okuduğunuz kitaplardan sevdiğiniz satırlar..

Anasayfa  \  Forumlar  \  Okuma  \  okuduğunuz kitaplardan sevdiğiniz satırlar..

bknz: dune
korku akıl katilidir  
fotoğrafı yok

graurauch

29 Mar 2012 20:42

Mesaj Gönder

insanlar birbirlerini tanımanın ne kadar güç olduğunu bildikleri için bu zahmetli işe teşebbüs etmektense körler gibi rastgele dolaşmayı ve ancak çarpıştıkça birbirlerinin mevcudiyetinden haberdar olmayı tercih ediyorlar.

kürk mantolu madonna  
fotoğrafı yok

Peri Katili

02 Nis 2012 17:30

Mesaj Gönder

............orada duruyordu. insanın bitmesini istemediği, her şeyin o anda durmasını istediği, hayatınızda içine düştüğünüz kötü durumlardan ve yaptığınız şeylerden pişmanlık duyduğunuz ve bunların bir daha tekrarlanmamasına izin vermemeye karar verdiğiniz anlardan biriydi bu.  

tecrubeyle sabit

03 Nis 2012 21:57

Mesaj Gönder

bazı kapılar dısardan acılır gırmek kolayda umdugunu bulmak muamma
bazıları sadece ıcerden acılır umdugunu bulmak garatıde actırmasını bılmek o kapıyı sadece aşk işidir  

yokummmm

06 Nis 2012 07:49

Mesaj Gönder

benim adım kaygusuz abdal. tanrıdan vazgeçtim. ölmekten vazgeçtim. çünkü ölürsem ve
yukarda beni ödül ve ceza sisteminin bekçileri bekliyorsa çok büyük kavgalar etmem
gerekecekti. ölmek istemiyorum çünkü tanrıyı da öldürürüm diye korkuyorum. ve böyle bir vefata benden başka kimse dayanamaz.  

tecrubeyle sabit

06 Nis 2012 19:54

Mesaj Gönder

erkek yorgun düştüğü için evlenir, kadın merak duyduğu için. ikisi de hayal kırıklığına uğrarlar.

oscar wilde & dorian gray'in portresi  

silcesinmeseneden

13 Nis 2012 21:44

Mesaj Gönder

kayra bir gün bana "mutsuzluğuna hiçbir çare aramıyorsun." demişti.  

tecrubeyle sabit

14 Nis 2012 23:38

Mesaj Gönder

kim ne kadar nefret ediyorum, unuttumda dese; bunca zamandan sonra bir sarılmaya bakar affetmek..  
fotoğrafı yok

balıkakıllı

17 Nis 2012 21:08

Mesaj Gönder

"go then. there are other worlds than these."

the dark tower: the gunslinger  

starling

18 Nis 2012 15:59

Mesaj Gönder

when socrates said to a youth who was introduced to him so that he might test his capabilities, “speak so that i may see you” (taking it for granted that he did not simply mean “hearing” by “seeing”), he was right in so far as it is only in speaking that the features and especially the eyes of a man become animated, and his intellectual powers and capabilities imprint their stamp on his features: we are then in a position to estimate provisionally the degree and capacity of his intelligence; which was precisely socrates’ aim in that case. but, on the other hand, it is to be observed, firstly, that this rule does not apply to the moral qualities of a man, which lie deeper; and secondly, that what is gained from an objective point of view by the clearer development of a man’s countenance while he is speaking, is again from a subjective point of view lost, because of the personal relation into which he immediately enters with us, occasioning a slight fascination, does not leave us unprejudiced observers, as has already been explained. therefore, from this last standpoint it might be more correct to say: “do not speak in order that i may see you.” physiognomy - schopenhauer  

gandhi

21 Nis 2012 11:18

Mesaj Gönder

"gözleri içine düşmüş kırık bir kukla gibiyim."  
fotoğrafı yok

anakruz

23 Nis 2012 13:12

Mesaj Gönder

-sevelim mi olric
-sevmek nedir efendim
-sevmek vazgecmektir
-vazgectiyseniz sevelim efendim

oguz atay  

Mentirosa

25 Nis 2012 18:08

Mesaj Gönder

o zamansızlık zamanında, cennet ırmağının kıyısında Âdem onunla göz göze geldi.
kuşları, tüyleri ürkütmekten korkarcasına elini uzattı yavaşça.
parmaklarının ucundan dökülen yaseminleri gösterdi.
içine dolan ses ve ışığa, sevince sarmaşığa, usulca, sen kimsin, dedi.
bildiğini bir kez daha bilmek, kelimesini bir de ondan duymak istedi.

ben kadınım, dedi havva, ama bu benim sıfatım. adımı henüz bilmiyorum.

sonra döndü Âdem'e,
aklına bir şey gelmişti.
sesi, bengisular gibiydi.

bana, dedi, bir isim ver, varlığım olsun.

durdu, aklından yeni bir şey geçti.
bana, dedi, sen isim ver, varlığım senin olsun.

bana öyle bir isim ver ki senin adının yanında dursun.

seni anan beni de ansın.
seni hatırlayan beni hatırlamadan olmasın.

bir "ile" koy aramıza bizi
birbirimize bağlasın.  

Emreciksin

26 Nis 2012 09:49

Mesaj Gönder

tut elimden çocuk!karanlıktaki yabancı, derin sulardaki, tut elimden! yüz benimle yüzebiliyorken biz. birlikte boğulalım, çünkü tek başımıza kurtarılmayacağımız kesin / le guin - rüzgargülü  

gandhi

01 May 2012 13:06

Mesaj Gönder

en kötüsü de; sahip olamadığın şeylere; ait olmandır. franz kafka  

kafka labirenti

13 Haz 2012 22:12

Mesaj Gönder

Sayfa:   Önceki  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52   Sonraki