okuduğunuz kitaplardan sevdiğiniz satırlar..

Anasayfa  \  Forumlar  \  Okuma  \  okuduğunuz kitaplardan sevdiğiniz satırlar..

az yedim, çok içtim. hâlâ içiyorum, içki ayırmadım. alkolü kendime yakıştırdım. her türlü uyuşturucudan tattım. bağımlılık­tan nefret ettim. gitmemi, terk etmemi engeller diye. ne bir mad­deye, ne de bir insana bağlandım. sırf bunu kendime kanıtlamak için eroin kullandım, âşık oldum, ikisini de arkama bakmadan bırakıp gittim. geçmişe tükürüp geleceği çiğnedim. bugünü ise uyuyarak geçirdim. benim adım houdini. dünyayı bir oyuncağa çevirdim. ayak basmadığım yer kalmadı. kalan varsa, onları da amuda kalkar geçerim! duvarlara, bedenime resimler çizdim. bir gün öyle gürledim ki önümde duran şarap kadehi çatladı. benim adım hitler. kendi ordumu kurmak için bir sürü kadına tohumla­rımı bıraktım... şimdiyse ağlıyorum. hepimiz için. çünkü hiçbiri
işe yaramadı.

kinyas ve kayra.  

hepyek

13 Şub 2011 12:10

Mesaj Gönder

''la petite mort''

figh clup / chuck palahnıuk

sayfa 20 ,satır 7 ..  

Mutfak Psikopatlari

13 Şub 2011 22:38

Mesaj Gönder

dudaklarim kilitli demiş ki:
katıksız sevgiyle birine bakıp ( 1 meleğe ) onunla cennete birlikte olmanın verebileceği zevki düşlerken , önemli bir tehlikeyi gözden kaçırmamız olası ;

sevgimize karşılık verdiğinde , ona duyduğumuz ilginin ne kadar çabuk söneceği.

ne kadar çirkin , aptal , sıkıcıysak , en az o kadar güzel , zeki ve esprili birine kendimizden kaçmak için aşık oluruz ..
ama böylesi mükemmel bir yaratık kalkıp 1 gün bizi severse ne olacak ?

şaşkına dönebiliriz - bizim gibi birini sevebilecek kadar zevkten yoksunsa , nasıl umduğumuz kadar harika olabilir ? aşık olmak için sevgilinin bizi bir şekilde aştığına inanmamız gerekiyorsa , o zaman o aşka karşılık vermeleri durumunda zorlu 1 ikilem ortaya çıkmış olmuyor mu ?

söyle bir soru sormak durumunda kalıyoruz ; " eğer o kadar harika 1 insansa , nasıl oluyor da benim gibi birine aşık olabiliyor ? "

alain de botton - aşk üzerine

Bravo

olur mu? bana asık olacak kadar akıllı ve zevkli ve biz mukemmeliz Cool ayrı ayrı da mukemmeliz ama beraber mmmmmmmmmmmmmukemmelllllllllllllllll hatta şahane ve harkulade ve şaharkulade!!!  

kitten

14 Şub 2011 15:51

Mesaj Gönder

hep, büyük bir çavdar tarlasında oyun oynayan çocuklar getiriyorum gözümün önüne. binlerce çocuk, başka kimse yok ortalıkta -yetişkin hiç kimse, yani- benden başka. ve çılgın bir uçurumun kenarında durmuşum. ne yapıyorum, uçuruma yaklaşan herkesi yakalıyorum; nereye gittiklerine hiç bakmadan koşarlarken, ben bir yerlerden çıkıyor, onları yakalıyorum. bütün gün yalnızca bu işi yapıyorum. ben, çavdar tarlasında çocukları yakalayan biri olmak isterdim.

.  

tecrubeyle sabit

15 Şub 2011 22:59

Mesaj Gönder

seni sevmek kadınlığımı,bedenimi ve hazzı ilk defa seninle keşfetmekti.yıllardır sanki sadece senin için sakladığım bedenimi,en ufak bir tereddüt duymadan ve beklentisiz bir sarhoşlukla sana sunmaktı.her dokunuşunda,kutsal bir ayinin o sıcak ve tatlı şarabını yudum yudum içer gibi...
seni sevmek direnmekti sevgili...o aşk duygusunun gerçekliğinin canlı ispatı olmaya direnmekti.kalbine inançla aşk tohumları ekmekti seni sevmek.
seni sevmek,ait olduğun gökyüzünde seni özgür bırakmaktı.koparmamaktı kanatlarını.sevmek ruhumun tek sahibi olan seni sahiplenmemeye kanaya kanaya razı olmaktı.çocuksu bir saflıkla tek vazgeçemeyeceğinin ben olduğuma kendimi inandırarak hayatına boyun eğmekti.
seni sevmek bir babayı,bir can yoldaşını,hayatının sonuna kadar yanında olduğunu bildiğin güvenilir bir dostu,ilgiye ve şefkate doymayan çaresiz bir küçük çocuğu,ama en çok da tutkulu,kıskanç ve yüreği sonsuz maviliklere akan deli bir aşığı sevmek gibiydi.  

placebo

17 Şub 2011 20:49

Mesaj Gönder

1 piç ,1 piç daha. sonra 1 piç, 1 piç daha.
topladım,
inanır mısın sevgilim "bir sen" etmedi... öyle kaliteli o. çocuğusun yani !  

marshy

17 Şub 2011 23:08

Mesaj Gönder

essmerr demiş ki:
mavi saçlı kız -
"karışık bir odada yaşanmışlık vardır.ben düzeni severdim...al işte"
(2000 yılında okumuştum bu kitabı.lösemi hastalığından ölen kızının ardından bir babanın cümleleri)

sabahları hasta uyanmanı istiyorum.hastaysan eğer yaşıyorsun demektir Neutral  

*o*r*e*a*s*

18 Şub 2011 21:59

Mesaj Gönder

"bukağı, bir ağır ceza yükümlüsünün kaçıp kurtulmasını engellemek için ayağına vurulmuş pranganın ucundaki demir halka da olabilir, yırtıcı bir kuşun evcilleştirilmesi için ayaklarına bağlanmış ipeksi bir mendil de... ama bukağı yüreğe vurulursa ne olur? "

yürekte bukağı - tomris uyar  

dudaklarim kilitli

28 Şub 2011 00:09

Mesaj Gönder

marshy demiş ki:
1 piç ,1 piç daha. sonra 1 piç, 1 piç daha.
topladım,
inanır mısın sevgilim "bir sen" etmedi... öyle kaliteli o. çocuğusun yani !

kucuk iskender mi bu  

kitten

28 Şub 2011 00:37

Mesaj Gönder

gregor samsa bir sabah uyandığında kendisini devcileyin bir böceğe dönüşmüş olarak buldu...  

f4stjack

28 Şub 2011 01:08

Mesaj Gönder

unutursan iyileşirsin  

google

03 Mar 2011 13:23

Mesaj Gönder

placebo demiş ki:
seni sevmek kadınlığımı,bedenimi ve hazzı ilk defa seninle keşfetmekti.yıllardır sanki sadece senin için sakladığım bedenimi,en ufak bir tereddüt duymadan ve beklentisiz bir sarhoşlukla sana sunmaktı.her dokunuşunda,kutsal bir ayinin o sıcak ve tatlı şarabını yudum yudum içer gibi...
seni sevmek direnmekti sevgili...o aşk duygusunun gerçekliğinin canlı ispatı olmaya direnmekti.kalbine inançla aşk tohumları ekmekti seni sevmek.
seni sevmek,ait olduğun gökyüzünde seni özgür bırakmaktı.koparmamaktı kanatlarını.sevmek ruhumun tek sahibi olan seni sahiplenmemeye kanaya kanaya razı olmaktı.çocuksu bir saflıkla tek vazgeçemeyeceğinin ben olduğuma kendimi inandırarak hayatına boyun eğmekti.
seni sevmek bir babayı,bir can yoldaşını,hayatının sonuna kadar yanında olduğunu bildiğin güvenilir bir dostu,ilgiye ve şefkate doymayan çaresiz bir küçük çocuğu,ama en çok da tutkulu,kıskanç ve yüreği sonsuz maviliklere akan deli bir aşığı sevmek gibiydi.

billie jean

09 Mar 2011 15:27

Mesaj Gönder

“ben bir şeye özlem duydum mu, ne yaparım bilir misin? bir daha hatırlamayacak kadar bıkıp da kurtulmak için yerim, yerim….ya da tiksinti ile hatırlamak için. bak bir zamanlar çocukken kirazlara karşı anlatılmaz bir tutkum vardı. param olmadığı için azar azar alıyor, yiyor yine istiyordum. gece gündüz kiraz düşünürdüm,salyalarım akardı, işkenceydi bu! günün birinde, kızdım mı utandım mı bilmiyorum baktım ki kirazlar bana istediklerini yaptırıyorlar ve beni rezil ediyorlarö ne plan kurdum bilir misin? geceleyin yavaşça kalktım, babamın ceplerini yokladım, gümüş bir mecidiye bulup çaldım. sabah sabah da kalktım bir bahçeye gidip bir sepet dolusu kiraz aldım. bir çukurun içine oturup başladım yemeye. yedim, yedim, şiştim, midem bulandı, kustum. kustum patron! o zamandan beri de kirazlardan kurtuldum bir daha da istemedim.özgür oldum. artık kirazlara bakıp şöyle diyorum: size ihtiyacım yok! şarap için de aynı şeyi yaptım, sigara için de..."

zorba - nikos kazancakis  

kitten

11 Mar 2011 03:07

Mesaj Gönder

kitten demiş ki:

kucuk iskender mi bu

ha ha, çok net değil mi Smile  

marshy

11 Mar 2011 09:40

Mesaj Gönder

döktüğüm yaşları bağışlıyorum.
acıları ve aldatmaları bağışlıyorum.
ihanetleri ve yalanları bağışlıyorum.
iftiraları ve ahlâksızları bağışlıyorum.
nefreti ve zulmü bağışlıyorum.
…yüreğimi yakan darbeleri bağışlıyorum.
yıkılan hayalleri bağışlıyorum.
ölen umutları bağışlıyorum.
sevgisizliği ve kıskançlığı bağışlıyorum.
umursamazlığı ve kötü zihniyeti bağışlıyorum.
haklılık uğruna haksızlık edenleri bağışlıyorum.
öfkeyi ve şiddeti bağışlıyorum.
ihmalkârlığı ve unutkanlığı bağışlıyorum.
bütün kötülükleriyle dünyayı bağışlıyorum.

paulo coelho - ‘elif’  

CauseOfDeath

14 Mar 2011 16:17

Mesaj Gönder

Sayfa:   Önceki  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52   Sonraki