yunan mitolojisi...

Anasayfa  \  Forumlar  \  Okuma  \  yunan mitolojisi...

bahar noktası_puck demiş ki:
ama kabul et komik
ilk başta ilgi çekici geliyor
sonra ciddi ciddi güldürüyor

"onlar"ı güldürmüyor ama, gayet kapılıp gidiyorlar, o derece ki gerçeklikten kopuyorlar. bir arkadaşım günde 12 saat on line bilgisayar oynuyor, korkunç bence.

ilk başta ilgi çekici geliyor tabi, herkes başka bir dünya arıyor aslında, çünkü kimse bu dünyadaki güzelliklerin bedelini ödemeye niyetli değil. o "başka dünya"yı işte bu frp çılgınlığı hazır bir lokma olarak sunuyor insanlara. kolayca sahip olabiliyorlar. büyük bir yanılsama, farkında bile değiller.

herkes bir takım tüketim unsurlarının kölesi haline geldi. hayatları tükettikleri şeylerden ibaret bireylerden oluşan saçma sapan içeriksiz derinliksiz kimliğini unutmuş bir yığın haline getirdiler toplumu.

ne dersin kefe Wink

alet olmayın arkadaşlar. troy'u izlemeyin, onun yerine mitolofi okuyun. mifofofi fofuyun Hick  

En son Droctulft tarafından 20 Kas 2006 13:52 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Droctulft

20 Kas 2006 12:16

Mesaj Gönder

droctulft demiş ki:

"onlar"ı güldürmüyor ama, gayet kapılıp gidiyorlar, o derece ki gerçeklikten kopuyorlar. bir arkadaşım günde 12 saat on line bilgisayar oynuyor, korkunç bence.

ilk başta ilgi çekici geliyor tabi, çünkü herkes başka bir dünya arıyor aslında, çünkü kimse bu dünyadaki güzelliklerin bedelini ödemeye niyetli değil. o "başka dünya"yı işte bu frp çılgınlığı hazır bir lokma olarak sunuyor insanlara. kolayca sahip olabiliyorlar. büyük bir yanılsama, farkında bile değiller.

herkes bir takım tüketim unsurlarının kölesi haline geldi. hayatları tükettikleri şeylerden ibaret bireylerden oluşan saçma sapan içeriksiz derinliksiz kimliğini unutmuş bir yığın haline getirdiler toplumu.

ne dersin kefe Wink

alet olmayın arkadaşlar. troy'u izlemeyin, onun yerine mitolofi okuyun. mifofofi fofuyun Hick

droctulft, uzun zamandir yazilarini gormeyince sen de siteden ciktin zannetmistim Very Happy

ne derim tuketimle alakali? cok sey soyleyebilirim ama buyuk bir yanilsama olarak bahsettigin frp uzerine yaratilmis dunyalar hakkinda cok daha fazla sey soyleyebilirim Wink

bu benim hicbir zaman teslim edeyemeyecegim, yeri gelince saatlerce konusmaktan yorulmayacagim, omur boyu surecek tez konum desem, cok daha dogru soylemis olurum hatta...

senelerdir, okuyup arastirdigim uzerine yuksek lisans yapmayi dusunup sonradan izleyerek ve mumkun mertebe benzer kafa yapisinda olan yazarlari okuyarak yuksek lisansin bana vereceklerinden daha otesini edinebilecegime inandigim konudur "teknolojinin insan gelenekleri ve aliskanliklari uzerindeki etkileri"...

troy mu bence de izlenmesin... hollywood mumkunse mitolojiyi mahvetmesin... zaten mitoloji kendi icinde karmasik, bir de hollywood safsatalari kafami karistirmasin !!!

not : yunan mitolojisi topik i altinda tuketim ve teknoloji yazmayayim dedim, bir baska topik e artik Wink  

kefe

20 Kas 2006 13:27

Mesaj Gönder

droctulft demiş ki:

canım benim, kimse sana cevap vermiyor mu? Very Happy

kimse cevap vermez olur mu, ben vermişim ya..
daha ne olsun..!

tesüf ettim gitti Hick  

reLic

20 Kas 2006 13:58

Mesaj Gönder

bence yine de bunlar işin sonraki aşamaları. tüketim evet maddeyi,eşyayı şuyu buyu.. ama biz artık birbirimizi tüketmeye başladık. ilk adım.
tüketiyoruz. sonra - aa yemişim diyoruz.ve üstüne hala 'doymuyoruz'

kıymetli kefe bu konuya bende dönelim derim. hatta upuzun bir aralık verelim ona derim. istanbul seni bekleye bekleye kurudu, gel artık:-}

mimiklerle anlatasım var.:-}  

reLic

20 Kas 2006 14:01

Mesaj Gönder

bir dip not ; troy izlensin . tabi ki izlensin. gökkuşağı oluşturabilmek için bir kaç renge ihtiyaç vardır. harmana.
herşeyden bir parça. herkes kendince.
izlensin. fikir oluşsun.  

reLic

20 Kas 2006 14:02

Mesaj Gönder

bahar noktası_puck demiş ki:
bence yine de bunlar işin sonraki aşamaları. tüketim evet maddeyi,eşyayı şuyu buyu.. ama biz artık birbirimizi tüketmeye başladık. ilk adım.
tüketiyoruz. sonra - aa yemişim diyoruz.ve üstüne hala 'doymuyoruz'

kıymetli kefe bu konuya bende dönelim derim. hatta upuzun bir aralık verelim ona derim. istanbul seni bekleye bekleye kurudu, gel artık:-}

mimiklerle anlatasım var.:-}

bahar noktasi birbirimizi de gectim, ciddi anlamda insan kendi kendini tüketir oldu Sad kendimizce sıyrılacak noktalar ariyoruz ama ne kadar basarili oluyor bilemiyorum...

uzun aralik verecegimiz konularimiz fazlalasiyor, siraya koymak lazim bunlari Very Happy

donus haberlerim yakin gibi gozukuyor, tam kesinlesmeden soylemiyorum ama yakinda statu de uzakta degil evde yazabilir Wink  

kefe

20 Kas 2006 14:52

Mesaj Gönder

kefe demiş ki:

bahar noktasi birbirimizi de gectim, ciddi anlamda insan kendi kendini tüketir oldu Sad kendimizce sıyrılacak noktalar ariyoruz ama ne kadar basarili oluyor bilemiyorum...

uzun aralik verecegimiz konularimiz fazlalasiyor, siraya koymak lazim bunlari Very Happy

donus haberlerim yakin gibi gozukuyor, tam kesinlesmeden soylemiyorum ama yakinda statu de uzakta degil evde yazabilir Wink

kendini tüketmeyi söylemedim bile çünki,anca kendini yedikten sonra karşısında ki tabağı görüp kemirmeye başlıyor.

böyle bir { } parantez de bırakıyorum bu mevzuyu,konuşuruz Wink

dön dön dön dön dön Wink  

reLic

20 Kas 2006 16:32

Mesaj Gönder

mitoloji konusunda tanrıların masalları üstüne tanımam.. bir çırpıda okunna ve kalıcı olan masal tadında bir kitap  

moiraine

20 Kas 2006 22:49

Mesaj Gönder

azra erhat-mitoloji sözlüğü  

Mississippi

21 Kas 2006 11:54

Mesaj Gönder

yunan mitolojisine yönelen sevgimiz azcık türk mitolojisine yönelsede türk miti hakkında tartışabilsek,örneğin diğer ülke mitlerinin aksine
türk mitolojisinde ''üç odki nom'' yani ''3 zaman kanunu'' geçerlidir eski türkçede ''od'' sözü zaman-çağ anlamına gelirdi. 3 zaman terimi genel olarak 2 anlamda kullanılırdı;
1- yaratılış çağları
2- genel anlamda zamanı ifade etmek anlamında

3 zaman prensibisi ise

1)geçmiş zaman=ertmiş
2) şimdiki zaman=közünür
3)gelecek zaman=kelmedük

bütün bunları 3 bölge prensibi izler bunlarda yeryüzü-gökyüzü ve yeraltıdır çoğu ülke mitolojisinde bunlardan eser yoktur varsa yoksa tanrıların seks hayatından bahsedilir,çok ayıp:=))  

Uchiha Sasuke

22 Kas 2006 20:07

Mesaj Gönder

ya yunanlılar herşeylerini sümerliler ve mısırlılardan çalmışlar malesef ama avrupa medenıyeti denilen şeyin kökü olmadığında sürekli üzerinde durulan bir konu bu antik grek mitolojisi geçmişte barbar olduğunu kabul edemiyen ulusların tarihsel arayışı diyorum bu grek mitlerine olan meraka  

Tutti Frutti

23 Kas 2006 17:52

Mesaj Gönder

tanrılardan hades ve kayığı ile gezdiği nehri styks favorimdir.hæ bide tartaros var  

Gökdeniz

24 Kas 2006 01:56

Mesaj Gönder

şefik can - klasik yunan mitolojisi

faydali ozet bilgiler icerir
kutuphanemde ozel bir yeri vardir
tavsiye ederim.  

music

26 Haz 2015 23:18

Mesaj Gönder

Sayfa:   Önceki  1 2 3