

uyumsuz

12 Şub 2014 22:04

Mesaj Gönder

"kendini içinde bağışlamak, yaşayan bir insanın yapması gereken asıl işidir, uzun bir süreçten geçen dikkatinin... kendini mercek altında incelemesinin sonucudur. özündeki katmanların hâlâ parça parça olan kısımlarına ulaşmak demektir... kapanmamış yaraları temizleyip tedavi etmek... yarım kalmış hesapları ödemek demektir... kendini içinde bağışlamak, geçmişi, içindeki bütün safralarıyla yeni baştan değiştirecek güce sahip olmak demektir" tanrılar okulu  

meryem

14 Şub 2014 13:59

Mesaj Gönder

kendini gözlem, kendini düzeltmedir... bir kişi 'kendini gözlemleyebilirse' geçmişindeki her şeyi düzeltebilir. öz gözlemleme, yaşantına yukarıdan bakmaktır! bu, sanki olayları, durumları ve geçmiş ilişkileri bir ışık demetinin altına koymaya benzer. kendini gözlemleme bir iyileşmedir... gözlemci ile gözlenen arasındaki ayrılığın doğal bir sonucudur. kendini gözlemleme, insanın, dünyanın yürüyen bantlarına kendisini nelerin bağladığını görmesini sağlar; eskimiş fikirler, suçluluk duygusu, önyargılar, gerginlikler, felaket beklentileri... bu bir kopma, sahte uykudan çıkma ve yeniden uyanış eylemidir... dünyanın insanı uyutma yoluyla dayatma etkisinin en ufak bir miktarının kaldırılması bile inandığın her şeyi darmadağın edecektir ve bu durum yaşantın boyunca oluşturduğun görünür dengelerin ve yanılsatıcı kesinliklerin çözülüp dağılmasına neden olacaktır. işte bu nedenle, insanların çoğu kendini gözlemlemeye yanaşmayacaktır. bir anlığına bile olsa kişinin kendisini dünyanın betimlenmesinden uzaklaştırması, alışılmış sınırların ötesinde muazzam bir girişimdir. içindeki gözlemciyi harekete geçir! kendini gözlemleme, hayatını en başından beri yöneten düşünce kalabalığının ve olumsuz duygularının ölümü demektir. eğer özüne döner, kendini gözlemlersen hayırlı olan her şeyin olduğunu, olmayanınsa çözülüp gittiğini göreceksin. hiç kimse bunu tek başına başaramaz. mükemmel bir hazırlık evresinden geçmeksizin, kendinle, yalanlarınla buluşman ve varlığının dar ve karmaşık sokaklarında bir maceraya atılman seni anda öldürebilir" tanrilar okulu  

meryem

18 Şub 2014 13:35

Mesaj Gönder

birbirimizle hiç ama hiç konuşmadığımız sözcükler var ya... ben onların sırça köşkünde partiler düzenliyorum.
...
bu uzaklıktan düşersem yakalayabilir misin beni... ne kadar kalabalığım ve ne kadarsın içimde. gözlerime bakmak istemişti herkes..; nah baktırırım.

orospu kırmızı / umay umay  

chirico

22 Şub 2014 00:16

Mesaj Gönder

tanrım; değiştiremeyeceğim şeyleri kabul etmek için dinginlik, değiştirebileceğim şeyleri değiştirmek için cesaret ve aradaki farkı anlamak için de akıl ver bana. mezbaha no5  

breton

26 Şub 2014 10:50

Mesaj Gönder

kadının beyni yıllarca eşya saklanan bir tavanarası.  

breton

07 Mar 2014 16:36

Mesaj Gönder

sonra yine bahar gelecek, yaz gelecek. tekrar eden şeyler bizi tekrar tekrar sevindirecek. (barış bıçakçı)  

breton

10 Mar 2014 17:31

Mesaj Gönder

hareket etmezsen acı üzerinde birikir. (bıçakçı)  

breton

10 Mar 2014 17:32

Mesaj Gönder

durmanın kendisi bile ağır bir salıntıdan başka bir şey değildir. montaigne.  

Seksenyedili

14 Mar 2014 20:45

Mesaj Gönder

her şey bir şeyin etrafında hiç durmadan döner, insanın payına düşen sarhoşluktur."  

breton

17 Mar 2014 13:41

Mesaj Gönder

şimdi aramızda noksan olan şeyin ne olduğunu biliyorum. bu eksik sana değil, bana ait… bende inanmak noksanmış… beni bu kadar çok sevdiğine bir türlü inanamadığım için sana aşık olmadığımı zannediyormuşum. bunu şimdi anlıyorum. demek insanlar benden inanmak kabiliyetini almışlar. ama şimdi inanıyorum… sen beni inandırdın.  

Hello

20 Mar 2014 11:57

Mesaj Gönder

çoğu zaman her şey önceden bellidir; mucize, evin bugün yarın ölecek ihtiyar kedisidir."  

breton

26 Mar 2014 18:19

Mesaj Gönder

kendini benim yerime kucakla  

Morphia

07 Nis 2014 10:34

Mesaj Gönder

Sayfa:   Önceki  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52   Sonraki