okuduğunuz kitaplardan sevdiğiniz satırlar..

Anasayfa  \  Forumlar  \  Okuma  \  okuduğunuz kitaplardan sevdiğiniz satırlar..

insanların çoğu kaybetmekten korktuğu için sevmekten korkuyor..düşünmekten korkuyor sorumluluk getireceği için..konuşmaktan korkuyor,eleştirilmekten korktuğu için..yaşlanmaktan korkuyor, gençliğin kıymetini bilmediği için..unutulmaktan korkuyor,dünyaya iyi bir şey vermediği için..ve ölmekten korkuyor;aslında yaşamayı bilmediği için...( shakespeare)  

seksenbuk

13 Ara 2009 21:03

Mesaj Gönder

"yalnızlık insanı ya huysuz yapar ya da kendi kendine yetmeyi öğretir."  

kitten

14 Ara 2009 16:26

Mesaj Gönder

sen şimdi gidecen ya cehennem'in dibine git - erdal demirkir

10 mart 1876 tarihinde, henüz 29 yaşındayken tüm zamanların en büyük buluşlarından biri olan telefonu icat eden iskoç asıllı abd'li bilim adamı alexander graham bell, ilk telefon hattını sevgilisi olan allessandra lolita oswaldo'nun evine çekmişti. dolayısıyla bell'in atölyesinde telefon çaldığında arayan kesinlikle sevgilisinden başkası olamazdı. büyük mucit telefonu her açtığında arayandan emin olduğu için, 'allessandra lolita oswaldo' diyordu; fakat genç kız bu arama işini abartıp her dakika aramaya başlayınca, bell zaman kaybetmemek için oldukça uzun olan bu ismi kısaltarak sadece 'alo' diye karşılık vermeye başlamıştı. kendini öyle kaptırmıştı ki bell, alo'yla eskisi kadar ilgilenemiyordu. kız bu ilgisizliğe daha fazla dayanamayıp, bell'i terk etti. bu arada bell'in çalışmaları olumlu sonuç vermiş ve başka insanlar da evlerine işyerlerine telefon bağlatmışlardı. yine bir gün mucit telefonu 'alo' diyerek açtığında başka biriyle karşılaşınca allessandra lolita oswaldo'yu kaybettiğini anladı; ama iş işten geçmişti. o günden sonra telefonu her zaman 'alo' diye açtı belki arayan allessandra olur diye; ama o hiç aramadı. graham bell'in telefonu hep alo diyerek açmasını telefonla konuşma adabı zanneden kullanıcılar da artık telefonu alo diyerek açıyor, birbirlerine alo diyorlardı.

-eğer bu bir adapsa, kapatırken niye alo demiyorum?

diyen de olmamıştı hiç."  

kitten

14 Ara 2009 18:39

Mesaj Gönder

geçmişi unutmayı öğrendim,geleceği merak etmeyi.
geleceği merak ettiğim anları düşünüyorum da şimdi,hep yalnızdım o anlarda,gelecekle yalnızlık arasında bir bağ var gibi geliyor bana,insan yalnızken geleceği düşünüyor ve geleceği düşünmek insanı yalnızlaştırıyor.
biraz sonra dağılacak bir kalabalığa bakmak gibi geleceğe bakmak.
insanlar ekleniyor hayatına,insanlar eksiliyor,sen bir kalabalıktan başka bir kalabalığa çok da fark etmeden geçiyorsun,birileri senin hayatından çıkıyor,sen birilerinin hayatından çıkıyorsun.
teninin parçası olmuş niceleri uzaklaşıyorlar,bir zamanlar adını bile bilmediklerin ise daha sonra en mahrem gülüşlerinin sahibi oluyorlar.
ileriye baktığında,geçmişin gölgeleri kaçınılmaz olarak düşüyor geleceğin üstüne,gitmiş olanları hatırladığında gidecek olanları da düşünüyorsun,en yakınından bile uzaklaştırabiliyor insanı bu düşünceler,''o da eksilecek mi hayatımdan?'' diye soruyorsun kendine.
''o gitmez'' dediğin kaç kişi gitti,asla kopamayacağını sandığın kaç kişiden koptun,hafızanda birer soluk hayalet şimdi onlar ve sen onların hafızasında soluk bir hayaletsin,gelecek,hayatından kimleri soluk hayaletlere çevirecek?

ahmet altan-içimizde bir yer  

Ybc

15 Ara 2009 02:28

Mesaj Gönder

yaşama uğraşi - cesare pavese
"birine iyilik etmeye çalış. çok geçmeden onun hoşnutlukla parlayan yüzünden nasıl tiksindiğini göreceksin."

"bir erkek kendisini aldatan bir kadın yüzünden üzülürse, o kadını sevdiği için değil, o kadının güvenine layık olamadığından duyduğu aşağılanma için çeker bu acıyı."  

kitten

15 Ara 2009 11:59

Mesaj Gönder

"hiç bir zaman okulumun eğitimimi engellemesine izin vermedim"

tezatname  

noXious

18 Ara 2009 14:06

Mesaj Gönder

sex is the consolation you have when you can't have love
garcia marquez  

foo

18 Ara 2009 14:15

Mesaj Gönder

''siz yükselmek istediğiniz zaman yukarı bakarsınız. bense, aşağı bakarım; çünkü yükselmişim"

nietzsche - böyle buyurdu zerdüşt  
fotoğrafı yok

Dorian Gray

18 Ara 2009 19:55

Mesaj Gönder

la bruja demiş ki:

şu kitabı edinemedim bi türlü o kadar aramama rağmen :s

bulamassan ödünç verebilirim, verdiğim şekilde geri almak kaydı ile Smile biraz titizimdir de özellikle kitap konusunda Smile  

noXious

18 Ara 2009 23:26

Mesaj Gönder

hep hak etmediğim duygusuyla ürkek ürkek alırım oysa ben merhameti avucuma. hep hak etmediğim duygusuyla oyarım başımı beni alan omuzlara.
yumuşak bir kucağa bu kerte hasret olup , bulduğunda , kendini bir meleğin koynundaki iblis gibi hissettirmek neyin nesi ?

aşk suçla büyeyen , günahla dolan ..  

dudaklarim kilitli

22 Ara 2009 19:47

Mesaj Gönder

ikimiz de gitmek istemiyoruz !
ikimiz de gitmek istemiyoruz ..
ikimiz de diğerinin gitmeyi istiyeceği anın korkusunu iliklerimizde hissediyoruz ..
hiç gitmek istemezken , ya o isterse diye , " belki ben isterim bir gün gitmeyi " diye yalanlar söylüyoruz birbirimize.
dudaklarımız ve gözlerimiz yaklaştığında yalanlarımızın yaşayamayacağını bildiğimizden , kaçırıyoruz gözlerimizi ve dudaklarımızı birbirimizden..

" bir damla tükürüğünün ağzımda bıraktığı tadın , kaybetme korkumun hiçlik aşısını etkisiz kılacağını biliyorum. bir yılanın dili gibi kaçıyorum dilinden. dilindeki varlık zehrinden. çünkü tüm sıvıları lanet olası tatlı bir huzura taşıyor bedenimi ve ruhumu. huzura yakalanıyorum !
ağa düşmüş bir balık gibi kıvranıyorum onun denizinde ..

aşk ne yazık ki kaybedecek bir şeyi olmak ..  

dudaklarim kilitli

22 Ara 2009 19:50

Mesaj Gönder

pek sayın dk;
nerden alıntı yapıyosan yazsana beeaaa !!
saygılar - hörmetler
8 ))  

kitten

22 Ara 2009 20:11

Mesaj Gönder

kitten demiş ki:
pek sayın dk;
nerden alıntı yapıyosan yazsana beeaaa !!
saygılar - hörmetler
8 ))

efem kendisi cem mumcu'nun satırları olmakla beraber sahici aşklar külliyatı kitabından alıntıdır .  

dudaklarim kilitli

22 Ara 2009 20:53

Mesaj Gönder

çocuğu görünce, “yendiler beni manolin, yendiler beni” dedi. çocuk da, “sem balık değil ötekiler yendi” diye karşılık verdi. ...

ihtiyar adam ve deniz  

gece gibi

22 Ara 2009 22:44

Mesaj Gönder

bilsem anlamı öldürür yine de cümleyi kurtarırdım.

alper canıgüz  

foo

23 Ara 2009 09:45

Mesaj Gönder

Sayfa:   Önceki  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52   Sonraki